URODA I ZDROWIE

Jak powstaje legenda? Przegląd kultowych marek do pielęgnacji włosów

26 sierpnia 2019, dodał: Redakcja

Niektóre kosmetyki są kultowe i znane praktycznie na całym świecie ze swoich wyjątkowych właściwości. Można do nich zaliczyć takie legendy, jak perfumy Chanel No. 5, ulubioną od lat maskarę stylistów Maybelline Great Lash, czy też pomadkę M.A.C. Retro Matte w odcieniu „Ruby Woo” – ulubienicę gwiazd i blogerek. A jakie są ikony w pielęgnacji włosów?

Niektóre kosmetyki są kultowe i znane praktycznie na całym świecie ze swoich wyjątkowych właściwości. Można do nich zaliczyć takie legendy, jak perfumy Chanel No. 5, ulubioną od lat maskarę stylistów Maybelline Great Lash, czy też pomadkę M.A.C. Retro Matte w odcieniu „Ruby Woo” – ulubienicę gwiazd i blogerek. A jakie są ikony w pielęgnacji włosów?

Ponadczasowa pielęgnacja włosów

Spośród najbardziej popularnych kosmetyków do pielęgnacji włosów można również wymienić kilka produktów i marek, które podbiły serca użytkowniczek i mimo upływu czasu nie schodzą z podium najpopularniejszych, najchętniej wybieranych produktów. Myśląc o kultowych kosmetykach do włosów nie sposób nie wymienić suchego olejku Nuxe Huile Prodigieuse, który może być stosowany dosłownie na całe ciało, włączając włosy. Kolejnym bestsellerem do włosów jest suchy szampon na bazie pokrzywy od Klorane. Francuska marka Klorane jest znana na całym świecie z produkcji naturalnych kosmetyków do pielęgnacji. Formuła szamponu nie została zmieniona od 1971 roku – to najlepszy dowód na to, że jest po prostu wyśmienity. Opisując legendarne marki ciężko pominąć żywą legendę – Nivea. Ciekawostką jest to, że oprócz nowoczesnej linii kosmetyków do pielęgnacji włosów – od odżywczych szamponów po lakiery do włosów, tradycyjny krem Nivea (znany chyba każdemu), zastosowany jako maska do włosów – sprawdza się bardzo dobrze!  Wystarczy nałożyć go na umyte włosy, najlepiej rozpoczynając od ich połowy i zmyć szamponem po 15 minutach. Wygładzenie i wyraźne odżywienie zagwarantowane. To właśnie magia marki Nivea. Do liderów z branży profesjonalnej pielęgnacji włosów należy również marka Kérastase, która od lat cieszy się zaufaniem wielu użytkowniczek, a jej logo widnieje na wielu szyldach profesjonalnych salonów fryzjerskich.

Przyszli liderzy

Z roku na rok, na rynku pojawiają się nowe marki, które pretendują do tytułu kultowego kosmetyku. Węgierska, specjalistyczna marka Kallos, podbiła serca Polek, a jej odżywki do włosów rokrocznie zajmują wysokie miejsce na liście najchętniej kupowanych kosmetyków. Kallos ceni się z uwagi na zaawansowane formuły produktów do pielęgnacji włosów w bardzo przystępnej cenie. Odżywka w dużym 1000ml opakowaniu z wyciąganiem alg lub proteinami jedwabiu to prawdziwy hit na każdą kieszeń. Całkiem nowoczesnym rozwiązaniem, chociaż śmiało można określić je już za kultowe, są  zabiegi na włosy marki Olaplex – dedykowane do ochrony i regeneracji włosów po farbowaniu. Jeszcze do niedawna, produkty Olaplex były dostępne wyłącznie w salonach fryzjerskich – teraz można je kupić w każdej dobrej drogerii. Kilka lat temu do Polski wkroczyła również marka Batiste ze swoimi znanymi na całym świece suchymi szamponami, w wielu kompozycjach zapachowych. Według wielu opinii, to najlepsze suche szampony na rynku.

Czemu niektóre kosmetyki stają się kultowe? Rozwiązanie tej zagadki leży w dostępności, skuteczności i uniwersalności. To prosty przepis na sukces każdej marki. Czy najnowsze, lubiane i popularne produkty staną się ikonami? To z pewnością zweryfikuje czas.

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak rozwijać pracowników
To oczywiste, że najlepiej wysyłać pracowników na regularne szkolenia, które podniosą ich kwalifikację,...
Spadek - ile podatku się płaci?
To wszystko zależy od wielu czynników i nie jest takie proste jak się może...
Odpoczynek
Dla mnie najlepszy wypoczynek to z moim mężem i dziećmi nad Bałtykiem....
Ochrona danych osobowych
Ochrona danych to poważny obowiązek, który spoczywa na każdym właścicielu firmy. Jest...