Jak wybrać dobry materac? Wskazówki doboru materaca na przykładzie materacy Hilding i Curem | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jak wybrać dobry materac? Wskazówki doboru materaca na przykładzie materacy Hilding i Curem

28 maja 2020, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Dobry materac, który zapewnia naturalne ułożenie kręgosłupa podczas snu jest receptą na zdrowie. Jak wybrać rozwiązanie idealnie dopasowane do swoich potrzeb?

 

materac wygodny

1. Twardość materaca – wyznacznik komfortu

Materac nie powinien być ani za twardy ani za miękki. Stopień twardości jest jednym z najważniejszych parametrów rozwiązania – to od twardości materaca zależy bowiem komfort nocnego wypoczynku. Nieprzespane noce, bóle kręgosłupa i obniżenie jakości funkcjonowania całego organizmu to najczęstsze skutki posiadania nieodpowiedniego materaca, również pod kątem twardości.

Ludzie różnią się preferencjami co do twardości podłoża snu. Najlepszym sposobem na znalezienie tej właściwej dla siebie wydaje się samodzielne przetestowanie materaca. Przed zakupem warto wypróbować materac, sprawdzając, jak podłoże reaguje na różne pozycje snu i czy odpowiednio dostosowuje się do naturalnych krzywizn ciała. Jeśli leżąc na plecach, pomiędzy ciałem a materac tworzy się sporo wolnej przestrzeni lub, odwrotnie, materac aż za bardzo przylega do pleców, z dużym prawdopodobieństwem powinieneś sięgnąć po inne rozwiązanie.

Materace Hilding zostały podzielone ze względu na stopień twardości. W ofercie producenta znajdziesz więc modele:

  • miękkie – Hilding Electro
  • średnio twarde – Hilding Rumba, Hilding Lambada
  • twarde – Hilding Salsa, Cha-Cha
  • bardzo twarde – Hilding Foxtrot, Fandango

Ciekawym opcją są również rozwiązania dwustronne o różnej twardości po obu stronach materaca. Modele Hilding Conga (H2/H3) lub Modern (H3/H4) mogą być regularnie przewracane, co pozwala nie tylko na lepszą wentylację sprzętu, ale również szybką zmianę twardości, jeśli nagle uznasz, że jedna ze stron jest za miękka lub zbyt twarda.

2. Rodzaj wkładu – materac piankowy czy sprężynowy?

Zaraz za twardością plasuje się rodzaj materiału stosowany do produkcji wnętrza materaca. To, z czego zbudowany jest materac przesądzi o właściwościach i wytrzymałości sprzętu.

Dobrym materacem może być zarówno rozwiązanie piankowe, jak i sprężynowe – w tej kwestii liczy się nie tyle rodzaj surowca, co jego jakość. Wśród materacy sprężynowych niewątpliwie królują materace kieszeniowe typu Multipocket (np. Curem .zip czy Hilding Makarena), w których duże zagęszczenie sprężyn odpowiada za wysoką elastyczność punktową i niezwykłą sprężystość podłoża.

Dla osób, które cenią dużą miękkość i wrażenie otulenia przez tkaninę zalecanym wyborem będą materace piankowe. Największy komfort zapewnią modele wykonane z pianki wysokoelastycznej Velvet Touch lub HR (stosowanej w modelach Hilding Boogie lub Rock & Roll) i termoelastycznej Visco. Wśród innowacyjnych rozwiązań wymienia się także piankę Serene używaną w luksusowych modelach piankowych Curem, która łączy w sobie zalety pianek leniwych i pian o wysokim zagęszczeniu, zapewniając optymalne wsparcie ciała.

Po szczegółową charakterystykę modeli piankowych odsyłamy do artykułu „Materac piankowy: czym charakteryzują się materace z pianki?”.

materac piankowy

3. System stref sztywności w trosce o kondycję pleców

Kwestia tego, jaki materac wybrać może być skomplikowana. Oprócz podstawowych parametrów takich jak rozmiar, twardość czy rodzaj wypełnienia nie bez znaczenia pozostają także dodatkowe mechanizmy, w które wyposażono materac np. system stref twardości.

Na rynku znajdziemy rozwiązania ze zróżnicowaną liczbą stref sztywności. Wśród nich najbardziej optymalne są materace o 7 strefach sztywności, które są odbiciem naturalnego (związanego z anatomią) nacisku ciała na powierzchnię materaca. Materace Hilding i Curem wyprofilowane zgodnie z zasadami ergonomii nieco inaczej podpierają różne partie ciała, zapewniając optymalne wsparcie na całej długości sylwetki i promując zdrowe ułożenie kręgosłupa.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz