Jak przyciemnić brwi

10 listopada 2020, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Kobiety bardzo chętnie sięgają po hennę do brwi i rzęs. Jest to naturalny barwnik, dzięki któremu w prosty i szybki sposób możesz nie tylko przyciemnić swoje brwi, ale też nadać im kształtu.

henna

Piękne brwi potrafią dodać twarzy charakteru oraz podkreślić jej naturalne piękno. Niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy jak ważnym elementem na twarzy są właśnie nasze brwi. Warto zadbać o ich dobrą kondycje. Typ słowiańskiej urody charakteryzuje się jasną oprawą oczu, przez co często brwi i rzęsy są jasne i prawie niewidoczne. W artykule zdradzimy co zrobić, aby uwydatnić i upięknić Twoje brwi oraz jak sprawić, aby dodały one Twojej twarzy więcej wyrazu.

Używanie kosmetyków do brwi

Kobiety nierzadko decydują się na zabiegi przyciemniające brwi. Niestety jasne brwi często są też słabe i rzadkie. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie henny do brwi. Jeśli jednak Twoje brwi są zadowalająco gęste możesz je jedynie podkreślić używając linii kosmetyków do brwi. W łatwy sposób możesz jesteś w stanie zmienić wyraz Twojej twarzy oraz podkreślić piękno oczu. Wybór kosmetyków do brwi jest obecnie naprawdę duży. Na pólkach sklepowych znajdziemy flamastry do brwi, kredki oraz cienie do brwi, które pomogą Ci nadać im intensywniejszego koloru. Stosowanie takich  kosmetyków idealnie sprawdzi się też jeżeli w Twoich brwiach znajdują się pewne ubytki i myślisz o ich wypełnieniu. Dzięki linii kosmetyków możesz nadać Twoim brwiom nowego kształtu oraz modnie wyostrzyć ich kontury. Kiedy kosmetyki do brwi nie wystarczają kolejnym rozwiązaniem jest henna do brwi.

Jak stosować hennę do brwi

Henna do brwi to naturalny barwnik do włosów. Jest od bardzo dawna stosowany w kosmetyce. Jest ona pozyskiwana z roślin, a co za tym idzie jest w 100% naturalnym produktem. W kosmetyce stosuje się hennę do brwi, rzęs oraz do włosów. Jest to ogólnodostępny kosmetyk, który znajdziesz w każdej drogerii. Usługi farbowania rzęs i brwi są też bardzo popularne w salonach kosmetycznych. Dzięki hennie możesz przyciemnić swoje brwi oraz podkreślić ich naturalny kontur. Jeśli zdecydujesz się kupić hennę w drogerii upewnij się, że jest to produkt bez sztucznych barwników. Możesz znaleźć hennę w postaci proszku, który rozcieńcza się z wodą. Przynosi on bardzo trwały efekt. Oprócz włosów henna farbuje też skórę przez co dobrze sprawdza się kiedy chcemy uzupełnić ubytki w brwiach. Innym rodzajem henny to henna w żelu. Charakteryzuje się trochę mniejsza trwałością i barwi włoski delikatniej. Sprawdza się ona idealnie kiedy dopiero zaczynamy farbowanie brwi w domowych warunkach.

Przed wyborem henny należy dopasować kolor analogicznie do typu swojej urody. Źle dopasowana henna nie przyniesie pożądanego efektu. Do jasnych i jasnobrązowych brwi dobrze pasuje jasny odcień henny, do rudych idealnie sprawdzi się henna w ciepłym odcieniu brązu. Brunetki i szatynki powinny wybierać ciemniejsze odcienie. Po pierwszym farbowaniu Twoje brwi mogą Ci się wydać zbyt ciemne. Nie jest to powód do zmartwień, gdyż henna na brwiach będzie bledła z każdym myciem. Zabieg farbowania musi być powtarzany regularnie.
Przeciwwskazania do stosowania henny to stany zapalne skóry. Henny powinno się też unikać jeśli jesteś świeżo po depilacji brwi. Przed farbowaniem pamiętaj, aby zdjąć szkła kontaktowe.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

bóle pleców:(
Robiłam rezonans magnetyczny kręgosłupa w Warszawie w Radio Medica i szczerze polecam. Bardzo...
Zatkany nos
Od września ciągle mam zatkany nos, to nie jest katar tylko zatkany...
Metylowane witaminy
Nie kupię czegoś, co brzmi dziwnie - jak alkohol metylowy, po którym się ślepnie:D
Stany lękowe
Trzeba dużo pracy nad sobą i nad poprawą swojego bytu żeby wyzbyć się lęków......