Jak wybrać meble do salonu?

30 czerwca 2020, dodał: EKSPERTKA
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Niezależnie od wielkości mieszkania lub domu, salon pełni w takich obiektach wiele funkcji. Pomieszczenia takie często łączą wiele zadań i muszą sprostać potrzebom mieszkańców. Warto wybierać meble i akcesoria tak, aby były modne i pozwalały na zachowanie dużej funkcjonalności. Tym razem podpowiadamy jak to zrobić oraz prezentujemy najnowsze trendy.

salon 2020

Funkcjonalność przede wszystkim 

Salon to pomieszczenie, gdzie każdy z domowników pragnie spełniać swoje indywidualne potrzeby. Meble do salonu powinny być przede wszystkim funkcjonalne oraz posiadać wysokie walory użytkowe.Ważna jest również ich funkcja magazynowania, ponieważ w salonie również przechowujemy wiele rzeczy typu płyty cd, książki, gazety, dodatkowe poduszki czy koce. Dobrze zaplanowane schowki i szafki pozwolą na zachowanie porządku w salonie. Z pewnością przydadzą się do tego odpowiednie szafki, szafy czy  regały.

Coraz częściej rezygnuje się z ciężkich kompletów meblowych czy też meblościanek i wybiera się modułową zabudowę czy też pojedyncze elementy. Takie rozwiązanie w swej prostocie jest genialne, ponieważ nie przytłacza pomieszczenia i nadaje mu nowoczesny wygląd. Ponad to  zyskujemy więcej przestrzeni i świeży wygląd salonu. Oczywiście nie możemy również zapominać o najważniejszym elemencie salonu czyli o sofach.

Na salon bardzo często zostaje wybrany pokój centralny, aby jeszcze bardziej ułatwić domownikom korzystanie z niego i zapewnić krzyżowanie się dróg komunikacyjnych. Taki układ sprzyja częstym spotkaniom rodzinnym, posiłkom czy po prostu spędzaniu wspólnie wolnego czasu. Salon to również miejsce na rozrywkę, o czym również warto pamiętać wybierając meble do salonu.

modne fotele

Meble przeznaczone do sprzętu RTV

Skoro rozrywka wiąże się z urządzeniami takimi jak telewizory i kino domowe, to warto pomyśleć jak ustawić sprzęt, aby umożliwić jego odpowiednią ekspozycję. Służyć do tego mogą szafki RTV Wybór jest naprawdę ogromny więc macie spore pole do popisu i bez problemu dopasujecie wszystkie meble do swojego wymarzonego wnętrza. To również prosty sposób na zabudowanie dużych ścian przy pomocy mebla utrzymanego w jednej stylistyce. Często takie rozwiązania są systemowe, dzięki czemu istnieje możliwość rozbudowy mebla o kolejne elementy.

salon glamour

Komfortowo i przytulnie

Bez względu na to jaki macie rozmiar salonu możecie zrobić z niego funkcjonalne i piękne pomieszczenie. Jednym z mebli, który Wam to ułatwi jest stolik kawowy.  Często posiadają dodatkowe szafki i półki czy szuflady, które zapewnią Wam dodatkową przestrzeń na przechowywanie drobnych rzeczy. Stonowana kolorystyka stolików kawowych idealnie wpasuje się w wystrój Waszego pomieszczenia. Projektanci cały czas udoskonalają kanapy i sofy, aby były bardziej kompaktowe, co w połączeniu z pozostałymi meblami pozwoli lepiej zagospodarować powierzchnię użytkową w salonie.

przytulne wnętrze

Czym się kierować przy wyborze?

Wiadomo, że jeżeli już zdecydujemy się na zaprojektowanie salonu, nie chcemy za kilka lat wykonywać remontu czy wydawać kolejnych pieniędzy na nowe meble. Jeżeli chcesz, aby Twoje meble służyły Ci na wiele lat musisz kierować się czymś więcej niż tylko wyglądem. Warto również zwrócić uwagę na ich jakość oraz wykonanie. Zanim się na coś zdecydujesz przyjrzyj się dokładnie wybranym meblom i sprawdź czy będą pasować do Twojego wnętrza, zobacz z czego są wykonane, zasięgnij opinii w internecie.

salon niebieskie ściany

 

Z racji centralnej lokalizacji salonu często jest to miejsce, gdzie krzyżują się drogi komunikacyjne pomiędzy pokojami w czasie użytkowania obiektu. Wobec tego w takim pomieszczeniu łatwiej jest zorganizować miejsce do rodzinnych spotkań, a ładne i estetyczne meble stworzą przytulniejszy klimat.  Salon to miejsce, gdzie spędzamy najwięcej czasu, to również miejsce rozrywki i relaksu dla całej rodziny, warto aby  przy wyborze mebli o tym pamiętać i zdecydować się na takie, które spełnią nasze oczekiwania.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Prezenty
Zawsze można być praktycznym :P tym bardziej jak idziemy do mężczyzny. Butelka dobrego...
Czego nie odmówisz sobie nawet podc…
Pizzy, niestety (albo stety :P ). Pizzy nie potrafię się oprzeć i zawsze...
Pleśń i wilgoć w domu
Teraz z domów robi się termosy więc potrzeba wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Kanały...
Termometr
U nas sprawdza się termometr dokonujący dokładnych pomiarów temperatury ciała, ale też powierzchni czy płynów.