Jak przywrócić młody wygląd okolicom oczu? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jak przywrócić młody wygląd okolicom oczu?

29 lutego 2024, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Okolice oczu to newralgiczna część twarzy. Ze względu na to, że zarówno powieki jak i otaczająca oczy skóra jest cienka, delikatna i pozbawiona większej ilości tkanki tłuszczowej najszybciej widać tutaj oznaki starzenia się.

doktor

Najczęściej spotykane problemy z estetyką okolic oczu

Są to zmarszczki w kącikach oczu, opadające powieki, tak zwane worki pod oczami. Zmiany te powodują, że twarz wygląda na zmęczoną, starszą i nawet staranny makijaż nie może tego zakamuflować. Jeżeli zawodzą wszelkiego rodzaju kosmetyki jest jeszcze jedno wyjście. Jest to zabieg zwany blefaroplastyką. Wykonuje się go zarówno na górnych jak i dolnych powiekach. Polega on na wycięciu nadmiaru luźnej skóry powieki i ukształtowaniu jej. Taki zabieg odejmuje lat, poprawia linię oka, a także poszerza pole widzenia. Po blefaroplastyce powiek lepiej prezentuje się także makijaż.

Gdzie można wykonać blefaroplastykę powiek ?

Drparda.com.pl to klinika medycyny estetycznej zlokalizowana pod Warszawą. Zespół specjalistów o najwyższych kwalifikacjach wykonuje tutaj praktycznie wszystkie zabiegi
zawiązane z korekcją urody, rewitalizacją twarzy i całego ciała. Oprócz kosmetologów i chirurgów medycyny estetycznej w drparda.com.pl można uzyskać również konsultację
psychologa, psychiatry i psychodietetyką. Każdy zabieg poprzedzany jest niezbędnymi badaniami, a także wywiadem i rozmową z pacjentem. Po przeprowadzonych zabiegach klienci drparda.com.pl mogą liczyć na dalszą opiekę w okresie rekonwalescencji. Wszystkie zabiegi wykonywane są z wykorzystaniem najnowszych światowych technik i urządzeń i są w 100 procentach bezpieczne.

Jak wygląda korekcja powiek i czy na pewno jest bezpieczna ?

Przed zabiegiem wykonywane są badania – morfologia krwi, badanie krzepliwości krwi oraz poziom elektrolitów. Sama blefaroplastyka powiek polega na wykonaniu precyzyjnego cięcia i usunięcia nadmiaru skóry. W razie potrzeby lekarz dokonuje również korekty mięśnia okrężnego oka. Ostatnim etapem blefaroplstyki jest wymodelowanie naturalnego załamania powieki i założenie szwu za pomocą bardzo cienkich nici. Na koniec nakładany jest opatrunek. Rekonwalescencja po zabiegu trwa od kilku dni do kilku tygodni, a opatrunek zdejmowany jest na drugi dzień. Między 7 a 14 dniem zdejmowane są szwy, a po dwóch tygodniach ślady po zabiegu zanikają i można już stosować makijaż. Końcowy efekt pojawia się po kilku tygodniach. Blefaroplastyka powiek jest całkowicie bezpieczna, a efekt końcowy utrzymuje się w niezmienionym stanie całymi latami.

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz