Jak sobie poradzić z uporczywym kaszlem?

11 grudnia 2018, dodał: EKSPERTKA

 

Kaszel odgrywa rolę w usuwaniu drażniących i infekcyjnych drobnoustrojów z organizmu, ale wszyscy dobrze wiemy, jak bardzo denerwujący może być uporczywy kaszel. Odpowiednie leczenie kaszlu zależy od przyczyny, a istnieje naprawdę wiele możliwych przyczyn kaszlu, w tym:

• alergie,
• infekcje,
• refluks żołądkowy.

Niektóre naturalne środki i dostępne bez recepty leki jak Hederasal czy Flegamina mogą pomóc w łagodzeniu kaszlu. Osoby, które chcą używać naturalnych środków do leczenia kaszlu, powinny jednak w pierwszej kolejności badać źródła i marki. Powinni także zdawać sobie sprawę, że niektóre zioła i suplementy mogą zakłócać działanie leków, co może skutkować działaniami niepożądanymi. Jeśli kaszel jest ciężki lub utrzymuje się dłużej niż kilka tygodni, należy koniecznie szukać porady medycznej!

Ludzie używają wielu naturalnych środków, aby spróbować wyleczyć uporczywy kaszel. W tym miejscu przyjrzymy się dwóm z nich bardziej szczegółowo.

Miód – sposób na kaszel

Według niektórych badań, miód może łagodzić kaszel. Popularnym domowym środkiem na kaszel jest połączenie miodu z ciepłą wodą. Jeśli Ty również chcesz użyć miodu w leczeniu kaszlu, wymieszaj 2 łyżeczki do wyboru z:

• ciepłą wodą,
• ziołową herbatą.

Pij tę mieszankę raz lub dwa razy dziennie. Ale uwaga – nie powinno się podawać miodu dzieciom poniżej 1 roku życia.

Imbir – kolejny sposób na kaszel

Imbir może złagodzić suchy lub astmatyczny kaszel, ponieważ ma właściwości przeciwzapalne. Może także łagodzić nudności i ból. Jedno z badań sugeruje, że niektóre związki przeciwzapalne w imbirze mogą rozluźnić błony w drogach oddechowych, co może zmniejszyć kaszel. Aby skorzystać z tej metody na kaszel należy zaparzyć kojącą herbatę imbirową, dodając 20-40 gramów świeżych plasterków imbiru do kubka gorącej wody. Pozwól im tam się wymoczyć przez kilka minut przed spożyciem. Dodaj do tej pysznej mieszanki miód lub sok z cytryny, aby poprawić smak i uspokoić kaszel jeszcze bardziej.

Należy pamiętać, że w niektórych przypadkach herbata imbirowa może powodować niestrawność lub zgagę. Jeśli więc zauważysz takie objawy u siebie – trzymaj się jednak miodu.

 

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Włoskie torebki
ja kupuje w Bona Fora najlepsze są marki Laura Biaggi https://bonafora.pl/Laura-Biaggi
Jak sobie radzicie z trądzikiem?
Dokładnie należy iść do specjalisty i nie działać na własną rękę, trądzik może...
Laseroterapia
Ja aktualnie jestem w trakcie zabiegów, znajoma poleciła mi Klinikę Krajewski po konsultacji...
Najlepsze preparaty na cerę trądzik…
Kosmetyki kosmetykami ale w skrajnych przypadkach chyba jednak warto udać się na konsultację do...