URODA I ZDROWIE

Jak spędzić Dzień Matki?

24 maja 2016, dodał: nogawkuchni

Mama – ktoś, kto kocha nas bezgranicznie i bezinteresownie, nie zawsze się z nią zgadzamy, czasem nawet się na nią irytujemy, złościmy, czy gniewamy, gdy chcąc dla nas jak najlepiej zbyt intensywnie miesza się w nasze sprawy, ale koniec końców i tak przekonujemy się, że miała racje, bo przecież „Mama wie zawsze najlepiej” i zawsze chce dla nas wszystkiego co najlepsze i nieba by nam przychyliła niezależnie od kosztów i cierpienia, które sama by musiała znosić.

 

mmmmmm
Już niedługo nadejdzie przez wielu z nas kultywowany i świętowany Dzień Matki. W dniu tym bukiety kwiatów, czekoladki, perfumy, czy biżuteria rozchodzą się niczym ciepłe bułeczki. Jednak można uczcić ten dzień w trochę nietuzinkowy sposób i zamiast obdarować mamę prezentem, dać coś materialnego może lepiej zdecydować się na celebrowanie tego dnia poprzez spędzenie z mamą czasu w ciekawy sposób.

Poniżej znajduje się kilka propozycji na to, jak można spędzić z mamą czas, by uczcić ten piękny dzień święta, które jest jej poświęcone.

 

Wyszczególniłam możliwości w jaki sposób ciekawie i dla nas i dla mam zaplanować ten dzień, urozmaicić wspólny czas, by dzięki temu mama czuła się wyjątkowo, by spędzić dane chwile tylko i wyłącznie z nią, by był to niestandardowy pomysł, który i mamie i nam zagwarantuje pozytywne emocje i wyjątkowe wspomnienia.

1.Zadbajmy o urodę. Zorganizujmy wizytę u kosmetyczki lub wyjście do spa, zafundujmy sobie maseczki, masaże czy wszelakie relaksacyjne zabiegi, by w ten sposób rozpieścić i mamy i nas same, zadbać o siebie i dostarczyć sobie przyjemności, odpoczynku. Oczywiście zorganizujmy tego typu wyjście w zależności od naszych finansowych możliwości, ale teraz nie potrzeba nie wiadomo jak wielkich pieniędzy, by móc skorzystać z różnorakich zabiegów kosmetycznych. A jeśli koszt zabiegów wykonywanych w gabinetach nas przerasta możemy zorganizować mamie takie zabiegi w domu, wystarczy w ulubionej drogerii kupić za nieduże pieniądze odpowiednie kosmetyki (maseczki, kremy, balsamy) i samemu wcielić się w rolę kosmetyczki i sprawić mamie przyjemność w ten sposób, że o nią zadbamy.

2.Zadbajmy o zdrowie. Nasze wiecznie zabiegane mamy nigdy nie mają czasu, by zadbać o zdrowie, poza tym, bardziej martwią się o nas niż o siebie same. Zatem my zatroszczmy się o nie. Może trzeba zorganizować mamie wizytę u dentysty lub dostrzegliśmy, że pogorszył się jej wzrok, a sama bagatelizuje problem, zatem przydałby się kontakt z okulistą, a może wypadałoby wykonać mammografię, czy cytologię. Umówmy mamę ze specjalistą, zatroszczmy się o jej zdrowie, bo nic nie jest cenniejsze od jej zdrowia, bo tylko zdrowa mama, której stan zdrowotny jest pod kontrolą będzie miała szansę być obecna w naszym życiu jak najdłużej.

3.Postawmy na kulturę. Wybierzmy się razem do kina, na film, który zapewne się naszej mamie spodoba, w którym grają jej ulubieni aktorzy, a może zabierzmy mamę na wystawę, do galerii, czy teatru, zorganizujmy rozrywkę, która zapewni jej dobrą zabawę, odpręży, dostarczy ciekawych wrażeń, będzie atrakcją.

4.Postawmy na sport. Nie ma nic lepszego, co korzystnie wpływa na zdrowie, czy samopoczucie ponad sport. Wybierzmy się razem z mamą na rowery, albo na basen, aerobik, czy może na kijki nordic walking. A jeśli dla mamy te sporty są zbyt obciążające zdrowie, to zabierzmy ją po prostu na miły spacer.

5.Celebrujmy ten dzień odświętnym posiłkiem. Zaprośmy mamę do restauracji na obiad, czy na kolację do ulubionej knajpki lub na lody do dobrej lodziarni. Albo jeśli wolimy ugotujmy coś w domu specjalnie dla mamy, z pewnością doceni taki gest.

6.Upamiętnijmy ten dzień. Zabierzmy mamę na zorganizowaną sesję fotograficzną, gdzie fotograf przykładowo w ciekawej aranżacji zrobi nam piękne zdjęcia, które będą znakomitą pamiątką. Albo sami zorganizujmy taką sesję, weźmy aparat i zabawmy się w fotografa, zróbmy jak najwięcej pozytywnych zdjęć, które następnie wywołajmy. Zapewniam, że z sentymentem i łezką w oku będziemy je oglądać po jakimś czasie.

Jeśli na co dzień pracujemy, jesteśmy zabiegani, „zawaleni” pracą i nie możemy poświęcić całego Dnia Matki dla naszej mamy (chociaż w tym roku szczęśliwie ten czas popada w dzień wolny od pracy) zorganizujmy dla mamy coś po południu, wieczorem, przykładowo miły wieczór w domu razem podczas którego razem w mamą zrobimy sobie maseczkę, wypijemy dobre wino, zjemy solidne ciacho i obejrzymy ciekawy film. Dajmy coś z siebie naszym mamom w tym dniu, nasz czas, uwagę, życzliwość i dobre emocje, zasługują na to jak nikt inny, oddawały nam się całe przez wszystkie dni, cały czas, kiedy o nas dbały i się nami zajmowały.
Poświęćmy ten szczególny dzień dla naszych mam, oddajmy im tego dnia siebie na wyłączność, oferujmy im swój czas, zatroszczmy się o nie i zróbmy razem coś co każdej ze stron sprawi przyjemność, a będzie to z pewnością o wiele bardziej cenne niżeli najdroższy prezent.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

pozycjonowanie
Co do marketingu internetowego to warto rozpocząć współpracę z naprawdę godną uznania agencją reklamową...
Umiecie udzielić pierwszej pomocy w…
Kiedyś umiałam, ale pozapominało mi się szczegółów, muszę tą wiedzę odświeżyć...
Auto na minuty
Ja częściej wypożyczam na kilka godzin, więc na minuty byłoby chyba drożej?
Kosmetyki do makijażu twarzy
Stonowany, jednak w pracy trzeba wyglądać profesjonalnie, a nie krzykliwie:) Żadnego smoky eyes ani...