Jak wybrać lakier hybrydowy?

23 maja 2016, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Kupując lakier hybrydowy najczęściej kierujemy się ogólnym przeznaczeniem tego typu lakierów. Cechować ma go trwałość i musi być w kolorze, który sobie wymarzyłyśmy. Jednak rzut oka na sklepową półkę, czy ofertę w internecie sprawia, że odpowiedź na to pytanie nie wydaje się już taka prosta. Jak wybrać najlepszy lakier hybrydowy spośród wielu producentów? Czym się kierować, co sprawia, że lakiery hybrydowe różnią się ceną?

alakier

Najlepszym źródłem informacji o markach i ich produktach są kosmetyczki. W profesjonalnych studiach nie ma miejsca na półśrodki, a częstotliwość wykonywania zabiegów manicure sprawia, że można wiele powiedzieć o mocnych i słabych stronach poszczególnych lakierów.

 

Paleta kolorów

Najczęściej klientki wybierając w salonie lakier hybrydowy kierują się dostępnością koloru. Szeroka paleta kolorystyczna, to pierwsze dobre kryterium. – Nie należy zapominać, ze oprócz lakieru w zestawie do manicure hybrydowego kupuje się jeszcze dodatkowe produkty. Gdy zechcemy więc dokupić nowy kolor, to baza i top powinny być tej samej firmy, by manicure dobrze się trzymał i był trwały, zgodnie z obietnicami producenta – informuje Lidia Nawrot z firmy SEMILAC.

 

Właściwości pielęgnacyjne

W dalszej kolejności równie istotne są składniki pielęgnacyjne zawarte w lakierze. Najlepsze z nich nie tylko ładnie wyglądają, ale również posiadają substancje wzmacniające paznokieć. Taki manicure nie tylko zdobi, ale też pielęgnuje paznokieć. – Trwałość lakieru hybrydowego jest deklarowana na 2-3 tygodnie, ale są marki, które trzymają się lepiej, inne mniej. W przypadku lakierów Semilac niektóre kobiety podkreślają, że trzymają się tak dobrze, że nawet nie trzeba matowić płytki – dodaje L. Nawrot z SEMILAC.

 

Łatwość aplikacji

Ważna jest też łatwość i szybkość zdejmowania. Ma to istotne znaczenie, zwłaszcza jeśli hybryda jest wykonywana często, co wcale nie jest takim rzadkim przypadkiem. Od ładnych paznokci łatwo się uzależnić, a tak naprawdę nic nie równa się dobremu lakierowi hybrydowemu.

Wygodny pędzelek umożliwiający łatwą i przyjemną aplikację to już bardziej kwestia osobistych preferencji, niż obiektywnych wyników testu pod kątem liczby kolorów, trwałości, łatwości w aplikacji i ściąganiu lakieru. Dobry lakier hybrydowy nie powinien też spływać, bo dla mniej biegłych w operowaniu pędzelkiem pań może to stanowić spory dyskomfort.

Wykonanie manicure hybrydowego nie jest trudne, pod warunkiem, że mamy dobry lakier, który zapewnia intensywny kolor, łatwo się ściąga i nakłada. Warto też zwrócić uwagę na pojemność, bo lakiery w mniejszych opakowaniach, zwykle kosztują mniej, a dzięki temu można kupić sobie więcej kolorów. W tym sezonie obowiązkowo nosimy delikatne pastele, nieśmiertelną czerwień, a także soczyste fiolety, zielenie i różne odcienie żółtego.

 

 

Zdjęcie: pixabay.com CC0 Public Domain

 


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Smart kid belt?
Pas do samochodu SMART KID BELT to wygodna i bezpieczna alternatywa dla fotelika czy...
Samotne mamy - czy to fajne partner…
Jeśli czujesz, że jesteś zbyt młody na tego typu zobowiązanie, rzeczywiście wchodzenie...
Sprawdz do kogo jesteś podobna :)
Ja nie muszę sprawdzać ja jestem zdecydowanie skóra zdarta moja mama. :) Jesteśmy...
Co na trądzik i blizny po trądziku…
Pomóc może sok z cytryny lub octu jabłkowego.Na widoczne przebarwienia może także pomóc...