Jak prawidłowo dbać o dłonie i paznokcie?

8 maja 2017, dodał: EKSPERTKA

O wieku kobiety nie świadczy twarz, ale dłonie. Makijaż, zabiegi liftingu skutecznie usuną zmarszczki, worki pod oczami, przebarwienia skóry. W przypadku dłoni i paznokci sprawa jest znacznie trudniejsza, dlatego trzeba je szczególnie pielęgnować.

Pielęgnacja dłoni – na co zwrócić uwagę

Szczególnie skóra dłoni narażona jest na działanie wielu niekorzystnych czynników. Niskie temperatury, częsty kontakt z wodą, środkami chemicznymi wpływają na jej nadmierne wysuszenie. Chcąc mieć ładne dłonie trzeba je odpowiednio chronić. Przed niskimi temperaturami chronią rękawiczki, w zimie powinny być grubsze, jesienią i wiosną cieńsze. Najlepsze są rękawiczki wykonane z materiałów naturalnych, które nie powodują pocenia się rąk, utrzymują temperaturę i przepuszczają powietrze.

Używając środków chemicznych najlepiej chronić dłonie za pomocą rękawiczek gumowych, te z lateksu są bardzo wygodne i zapewniają precyzyjne wykonywanie czynności.

Skóra dłoni wymaga odżywiania i nawilżania. Najlepsze do tego są odpowiednie kremy z substancjami odżywczymi. Jeżeli nie mamy możliwości kremowania rąk po każdym myciu, to przynajmniej róbmy to 2 razy dziennie, rano i przed udaniem się na spoczynek. Tak pielęgnowane i chronione ręce przez długi czas pozostaną jędrne, bez zmarszczek i przebarwień.

Paznokcie – moja wizytówka

Kondycja paznokci świadczy o kondycji organizmu. To co potocznie nazywamy paznokciem, w rzeczywistości jest tylko płytką paznokciową. O jej wyglądzie decydują substancje odżywcze pobierane z organizmu przez macierz, łożysko i obłączek paznokcia.

Dla kondycji paznokci najważniejsze są krzem, cynk, żelazo i witamina B5. Ich niedobór powoduje łamliwość paznokci, rozdwajanie płytki paznokciowej, przebarwienia. Najczęściej potrzebne składniki dostarczamy wraz z jedzeniem, ale źle zbilansowana dieta może powodować niedobór niektórych składników odżywczych. Można je uzupełnić wzbogacając dietę (na efekty trzeba trochę poczekać) lub stosując specjalne kosmetyki do paznokci:

  • odżywki – należy nakładać je kilka razy w tygodniu, najwygodniejsze są w postaci lakieru, który można nakładać bez konieczności zmywania, na lakier z odżywką można nakładać lakier koloryzujący,
  • utwardzacze – poprawiają kondycję paznokci zapobiegając ich łamliwości,
  • preparaty nawierzchniowe – należy je stosować w przypadku rozdwajania płytki paznokciowej,
  • zmywacze – najlepsze są te bez acetonu z dodatkiem substancji odżywczych,
  • preparaty do skórek – zmiękczają je i ułatwiają wycinanie.

Różnorodne środki do pielęgnacji dłoni i paznokci można znajdziemy chociażby na Perfumerianiebieska.pl, ale przed ostatecznym wyborem warto przeczytać opis z właściwościami i przeznaczeniem preparatu.

Zdobienie paznokci

Oczywiście dominującą metodą jest lakierowanie paznokci. Można tradycyjnie pomalować je na jeden kolor, albo stosować bardzo modne zdobienia i multikolor. Dla osób, które nie mają czasu na systematyczny manicure wygodnym rozwiązaniem są żelowe lub hybrydowe.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Aktywna podstawka do wody
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
100% woda kokosowa!
Bez cukru i chemii - 24 opakowania
Cena:
145 zł
Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com!
Body wyszczuplające i modelujące
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!

FORUM - bieżące dyskusje

program do obsługi kancelarii
Witam. Prowadzę własną kancelarie, ale ostatnio moja firma zmaga się z trudnościami finansowymi....
Mezoterapia igłowa - gdzie w Warsza…
Ja polecam Love Skin Clinic w Wilanowie. Miejsce powstało niedawno, więc na początku...
Gdzie wybieracie się na urlop?
Mazury :) Z mężem zdecydowaliśmy się na wynajem busa w Warszawie http://www.tanibusik.eu/ i jedziemy całą...