Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry zimą | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry zimą

20 stycznia 2019, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

 

Nasza skóra jest bardzo podatna na zmiany warunków pogodowych. Zima to prawdopodobnie najbardziej wymagający okres dla naszej cery. Mróz, intensywny wiatr, opady śniegu, a z drugiej strony wzmożone ogrzewanie kaloryferów mogą powodować nadmierne łuszczenie, zbytnie wysuszanie się skóry, a nawet jej pękanie. Dlatego warto wiedzieć, jak ją odpowiednio pielęgnować, aby zapobiegać powstawaniu nieprzyjemnych podrażnień o tej porze roku.

Podstawowe zasady pielęgnacji skóry zimą

1. Dostosuj kosmetyki do pory roku

To jest kluczowa sprawa. Oczywiście nie trzeba zmieniać wszystkiego, ale warto włączyć do codziennej pielęgnacji zamienniki lekkich kremów na bazie wody na troszkę cięższe, które wspomogą warstwę ochronną skóry. Suche powietrze i kontakt z mroźnym wiatrem powodują podrażnienia i zaczerwienienia, którym zwykle można zapobiegać przez stosowanie specjalnych kosmetyków na zimę. Dzięki nim łatwo unikniemy szorstkiej i szczypiącej cery. Warto pamiętać także o wazelinie do ust czy innej pomadce ochronnej, której należy używać przed każdym wyjściem na zewnątrz.

2. Pamiętaj o pielęgnacji całego ciała

Oczywiście najbardziej narażona na zimno i podrażnienia jest cera na twarzy, ale nakładany na nią specjalistyczny krem niestety nie kończy pielęgnacji. Dużą pułapką zimą jest wszechobecne suche powietrze kaloryferów, które negatywnie wpływa na skórę na całym ciele. Dobrym rozwiązaniem są kąpiele z dodatkiem nawilżających balsamów czy smarowanie się co jakiś czas delikatnymi mleczkami natłuszczającymi. Ważne jest to, aby nie działać dopiero wtedy, kiedy poczujemy dyskomfort związany z przesuszeniem, tylko regularnie ochraniać naszą skórę przed działaniem pogody i sztucznego ogrzewania w domu czy biurze.

3. Zadbaj o zdrową skórę od wewnątrz

Należy pamiętać, że na nasze zdrowie i stan cery ma wpływ również sposób, w jaki się odżywiamy. Zbilansowana dieta dostosowana do indywidualnych potrzeb i preferencji jest kluczowa nie tylko zimą, ale przez cały rok. Trudno jest podać na to uniwersalne zasady, ponieważ nasze organizmy mają różne wymagania zależnie od wieku, aktywności fizycznej, alergii czy innych chorób przewlekłych. Warto jednak przyłożyć większą wagę do jak najmniej przetworzonego jedzenia – starajmy się przygotowywać potrawy świeżych składników. Zimą postawmy na produkty z większą zawartością witaminy C w trosce o odporność, a także A i E, które wspomagają prawidłową regenerację naskórka i spowalniają starzenie się skóry

Włączmy więc do codziennych posiłków różnorodne ryby, orzechy, kolorowe warzywa oraz natkę pietruszki, aby prawidłowo zadbać o naszą skórę.

Zimowa pielęgnacja skóry a wydatki

Zima dla wielu z nas wiąże się niestety z większymi wydatkami. Rosną rachunki za prąd i ogrzewanie, w grudniu są święta, a następnie dzieci mają ferie zimowe. Osoby, które chcą zadbać o swoją skórę, a jednocześnie nieco zaoszczędzić, powinny sprawdzić stronę www.kod-rabatowy.pl, na której znajdą atrakcyjne promocje do znanych sklepów oferujących produkty do pielęgnacji cery. Jest to również świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

O czym należy pamiętać podczas zimowej pielęgnacji skóry?

Właściwa ochrona cery jest bardzo ważna, ponieważ skutki przemrożenia są trudne do odwrócenia i doskwierają nam przez długi czas. Wysuszona skóra znacznie gorzej przyjmuje i dłużej wchłania składniki odżywcze zawarte w kremach, ze względu na deregulację wewnętrznej gospodarki wodnej, dlatego najlepiej nie dopuszczać do zbytniego podrażnienia, niż później starać się naprawić skutki.

Najlepiej stosować kosmetyki z dużą zawartością naturalnych składników, które skutecznie natłuszczą cerę, chroniąc zewnętrzne warstwy naskórka, najbardziej podatne na uszkodzenie i odwodnienie. Nie należy pomijać stosowania kremów z filtrem UV. Śnieg intensywnie odbija promieniowanie słoneczne, które jest szkodliwe przy długim kontakcie ze skórą.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz