Jak wybrać najlepsze soczewki kontaktowe, które sprawdzą się w każdych warunkach? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jak wybrać najlepsze soczewki kontaktowe, które sprawdzą się w każdych warunkach?

2 sierpnia 2023, dodał: Anays
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Posiadanie wady wzroku nie musi wiązać się z koniecznością noszenia okularów ze szkłami korekcyjnymi. Można sięgnąć po wygodniejsze i nieprzeszkadzające w aktywnym trybie życia soczewki kontaktowe. Jak wybrać najlepsze soczewki kontaktowe, które sprawdzą się w każdych warunkach?

soczewki kontaktowe

Obraz autorstwa lookstudio na Freepik

Rodzaje soczewek kontaktowych – jak użytkować soczewki ACUVUE® OASYS MAX 1-DAY?

Soczewki kontaktowe dobierane są na podstawie badania wzroku. W przypadku stwierdzenia krótkowzroczności lub nadwzroczności optometrysta zaleca soczewki sferyczne. Jeżeli dana osoba cierpi dodatkowo na astygmatyzm, dobierane są soczewki toryczne. W przypadku prezbiopii stosuje się soczewki multifokalne. Dodatkowo soczewki można podzielić ze względu na użyty materiał oraz czas i tryb noszenia. W ostatnim okresie soczewki hydrożelowe są wypierane przez soczewki silikonowo-hydrożelowe, które lepiej utrzymują wilgotność. Jeżeli chodzi o częstotliwość noszenia, to można zdecydować się na soczewki wielorazowego użytku (tygodniowe, dwutygodniowe, miesięczne) lub soczewki jednodnioweSoczewki jednodniowe, takie jak ACUVUE® OASYS MAX 1-DAY z technologią TearStable i filtrem światła niebiesko-fioletowego OptiBlue, w znacznym stopniu pozwalają zadbać o komfort ich użytkowania. Już sam sposób wykonania soczewki ułatwia jej wkładanie i zdejmowanie, a fakt, że po użyciu można po prostu ją wyrzucić, sprawia, że nie trzeba obawiać się infekcji z powodu niewłaściwej higieny soczewek. Wystarczy nie zapominać o myciu rąk przed wkładaniem i zdejmowaniem jednodniowych soczewek kontaktowych. Należy również pamiętać, że konieczne jest wyrzucenie ich razem z plastikiem i zadbanie o odpowiednią segregację. Soczewki ACUVUE® OASYS MAX 1-DAY mają niebiesko-zielone zabarwienie z oznaczeniem właściwej strony soczewki, co bez wątpienia ułatwia ich użytkowanie.

Soczewki kontaktowe zapewniające odpowiedni stopień nawilżenia oczu i komfort

Soczewki kontaktowe ACUVUE® OASYS MAX 1-DAY zostały wykonane przy pomocy technologii TearStable, która zapewnia nawilżenie struktury soczewki przez cały dzień użytkowania, a także zapobiega efektowi suchego oka. Odpowiednie nawilżenie oczu chroni przed ich zaczerwienieniem i podrażnieniem. Dzięki tej technologii noszenie soczewek kontaktowych staje się komfortowe.

Technologia filtra światła OptiBlue oraz filtr UVA/UVB

Światło niebiesko-fioletowe jest składnikiem światła nie tylko słonecznego, ale i sztucznego, gdyż zawarte jest w diodach LED. Destrukcyjnie wpływa na nasz wzrok, może powodować zwyrodnienie plamki żółtej i uszkodzenie siatkówki. Dlatego należy chronić się przed jego wpływem. Innowacyjne soczewki kontaktowe ACUVUE® OASYS MAX 1-DAY są wyposażone w filtr światła OptiBlue, który redukuje przenikanie światła niebiesko-fioletowego o 60%. To świetny wynik – najwyższy wśród soczewek kontaktowych – który zapewnia ochronę oczu zarówno na zewnątrz w świetle dziennym, jak i wtedy, gdy spędza się czas przy sztucznym oświetleniu LED lub przed ekranem monitora bądź telewizora. Wybranie takich soczewek, a także sprzętów z redukcją światła niebieskiego pozwala lepiej chronić oczy. Należy również pamiętać o tym, aby podczas przebywania na zewnątrz (i wewnątrz!) chronić wzrok przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Soczewki kontaktowe ACUVUE® OASYS MAX 1-DAY mają filtr UVA/UVB, który redukuje przenikanie promieniowania UVA i UVB niemal o 100%. Dzięki tym soczewkom kontaktowym można lepiej chronić swoje oczy każdego dnia. Soczewki z filtrem UV nie mogą jednak zastępować okularów przeciwsłonecznych, chroniących przed promieniowaniem UV lub gogli ochronnych, ponieważ nie zakrywają całkowicie oka ani okolic oczu.

Warto wybrać jednodniowe soczewki ACUVUE® OASYS MAX 1-DAY. Komfort noszenia w połączeniu z ochroną oczu sprawia, że to doskonały i uniwersalny wybór dla najbardziej wymagających. Soczewki zapewniają ostre widzenie, niezależnie od panujących warunków.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Styl eko
Nie każdy ma działkę....
Gdzie w Polsce rodzi się najmniej d…
Jasne, bo 500 zł to taka kasa jak nie wiem.... Dwa razy zrobisz większe...
sklepy online z odzieżą dziecięcą…
Ale jakość też jest ważna, żeby to ubranie wytrzymalo choć 3 prania
Facet nie wie czego chce czy się mn…
Warto słuchać otoczenia w sprawie dopasowania partnera. Z boku widzi się więcej....