Jak sobie poradzić z uporczywym kaszlem?

11 grudnia 2018, dodał: EKSPERTKA

 

Kaszel odgrywa rolę w usuwaniu drażniących i infekcyjnych drobnoustrojów z organizmu, ale wszyscy dobrze wiemy, jak bardzo denerwujący może być uporczywy kaszel. Odpowiednie leczenie kaszlu zależy od przyczyny, a istnieje naprawdę wiele możliwych przyczyn kaszlu, w tym:

• alergie,
• infekcje,
• refluks żołądkowy.

Niektóre naturalne środki i dostępne bez recepty leki jak Hederasal czy Flegamina mogą pomóc w łagodzeniu kaszlu. Osoby, które chcą używać naturalnych środków do leczenia kaszlu, powinny jednak w pierwszej kolejności badać źródła i marki. Powinni także zdawać sobie sprawę, że niektóre zioła i suplementy mogą zakłócać działanie leków, co może skutkować działaniami niepożądanymi. Jeśli kaszel jest ciężki lub utrzymuje się dłużej niż kilka tygodni, należy koniecznie szukać porady medycznej!

Ludzie używają wielu naturalnych środków, aby spróbować wyleczyć uporczywy kaszel. W tym miejscu przyjrzymy się dwóm z nich bardziej szczegółowo.

Miód – sposób na kaszel

Według niektórych badań, miód może łagodzić kaszel. Popularnym domowym środkiem na kaszel jest połączenie miodu z ciepłą wodą. Jeśli Ty również chcesz użyć miodu w leczeniu kaszlu, wymieszaj 2 łyżeczki do wyboru z:

• ciepłą wodą,
• ziołową herbatą.

Pij tę mieszankę raz lub dwa razy dziennie. Ale uwaga – nie powinno się podawać miodu dzieciom poniżej 1 roku życia.

Imbir – kolejny sposób na kaszel

Imbir może złagodzić suchy lub astmatyczny kaszel, ponieważ ma właściwości przeciwzapalne. Może także łagodzić nudności i ból. Jedno z badań sugeruje, że niektóre związki przeciwzapalne w imbirze mogą rozluźnić błony w drogach oddechowych, co może zmniejszyć kaszel. Aby skorzystać z tej metody na kaszel należy zaparzyć kojącą herbatę imbirową, dodając 20-40 gramów świeżych plasterków imbiru do kubka gorącej wody. Pozwól im tam się wymoczyć przez kilka minut przed spożyciem. Dodaj do tej pysznej mieszanki miód lub sok z cytryny, aby poprawić smak i uspokoić kaszel jeszcze bardziej.

Należy pamiętać, że w niektórych przypadkach herbata imbirowa może powodować niestrawność lub zgagę. Jeśli więc zauważysz takie objawy u siebie – trzymaj się jednak miodu.

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Jaki kierunek studiów wybrać?
Mam znajomą, która w wieku 59 lat zmieniła branżę:) I świetnie sobie radzi:)
Oglądanie filmów w sieci
Ostatnio w ogóle nie mam na to czasu...:/ A iść do kina to...
Problemy z leczeniem w publicznej s…
Chyba też muszę sprawdzić, na co się leczyłam, żeby później nie było zaskoczenia ;)
Jak często się badać?
Oszczędność ma to do siebie że potem i tak trzeba zapłacić i to...