Jak powinny wyglądać zaręczyny? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jak powinny wyglądać zaręczyny?

10 sierpnia 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

„Czy zostaniesz moją żoną?” – niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na tradycyjne, czy nietypowe zaręczyny, cały wieczór będzie zmierzał do tego, aby zadać właśnie to pytanie. Jako przyszły narzeczony dobrze przygotuj się do tej chwili – zadbaj o wyjątkowy pierścionek zaręczynowy, zjawiskowy bukiet kwiatów i romantyczną atmosferę.

zaręczyny

Jak się przygotować do zaręczyn?

Moment zaręczyn to jedna z ważniejszych chwil w życiu zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Jednak utarło się, że to przyszły pan młody, zabiegając o swoją ukochaną, powinien szczegółowo zaplanować ich przebieg.

Każda kobieta marzy o zaręczynach niczym z komedii romantycznych i z niecierpliwością czeka, aż z ust jej ukochanego padnie to jedno pytanie. Panowie, wiedząc o oczekiwaniach swoich przyszłych narzeczonych, czują niemałą presję i stresują się na długo przed „godziną zero”.

Nowoczesne i tradycyjne zaręczyny wymagają tego, aby zaplanować ich każdy szczegół. To mężczyzna powinien podjąć decyzję, czy odbędą się one w obecności rodziców przyszłej narzeczonej, czy podczas kolacji we dwoje. Powinien on wcześniej wiedzieć, co zamierza powiedzieć ukochanej i zastanowić się nad pierścionkiem zaręczynowym, który włoży na serdeczny palec jej prawej ręki.

We dwoje czy przy świadkach?

Zaręczyny to moment, który oboje będziecie wspominać przez resztę życia. Dlatego powinna to być wasza chwila – jako mężczyzna postaraj się, abyście czuli się wtedy zarówno wyjątkowo, jak i komfortowo.

To ty znasz najlepiej swoją drugą połówkę i wiesz, czy marzą się jej tradycyjne zaręczyny w gronie najbliższych, czy wolałaby ona wtedy obserwować zachód słońca. Nie planuj niczego na siłę. Czasami idealne zaręczyny to po prostu romantyczna kolacja, podczas której powiesz swojej ukochanej o swoich zamiarach i uczuciach.

W zależności od osobowości swojej wybranki i znając jej poczucie humoru, możesz poprosić ją o rękę w najmniej spodziewanym dla niej momencie (np. w pracy, podczas spotkania z przyjaciółmi) lub poczekać z tym, aż będziecie sami.

Jakie kwiaty kupić na zaręczyny?

O bukiecie kwiatów, który jest nieodzownym elementem zaręczyn, pomyśl odpowiednio wcześniej – zwłaszcza jeżeli ma być on okazały i niesztampowy.

Od lat niepodzielny prym wiodą czerwone róże, które symbolizują miłość i głębokie uczucia. Możesz wybrać też lilie będące wyrazem szczerych intencji. Zaręczyny będą tym bardziej udane, jeśli znasz gust swojej partnerki – możesz wtedy oczarować ją bukietem jej ulubionych polnych kwiatów, piwonii lub kompozycją z goździków w różnych odcieniach.

Co powiedzieć podczas oświadczyn?

Tradycyjne zaręczyny przy romantycznej kolacji w waszej ulubionej restauracji czy oświadczyny na górskim szczycie – w obu przypadkach powinno kończyć je słowo „tak” padające z ust twojej drugiej połówki.

Pamiętaj, że kobiety są wrażliwe na to, co słyszą i na szczere wyznania uczuć. Dlatego, zanim zadasz swojej ukochanej najważniejsze pytanie i poprosisz o jej rękę, zaplanuj swobodną, naturalną przemowę. Powiedz prawdę – o tym, jak zmieniło się twoje życie, kiedy ją poznałeś i dlaczego jest ona dla ciebie tak ważna. To właśnie takie zaręczyny są spełnieniem marzeń każdej kobiety.

Czy muszę uklęknąć?

Klękanie przed przyszłą narzeczoną od wieków było symbolem, oddania – tak do dziś wyglądają tradycyjne zaręczyny. Jednak czasy się zmieniają, a dla kobiety ma o wiele większe znaczenie to, czy rzeczywiście jesteś idealnym partnerem na całe życie. Dlatego, jeśli nawet marzysz o tradycyjnych zaręczynach, nie musisz koniecznie uklęknąć – zadbaj przede wszystkim, aby był to wyjątkowy dzień dla twojej drugiej połówki.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Jeśli planujesz oświadczyć się swojej drugiej połówce, jak najszybciej pomyśl o wyborze odpowiedniego pierścionka zaręczynowego. Duże wrażenie zrobi na niej taki, który będzie robiony ręcznie – znajdziesz go między innymi w Domu Jubilerskim A&A. Doświadczeni jubilerzy zadbają, aby wybrany pierścionek był perfekcyjnie, starannie wykonany i dopasowany do rozmiaru palca twojej wybranki.

Jeżeli twoja przyszła żona jest zwolenniczką klasyki, postaw na model z białego złota z okazałym brylantem. Natomiast jeśli lubi ona odważniejsze ozdoby, wybierz pierścionek z kamieniem szlachetnym – np. z klejnotem pasującym do koloru jej oczu.

Pierścionek to kropka nad „i” zarówno jeśli planujesz kameralne zaręczyny, jak i wystawne przyjęcie. Dlatego zatroszcz się, aby był on tak samo wyjątkowy jak sama chwila oświadczyn.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Suszenie grzybów
Ja lubię tylko pieczarki a ich się nie suszy ...
Najbardziej absurdalne przepisy pra…
Super przepis z tą długością włosów, na pewno przyczyni się do zmniejszenia zużycia wody...
Bezpieczny kredyt 2%
Moja siostra się stara o niego i czeka właśnie na decyzję. Na pewno...
Darmowe leki dla seniorów i dzieci
To jest tak zrobione żeby jak najmniej ludzi skorzystało....