Jak wybrać dobrą żywność na Święta?

7 grudnia 2017, dodał: EKSPERTKA

Już niebawem Święta Bożego Narodzenia. Dla Polaków, którzy chcą być wierni tradycji katolickiej konieczne jest nie tylko religijne przygotowanie, ale też i kulinarne.

Święta w Polsce są zawsze bardzo uroczyste i w wielu domach na stołach pojawiają się odpowiednie potrawy. Podczas postnej kolacji Wigilijnej serwowane są barszcz z uszkami, zupa rybna, karp i inne różne rodzaje ryb. W pierwszy i drugi dzień Świąt zazwyczaj jedzone już są dania mięsne, pierogi, sałatki czy bigos. Nieodłącznym elementem świętowania jest też zajadanie się pysznymi wypiekami: piernikami, makowcami czy  różnymi ciastami pełnymi bakalii, miodu i orzechów. Duża różnorodność potraw sprawia, że przed Świętami trzeba robić gigantyczne zakupy spożywcze. Warto dobrze je zaplanować i poświęcić trochę czasu na wybieranie dobrej jakości produktów. Dzięki temu świąteczne potrawy będą smaczne i zdrowe.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupów spożywczych?

Półki w marketach uginają się od ciężaru towarów, które często wydają się bliźniaczo podobne. Jak rozpoznać te, które są dobrej jakości? Przede wszystkim trzeba nauczyć się czytać etykietę. Niewiele osób wie, że można tam znaleźć dokładny skład produktu oraz jego wartości odżywcze. Bardzo ważne dla zdrowia jest ograniczanie spożywania dużej ilości cukrów prostych oraz tłuszczu, więc starajmy się unikać żywności, której skład na nich bazuje. Warto też zawsze sprawdzać datę przydatności do spożycia, zwłaszcza jeśli robimy zakupy „na zapas”. Poza tym na etykiecie można znaleźć informację o przyznanych certyfikatach. Dobrze wiedzieć, że jeśli zauważymy listek składający się z dwunastu białych gwiazdek na jasnozielonym tle, to oznacza, że produkt ten pochodzi z gospodarstwa ekologicznego. Jeśli natomiast na żywności jest logo z białym listkiem i napisem „Ohne Gentechnik”, to oznacza to, że uzyskała ona certyfikację VLOG. Certyfikacja VLOG dotyczy produktów pochodzenia roślinnego oraz zwierzęcego, które zostały wyprodukowane bez użycia organizmów genetycznie modyfikowanych. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat warto wejść tu: http://www.bureauveritas.pl/home/about-us/our-business/certification/sector-specific-solutions/food/zywnosc-wolna-od-gmo/

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!
Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com
Wyciskarka Sana
Sklep Eujuicers.pl
Cena:
1670 zł
Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł
Figi korygujące efekt brazylijski
Efekt PUSH - UP - HIT!
Cena:
33 zł
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Strona główna O nas Regulamin Polityka prywatności Kontakt Reklama dodatkowy zarobek oladi.pl