URODA I ZDROWIE

Jak spędzić urlop w mieście

7 lipca 2011, dodał: katarzyna.kucharska.belle

Każdy nie może doczekać się wymarzonego urlopu. Spędzenie wolnych chwil nad ciepłym morzem lub w kurorcie górskim napawa niezaprzeczalną ochotą opuszczenia miasta. Miasto i lato wydają się bowiem naturalnymi antagonizmami i dlatego niewielu z nas decyduje się zostać w mieście podczas urlopu. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wczasy w mieście, także mogą nieść ze sobą niezapomniane wspomnienia.

Okres urlopowy czyli czas letni to okres wielu festynów, koncertów i festiwali. Miasta, także dla celów promocyjnych, organizują liczne przedsięwzięcia kulturalne dla mieszkańców i turystów.

Roztańczona stolica

Od 7 lipca zaczyna się Summer Salsa Warsaw Festival. W programie festiwalu przewidziano liczne warsztaty taneczne, a także występy taneczne gwiazd salsy. Jeśli więc nie masz lepszych planów na spędzenie pierwszych dni lipca, zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Nauczenie się kroków tego gorącego, latynoskiego tańca może umilić wolne chwile. Zdobyte umiejętności taneczne z pewnością będzie można wykorzystać, kiedy na kolejne wczasy wybierzemy się już poza granice miasta.

Ale festiwale

Miasto stołeczne przygotowało także Pepsi Rock Battlefield. Koncert odbędzie się już dziś. Organizowany w Hard Rock Cafe pierwszy etap festiwalu jest kierowany do fanów muzyki rockowej. Za darmo będzie można posłuchać starcia dwóch grup: Zła Obsesja i Vagitarians.

Kino letnie

Dla fanów kina, Warszawa także przygotowała gratkę w postaci Filmowej Stolicy Lata. Jak podają organizatorzy, bedzie można zobaczyć 60 filmów w różnych częściach miasta. Taka forma sprzyja także poznaniu wyjątkowych miejsc w stolicy. Podczas spotkań zostaną zaprezentowane filmy, które ze względu na tematykę powinny zainteresować każdego. Będziemy mieli przyjemność zobaczyć kino czeskie czy taneczno – muzyczne.

Gimnastyka miejska

Ci, którzy czują się zmęczeni i chcą odnaleźć spokój wewnętrzny, Centrum Baobab proponuje Spotkanie z Jogą. Udział w warsztatach jest płatny, ale wrażenie związane z ćwiczeniami na pewno bezcenne.

Jak widać w stolicy nie zabraknie atrakcji dla każdego. Miło mogą spędzić czas zarówno energiczni fani tańca jak i wytrawni kinomani. Spędzając wakacje w mieście nie musimy zamartwiać się, że długo oczekiwany urlop spędzimy na kanapie przed telewizorem oglądając powtórki, niekoniecznie ulubionych, seriali. Nawet małe miejscowości starają się umilić okres wakacyjny swoim mieszkańcom. Nie wato więc zamartwiać się tym, że  wakacji nie spędzimy pod tropikalną palmą, a korzystać z urlopu jak tylko się da.

Zobacz również:

  1. Czy pić piwo i kawę podczas upałów?
  2. Co zrobić aby włosy lśniły
  3. Opalanie postarza?
  4. Zasady bezpiecznego opalania – jakie stosować kremy?


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz