URODA I ZDROWIE

Jak się ochłodzić w bardzo upalny dzień?

31 lipca 2018, dodał: Alfa i Omega

Wysoka temperatura powietrza, brak wiatru i niska wilgotność latem niejednokrotnie potrafią dać się we znaki. Nie narażaj swojego zdrowia i poznaj skuteczne sposoby na upał, a także sprawdź, jak ochłodzić się w słoneczne dni.

Nie od dziś wiadomo, że upał nie tylko jest nieprzyjemny, lecz również często okazuje się niebezpieczny dla zdrowia i życia zwierząt, oraz ludzi. Nie bez powodu eksperci alarmują mówiąc, że w gorące dni wszyscy, a zwłaszcza osoby starsze i dzieci powinni zostać w mieszkaniu. Niestety fakt jest taki, że wnętrze naszego własnego domu nie zawsze chroni nas przed wysoką temperaturą. Jeżeli wciąż nie wiesz, jak ochłodzić się w domu latem, poznaj na to skuteczne sposoby.

Upalny dzień – jak się ochłodzić?

Mądre nawadnianie

W gorące dni najlepiej sprawdzają się nie lodowate, lecz ciepłe napoje, dlaczego? Otóż zimne napoje sprawią, że chłód i orzeźwienie poczujemy tylko przez chwilę, po czym ponownie zrobi nam się zbyt gorąco i zaczniemy się pocić bardziej, niż dotychczas. Z kolei ciepła kawa, herbata, a nawet ciepła woda sprawią, że nasz organizm dostosuje się do temperatury otoczenia i wysoka temperatura przestanie nam doskwierać. Ponadto warto pamiętać o piciu dużej ilości czystej wody, pozwoli to zminimalizować ryzyko odwodnienia i przegrzania się organizmu.

Wewnętrzne rolety

Każdy, kto ma rolety dobrze wie, że w upalne dni skutecznie zatrzymują promienie słoneczne i uniemożliwiają im nagrzanie powietrza w domu. Jednak aby rolety wewnętrze przyniosły zamierzony efekt, powinny zostać spuszczone już z samego rana, kiedy to słońce powoli wznosi się na wyżyny. Wczesne i całkowite zasłonięcie rolet wewnętrznych sprawi, że temperatura w domu będzie niższa, a uciążliwe promienie słoneczne nie będą nam przeszkadzać.

Przeciągi

Już nasze babcie wiedziały, że skuteczny sposób na upał w domu – poza wentylatorem – to przeciągi. Przeciąg w mieszkaniu warto robić już od samego rana. W tym celu doskonale sprawdzi się uchylenie (lecz nie otworzenie) wszystkich obecnych w domu okiem. Jeśli dodatkowo zasłonimy rolety sprawimy, że powietrze nie będzie się nagrzewać, a chłodny podmuch wiatru w domu przyniesie oczekiwany efekt. Niestety ten sposób nie sprawdzi się w bezwietrzny dzień.

Bezpieczny dla zdrowia wentylator

Kiedy zapowiada się upał, wszyscy ochoczo sięgają po wentylatory. Jednak należy pamiętać, że w przypadku dzieci, alergików i osób o kruchym zdrowiu, zwykłe wentylatory mogą wysuszać skórę i często wywołują u nich suchość błon śluzowych. Na szczęście każdy, kto nie jest pewien, czy wentylator w domu to dobry pomysł, nie musi już się obawiać, bowiem dziś dostępne są nowoczesne, bezpieczne dla zdrowia wentylatory z nawilżaczem powietrza, takie jak ten, dostępny na stronie https://www.aze.com.pl/pl/c/Wentylatory/149. Nawilżający powietrze wentylator z pilotem jest nie tylko wygodny w użyciu, ale także wzmacnia efekt chłodzenia i przy tym w ogóle nie wysusza oczu, skóry i nie przyczynia się do wysuszenia błon śluzowych, a wręcz przeciwnie – wspo

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak kojarzy się Wam dentysta?
Trzeba chodzić tam gdzie mają potrzebny sprzęt i aparaturę. Eurodental w Olsztynie to godna...
Dobra odżywka do suchych włosów
Na całe szczęście moja dobra koleżanka jest fryzjerką, zna się na wlosach...
Suche włosy - nic nie działa
Ja sobie ostatnio kupilam taki uniwersalny olejek, bo mozna go stosowac...
Co na wypadanie włosów?
Moja kolezanka jest fryzjerka i troche zna sie na tym temacie. Zawsze mi...