URODA I ZDROWIE

Jak przygotować się na tematyczny bal karnawałowy?

3 lutego 2020, dodał: Redakcja

Dziki zachód, lata osiemdziesiąte, a może rodzina królewska? To tylko kilka z popularnych propozycji na tematyczny bal karnawałowy. Jeśli na zaproszeniu zauważysz adnotację o stylizowanym przyjęciu, od razu zacznij przygotowania. Kilka dni, tuż przed imprezą, nie wystarczy, aby dobrać odpowiedni strój, dodatki czy rekwizyty.

Oryginalny strój

Nie ma co ukrywać – najistotniejszym elementem tematycznego balu karnawałowego jest strój. To on tworzy klimat, wpisując się w imprezową atmosferę. Warto pamiętać, że w tym zakresie liczy się pomysłowość, nietuzinkowość i umiejętność stworzenia stylizacji, nawiązującej do tematu balu. Warto więc zaplanować poszczególne elementy ubioru, aby pasowały nie tylko do siebie, ale także do motywu przewodniego, ustalonego przez organizatorów imprezy.

Wybierając się na bal w parze, pamiętajcie również o dopasowaniu stroju męskiego i damskiego tak, aby tworzyły spójny styl. Jeśli tematem imprezy jest na przykład wspomniana rodzina królewska, bądźcie idealnym duetem – królem i królową, których stroje będą nawiązywać do tej samej epoki. Inspiracji poszukajcie na stronach internetowych lub w mediach społecznościowych, dzięki czemu łatwiej zaprojektujecie niepowtarzalną stylizację.

Ważne są także dodatki

Nie tylko strój się liczy, często bowiem kluczową rolę odgrywają dodatki. Trzymajmy się przykładowego motywu królewskiego. Jeśli chcecie wyglądać jak prawdziwi monarchowie, musicie zdobyć atrybuty władzy. Wykonajcie samodzielnie lub kupcie w sklepie, z pomocą szybkiej pożyczki, koronę, berło oraz jabłko królewskie. Przedmioty te uzupełnią strój, podkreślając jego autentyczność oraz oryginalność.

Kolejnym ważnym elementem jest biżuteria. W tym aspekcie zdecydowaną przewagę mają kobiety, ponieważ łatwiej będzie im dopasować naszyjnik, bransoletę czy pierścionek do konkretnego stroju. Nie musicie od razu wydawać fortuny na zakup stylizowanej biżuterii. Wystarczy masa solna, modelina lub inny plastyczny materiał, aby samodzielnie przygotować wyjątkową ozdobę. Będzie zabawnie i oryginalnie!

Jak skompletować karnawałową stylizację?

Nie bez przyczyny wspominaliśmy na początku, że trzeba wcześniej zadbać o właściwy strój. Karnawał sprzyja organizacji tego typu imprez, dlatego też trudniej o skompletowanie przebrania. Jedną z propozycji są wypożyczalnie strojów, w których znajdziecie niemal wszystko, czego potrzebujecie do wykreowania wybranej postaci. Nie zapominajcie o teatrach, które również oferują możliwość wypożyczenia kreacji, butów, peruki, czy biżuterii.

Jeśli nie znajdziecie niczego interesującego w wypożyczalniach, poszukajcie sklepów z przebraniami karnawałowymi. Wykorzystując szybką pożyczkę, zrobicie niezbędne zakupy, dzięki którym stworzycie niepowtarzalną stylizację balową. Doskonałym rozwiązaniem, szczególnie na imprezy nawiązujące do lat osiemdziesiątych, jest przejrzenie babcinej szafy, w której z pewnością znajdziecie wymarzone garnitury, sukienki, garsonki czy nawet nakrycia głowy.

Tematyczne bale karnawałowe to prawdziwy imprezowy hit ostatnich lat. Kupując bilet, pamiętajcie o przygotowaniu odpowiedniego stroju. W tym zakresie nie ma półśrodków – trzeba pójść na całość. Czym prędzej odwiedźcie wypożyczalnię lub sklep z przebraniami, w czym pomoże wam szybka pożyczka, aby skompletować zapierający dech w piersiach strój. Pamiętajcie również o niezbędnych dodatkach, tworzących niepowtarzalną karnawałową stylizację.

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy polski specjalista honorowany j…
Inny problem jest w Polsce - napływ lekarzy z Ukrainy itp, więc na początku...
Czy malujecie się codziennie?
W weekendy odpuszczam pełny makijaż, tylko szminki używam.
krotkie wlosy
Może kiedyś będę miała krótkie, ale teraz lubię siebie wyłącznie w długich...
Jak poprawić samopoczucie?
Ja mam sprawdzony sposób - pyszne lody śmietankowe z dodatkiem soku malinowego:)