Jak uniknąć rozpadu związku?

8 listopada 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Wiążąc się z drugą osobą akceptujemy jej wady i zalety, a przynajmniej tak powinno być. Początkowy etap związku rządzi się innymi zasadami, w końcu kiedy jesteśmy zauroczeni nie zauważamy wad drugiej osoby. Wady wychodzą w późniejszym wspólnym życiu i nie zawsze jesteśmy w stanie je zaakceptować. Pierwsze kilka tygodni czy nawet miesięcy związku z reguły przebiega bezproblemowo. Problemy najczęściej wychodzą kiedy decydujemy się na wspólne mieszkanie. Dopiero kiedy spędzamy ze sobą całe dni, możemy dostrzec jaki ktoś jest naprawdę. W czasie randki czy wspólnego weekendu nie mamy możliwości poznania drugiej osoby. Zbudowanie trwałej relacji wymaga pracy ze strony obu partnerów.

ZWIĄZEK

Jak uniknąć rozpadu związku?

Kiedy jesteśmy zauroczeni odbieramy drugą osobę jako ideał, jednak z czasem zaczynamy dostrzegać jej wady, które nie zawsze nam pasują. Wchodząc z kimś w dojrzałą relację akceptujemy kogoś takim jakim jest, ze wszystkimi zaletami i wadami. Warto ustalić ze sobą pewne zasady wspólnego życia, takie jak chociażby czas dla siebie w ciągu dnia czy tygodnia. Spędzanie każdej chwili we dwójkę nie jest do końca dobrym pomysłem, gdyż każdy potrzebuje czasu dla siebie. Jednej osobie wystarczy godzina w samotności, a inna będzie potrzebować całego dnia, który spędzi ze znajomymi czy w tym czasie zajmie się sobą. Warto ustalić to już na początku związku, co ułatwia tworzenie trwałej relacji.

Kluczowym elementem w związku jest szczera rozmowa między partnerami. Wiele związków rozpada się przez to, że jeden z partnerów nie potrafi bądź nie chce szczerze rozmawiać o swoich uczuciach czy potrzebach. Przez to w końcu znajdzie sposób, aby zaspokoić swoje potrzeby poza związkiem. Szczera rozmowa to ważny element wspólnego życia. Dzięki niej można ustalić czy nasze cele i marzenia pokrywają się z celami drugiej połówki. Jeśli marzymy o założeniu rodziny i posiadaniu dzieci, powinniśmy jasno dać znać o tym drugiej osobie.

Czas spędzany wspólnie jest ważny, w końcu będąc w związku oczekujemy wsparcia ze strony partnera. jednak my również musimy wspierać drugą osobę. Spędzanie wspólnie czasu pozwala na lepsze poznanie się, jednak pamiętajmy o tym, że każdy potrzebuje przestrzeni. Kiedy widzimy, że partner chce pobyć sam, nie bądźmy natarczywi i dajmy mu chwilę w samotności. Każdy potrzebuje czasu, aby naładować baterie społeczne. Musimy troszczyć się o drugą połówkę i dbać o jej zadowolenie, ale druga osoba również powinna robić to samo dla nas. Związek to sztuka kompromisu, gdyż dwie osoby o różnych osobowościach i potrzebach decydują się na wspólne życie. Rozmawianie o swoich potrzebach pozwoli wypracować kompromis w wielu sytuacjach.

Zwracajmy uwagę na to jak czuje się nasz parter, co pozwoli nam odpowiednio się zachować. Rozmawiajmy o swoich uczuciach i dzielmy się swoimi przeżyciami. Wydawać by się mogło, że rozmawianie o pracy czy o tym co się robiło w ciągu dnia nie jest zbyt ciekawe, jednak w ten sposób dzielimy się z partnerem naszym życiem. Warto mówić otwarcie o swoich problemach, gdyż tylko wtedy będziemy mogli być dla siebie wsparciem. Szacunek dla drugiej osoby jest ważny, jednak to nie wszystko. Będąc w związku musimy szanować nie tylko partnera, ale również rodziców czy znajomych, których nie zawsze musimy lubić. Możemy powiedzieć partnerowi, że nie za bardzo kogoś lubimy, jednak w czasie spotkań starajmy się szanować innych niezależnie od naszych poglądów.

Kiedy jesteśmy w początkowym etapie związku staramy się jak najlepiej zorganizować wspólnie spędzony czas. Organizujemy wyjścia do restauracji, kina czy wspólne wycieczki. Jednak z czasem wiele związków zmaga się z kryzysem, który polega na tym, że mniej się staramy. Wspólne mieszkanie nie oznacza, że będziemy ze sobą już na zawsze. Wciąż musimy starać się o siebie. Warto zaskakiwać partnera, np. organizując randkę czy robiąc mu inną niespodziankę. Śniadanie do łóżka, wspólne wyjścia czy wyjazdy pozwalają przełamać codzienną rutynę, co z kolei wpływa na większe zadowolenie partnerów i zapobiega rozpadowi związku.

Więcej informacji na temat organizowania randek znajdziesz na stronie internetowej https://anonserek.pl.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz