URODA I ZDROWIE

Jak pielęgnować wrażliwe zęby i dziąsła?

18 października 2019, dodał: Redakcja

Nadwrażliwość zębów i dziąseł to często dolegliwość pojawiająca się w momencie odsłonięcia zębiny – porowatej, mocno unerwionej tkanki zęba. Wrażliwe zęby i dziąsła przede wszystkim wywołują ból, co często powoduje, że w obawie przed dyskomfortem czyścimy je krócej i mniej starannie. Jak zadbać o nie we właściwy sposób, aby zmniejszyć ból, a jednocześnie zachować odpowiednią higienę na co dzień?

Sposób czyszczenia wrażliwych zębów i dziąseł

Pielęgnacja wrażliwych zębów powinna odbywać się regularnie – zazwyczaj rano i wieczorem, a czasem też w ciągu dnia po zjedzeniu obiadu. Warto jednak wybrać do ich czyszczenia szczoteczkę o miękkim włosiu, która jednocześnie nie szczotkuje powierzchni zębów zbyt mocno i zapewnia odpowiednią ochronę szkliwa. Wśród wielu modeli szczoteczek do mycia zębów znajdziemy także i te stworzone specjalnie z myślą o osobach cierpiących na nadwrażliwość w jamie ustnej. Warto przy tym zwrócić uwagę na niezbyt mocne i niezbyt częste szczotkowanie zębów. Może to bowiem doprowadzić do utraty szkliwa oraz recesji dziąseł. Dobrze zrobi im delikatny masaż wykonywany okrężnymi ruchami.

Konieczne jest również regularne czyszczenie zębów nitką dentystyczną lub specjalną szczoteczką o cienkim końcu, dzięki czemu możemy dotrzeć do przestrzeni międzyzębowych i usunąć z nich pozostające tam resztki pokarmowe. Staranne czyszczenie jamy ustnej zapobiega takim zjawiskom jak recesja dziąseł, które odsuwają się od zębów pozostawiając odsłonięte korzenie, co znacznie zwiększa ich wrażliwość. Nitkę dentystyczną warto mieć zawsze przy sobie, aby w razie posiłku poza domem także zatroszczyć się o usunięcie resztek pokarmu.

Środki do pielęgnacji nadwrażliwych zębów i dziąseł

Nadwrażliwe zęby i dziąsła warto także czyścić używając specjalnie do tego celu przeznaczonych produktów. W sprzedaży możemy znaleźć nie tylko pastę dla nadwrażliwych zębów, ale także płyn do płukania LISTERINE® PROFESSIONAL SENSITIVITY THERAPY, stworzony specjalnie z myślą o przyniesieniu ulgi w bólu. Zawarty w nim szczawian potasu oraz fluorek powodują formowanie się kryształów wiążących z wapnem obecnym w ślinie i jamie ustnej. Kumulując się na powierzchni zębiny oraz w odsłoniętych kanalikach, kryształy zapewniają im skuteczną ochronę przed bólem w trakcie czyszczenia lub spożywania różnych potraw. Wystarczy zastosować płyn LISTERINE® PROFESSIONAL SENSITIVITY THERAPY dwa razy dziennie płucząc przez 60 sekund, na zakończenie czyszczenia jamy ustnej. Płukanie nim zapewni nam klinicznie potwierdzoną ulgę dla nadwrażliwych zębów.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Gdzie kupić porządną skórzaną toreb…
Macie jakieś opinie na temat wyrobów marki Betlewski? Zastanawiam się nad kupnem torby.
Co najlepiej dac w prezencie ślubny…
Jak dla mnie najlepszą opcją jest przedstawienie zaświadczenia dla nowożeńców https://giftmall.pl/on/karta-podarunkowa-dla-nowozencow Mogą ten certyfikat...
Z kim najchętniej poszłybyście do ł…
Ja to najchętniej chodzę do łóżka sama :D Chyba całkowicie już straciłam zainteresowanie tymi sprawami...
Jeździcie autostopem?
Jak miałam 16-19 lat to jeździłam bardzo chętnie :) Poznałam w ten sposób trochę...