Jak wybrać dobry krem do opalania? Bezpieczne opalanie (nie tylko) latem  

30 kwietnia 2017, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Asortyment sklepów internetowych i drogerii stale poszerza się o kosmetyki do opalania o coraz wyższych wartościach SPF. Filtr 30, 50, a nawet 100 – producenci filtrów przeciwsłonecznych oferują nam coraz silniejszą ochronę przed słońcem. Na czym powinno polegać bezpieczne opalanie? Czy rzeczywiście należy unikać słońca, które stanowi źródło naturalnej witaminy D3? Jak wybrać dobry krem do opalania? A gdy już zdecydujemy się na dany produkt – czy powinniśmy go stosować jedynie podczas wakacji?

Czego większość z nas nie wie o bezpiecznym opalaniu?

Chociaż wiele osób jest przekonanych, że każde wyjście na słońce powinno wiązać się ze stosowaniem silnych filtrów przeciwsłonecznych, światło słoneczne samo w sobie nie jest szkodliwe dla naszej skóry. Bezpieczne opalanie, przebiegające zgodnie z poniższymi zasadami, może zmniejszać ryzyko powstawania wielu chorób. Przyjmowanie UVB będącego jednym z rodzajów światła słonecznego, stymuluje wytwarzanie witaminy D w organizmie, której działanie wykorzystywane jest w terapiach chorób układu nerwowego, nowotworowych oraz autoimmunologicznych.

Zapewnienie zdrowej dawki witaminy D polega na piętnastominutowej ekspozycji na słońce w południe czasu letniego – czyli około godziny 13:00 w Polsce. Podczas opalania należy odsłonić przynajmniej 40% powierzchni ciała oraz chwilowo powstrzymać się od stosowania filtrów przeciwsłonecznych, które ograniczają możliwości korzystania z pozytywnego wpływu światła UVB. Oczywiście, zbyt długie przebywanie na słońcu bez kremu do opalania i kapelusza może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie i prowadzić do groźnych oparzeń – dlatego nie należy rezygnować ze stosowania filtrów przeciwsłonecznych na dłużej niż kilkanaście minut w ciągu dnia.

Naturalne kosmetyki do opalania

Dostępne w drogeriach przeciwsłoneczne często zawierają syntetyczne substancje chemiczne i parabeny, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Szkodliwe substancje konserwujące, tlenki cynku czy cieszący się niechlubną sławą oxybenzone stanowią najczęstsze dodatki do popularnych kremów do opalania, których długotrwałe stosowanie może prowadzić do zaburzeń układu hormonalnego, a nawet do rozwoju chorób nowotworowych. Co więcej: kosmetyki do opalania o wysokim wskaźniku SPF chronią nie tylko przed promieniowaniem słonecznym, ale i blokują dostęp do dobroczynnego UVB, odpowiedzialnego za zapewnianie zdrowej dawki witaminy D3. Niedobór tego składnika w naszym organizmie może prowadzić do chorób przyzębia, układu krążenia, cukrzycy, krzywicy, osteoporozy i bezsenności.

Naturalne filtry przeciwsłoneczne stanowią doskonałą alternatywę wobec drogeryjnych kosmetyków do opalania. Kremy pełne dobroczynnych olejków kosmetycznych chronią przed negatywnym działaniem UV, umożliwiają absorpcję witaminy D, a także nawilżają i odżywiają skórę – dzięki czemu umożliwiają uzyskanie pięknej i zdrowej opalenizny.

Dobry krem do opalania

Do najbardziej odżywczych i wielozadaniowych, naturalnych filtrów przeciwsłonecznych należą:

  • Masło Shea (3-6 SPF) – popularny środek kosmetyczny, charakteryzujący się silnym działaniem regenerującym i nawilżającym. Ten naturalny filtr do opalania o niedużym SPF może być stosowany na całe ciało oraz nadaje się do wszystkich typów skóry. W wersji proponowanej przez Dr Nona, Masło Shea dogłębnie natłuszcza suche i podrażnione miejsca – a dzięki dodatkowi masła mango i oleju słonecznikowego, intensywnie odżywia wszystkie warstwy skóry.

  • Olej jojoba (4 SPF) – zmniejsza rozstępy i cellulit, zapobiega utracie wody przez organizm oraz pielęgnuje przesuszoną skórę. Naturalny olejek jojoba delikatnie zabezpiecza skórę przed wpływem promieniowania słonecznego, ale jednocześnie neutralizuje skutki oparzeń – dlatego stanowi składnik kremów do opalania oraz balsamów po opalaniu, na przykład Balsamu Solaris lub kremu do twarzy Solaris.

  • Olej z awokado (4-10 SPF) – naturalny, odżywczy olejek o wysokiej zawartości minerałów i witamin. Zawarta w nim witamina A wzmacnia układ odpornościowy i poprawia wygląd skóry, a witamina E zapobiega starzeniu się skóry. Stanowi jeden ze składników kremu na pieluszkowe zapalenie skóry, sprawdzającego się również jako krem do opalania dla dzieci na codzień, przy niedużej ekspozycji na słońce.

  • Olej z nasion marchewki (38-40 SPF) – składnik naturalnych filtrów przeciwsłonecznych, charakteryzujący się wysokim wskaźnikiem SPF. Ten wartościowy olej regeneruje zniszczoną skórę, wyrównuje jej koloryt i zapobiega utracie wody z organizmu. Wspomaga gojenie blizn i podrażnień oraz działa przeciwzmarszczkowo. Stanowi podstawowy komponent kremu dynamicznego.

Na negatywne działanie promieni słonecznych jesteśmy narażeni przez cały rok – zarówno na letnich wakacjach, jak i podczas zimowego wyjazdu na narty. Codzienna pielęgnacja skóry powinna opierać się na naturalnych kosmetykach, które bazują na kosmetycznych walorach olejów o niewysokim SPF.  Dobry krem z filtrem powinien zatem nie tylko chronić przed słońcem, ale i pozytywnie wpływać na stan naszej skóry. Naturalnych kremów do opalania szukajcie w naszym sklepie internetowym!

www.nona-polska.pl






Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz