URODA I ZDROWIE

Jak powstaje cellulit – porady eksperta

27 marca 2020, dodał: Redakcja

 

Cellulit to problem wielu kobiet, zarówno tych, które zmagają się z nadwagą, jak i tych, które są… szczupłe. Walka z nim bywa trudna i rozciąga się w czasie, przez co, gdy nadchodzi wiosna, panie niekiedy krępują się odsłaniać nogi przy okazji bardziej skąpych strojów. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która proponuje kilka rozwiązań na skuteczne pozbycie się tej niedogodności.

noga

Tak zwana pomarańczowa skórka bywa udręką kobiet w różnym wieku, ale najczęściej występuje u tych po 30. roku życia. Dość często pojawia się nawet u osób, które są aktywne lub odżywiają się zdrowo. Dlaczego? Istnieje kilka powodów, które sprawiają, że bywa trudno się od niej uwolnić.

Skąd ten cellulit?

Przyczyn powstawania cellulitu może być kilka. Często współtowarzyszy nadwadze (przy niezdrowej diecie bogatej w fast foody, słodycze oraz produkty, które zwierają w sobie tłuszcze zwierzęce oraz nadmiar soli kuchennej). Siedzący tryb życia, zbyt mała ilość ruchu, zaburzenia hormonalne, uwarunkowania genetyczne, nadmiar stresu na co dzień, używki, niedostateczna ilość spożywanej wody – to także istotne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, chcąc się go pozbyć.

Cellulit to nic innego jak tkanka tłuszczowa, która nie jest rozmieszczona we właściwy sposób. Powstaje z powodu zaburzeń mikrokrążenia, przez co w organizmie tworzą się zastoje oraz obrzęki, zmienia się metabolizm w tkankach, a toksyny nie są skutecznie odprowadzane z organizmu, tylko gromadzą się w tkance tłuszczowej. Na jego powstawanie ma również wpływ poziom estrogenów w organizmie – mówi mgr kosmetolog Emilia Dawiec z krakowskiej Kliniki VESUNA.

Jaki to rodzaj cellulitu?

Wyróżniamy trzy rodzaje skórki pomarańczowej, względem których należy dobrać odpowiedni sposób na walkę z nią. Pierwszy to taki, gdzie cellulit nie jest widoczny na pierwszy rzut oka, dopiero po złapaniu fragmentu skóry. W takim przypadku często stosuje się peeling i odpowiednie kremy. Drugi to zmiany, które są już znacznie bardziej widoczne gołym okiem w formie nierówności, a kremy i masaże mogą powoli niewiele pomagać. Ostatnim rodzajem jest zaawansowany i wyraźnie zauważalny cellulit. Wówczas na skórze widoczne są guzowate zmiany, wypukłości, a niekiedy nawet stwardnienia. Podczas ucisku naskórka odczuwany jest też ból. Usunięcie go jest trudne, szczególnie domowymi sposobami.

W jaki sposób skutecznie go zwalczyć?

Medycyna estetyczna efektywnie rozprawia się z uciążliwym cellulitem. Aby go usunąć, można zadziałać na niego za pomocą terapii elektro-akustycznej, fal elektromagnetycznych oraz masażu podciśnieniowego.

Działanie na skórkę pomarańczową falami elektrycznymi i akustycznymi sprawia, że energia przenika przez tkankę, jest przenoszona w głąb, a następnie rozpraszana. W ten sposób pod skórą tworzy akustyczny masaż tkanki tłuszczowej, podczas którego przewodzone są impulsy fal elektrycznych. Dzięki takiej terapii efekty są wyraźnie widoczne, prawie natychmiast po wykonaniu zabiegu.

Leczenie cellulitu falami elektromagnetycznymi przynosi równie satysfakcjonujące skutki. Mikrofale używane do tego rodzaju terapii oddziałują na komórki tłuszczowe, skutecznie je rozbijając na drobne cząsteczki. Z czasem zostają one całkowicie usunięte z organizmu podczas naturalnych procesów metabolicznych.

Masaż podciśnieniem polega na przykładaniu do ciała rolki głowicy, która wytwarza podciśnienie o odpowiedniej mocy i poruszaniu nią po skórze. W ten sposób zassana fałda skórna zwija się i rozwija, będąc masowana i ugniatana wraz z nagromadzonym w jej okolicy tłuszczem. Takie działanie stymuluje proces lipolizy, poprawia krążenie krwi i metabolizm, eliminuje zbędne toksyny, wygładzając skórę, a w efekcie końcowym pozbywa się cellulitu.

Rodzaj zabiegu, który będzie odpowiedni dla danego rodzaju skórki pomarańczowej, należy dobrać wraz z kosmetologiem podczas konsultacji. Wówczas kosmetolog wykluczy wszelkie przeciwwskazania do terapii antycellulitowej i dobierze najbardziej właściwą metodę zwalczania tego problemu.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Mikrofalówka?
Racja, a do tego pożera prąd - ja nie używam jej...
Koronawirus - Wasze historie, ostrz…
Ostrzegam przed oszustwami typu sprzedaż leku na koronawirusa (bo go jeszcze nie ma!), ostatnio...
Czy stosował ktoś produkty konopne?…
Tylko jak sprawdzić, czy dany produkt jest naprawdę cenny zdrowotnie a nie tylko nazwany...
oszczędzanie ;)
Promocje też są fajne, ja kupiłam ostatnio w lidlu taniej kaszę gryczaną,...