URODA I ZDROWIE

Jak poradzić sobie z bólem głowy?

12 grudnia 2018, dodał: Redakcja

Bóle głowy mogą być różne – od dokuczliwych do osłabiających. Oto kilka sztuczek i wskazówek, które mogą pomóc w opanowaniu migreny i napięciowego bólu głowy.

Każdy, kto kiedykolwiek miał (i to 90% całej populacji, według niektórych szacunków) wie, że ból głowy może być naprawdę nieznośny. Najczęstszym typem jest napięciowy ból głowy – jest to łagodne, uciskające uczucie wokół głowy, które często jest spowodowane trzymaniem szyi w niekomfortowej pozycji przez długi czas. Migreny, z drugiej strony, wydają się być zarówno intensywne, jak i powtarzające się Leki takie jak Ibuprom czy Pyralgina to jeden ze sposobów na uśmierzenie dyskomfortu, ale istnieje także wiele naturalnych sposobów – jak na przykład kilka opisanych tutaj sztuczek – które mogą pomóc Ci uporać się z tym bólem!

Odpocznij i pozbądź się bólu głowy!

Bóle głowy są często oznaką, że Twoje ciało potrzebuje przerwy. Wiele osób jest bardzo zajętych i niechętnie poświęcają czas na relaks, ale jeśli bierzesz pod uwagę poświęcenie 10 minut na to, by pozbyć się tego, co i tak utrudnia Ci się skupienie na obowiązkach – chyba warto, prawda?

Zaleca się:

• położyć się w ciemnym, dobrze wentylowanym pokoju,
• zamknij oczy, zrelaksuj się,
• jeśli możesz, spróbuj przez około godzinę.

Zamiast walczyć ze snem i pogarszać sytuację, może to być wspaniałym lekarstwem na pozbycie się bólu głowy w naturalny sposób.

Zjedź coś a ból odejdzie!

Jeśli od jakiegoś czasu nic nie jadłeś, może to być przyczyną tego, że teraz męczysz się z tym bolesnym uczuciem, co ma związek ze spadkiem poziomu cukru we krwi. W tym przypadku wystarczy coś przekąsić aby od razu zniszczyć dokuczliwe uczucie w zarodku. Niektóre badania sugerują, że szczególnie pomocne mogą być:

• szpinak,
• tofu,
• oliwa z oliwek,
• nasiona słonecznika lub pestek dyni.

Ogólnie rzecz biorąc, zaleca się pacjentom zmagającym się z bólem głowy konsumowanie małych posiłków przez cały dzień, a nie trzech dużych podczas śniadania, obiadu i kolacji. W ten sposób poziom cukru we krwi pozostaje bardziej spójny i nie doświadczysz tego typu bolączek. To naprawdę może być wszystko, czego potrzebujesz do pozbycia się bólu głowy!

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Piersi
No właśnie sama mam taki problem. Mianowicie bardzo schudłam i jak wcześniej mialam...
Magnesy na lodówkę
Ja mam kilka przywiezionych z wycieczek, z motywami z danych miejsc.
On pije. Czy taki związek ma sens?
Sens ma tylko terapia albo odejście... Niestety ale na nałóg nie ma innych sposobów...
Fajne sklepy na zakupy prezentów
Dla każdego coś na prezent znajdziesz tutaj :D https://www.manoki.pl/