Jak nagrywać filmy smartfonem?

18 listopada 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Obecnie coraz więcej osób przekonuje się do wrzucania własnych treści foto oraz video do sieci. Jest to sposób na pokazanie znajomym udokumentowanego wydarzenia lub własnego vloga. Jednak czy kamerowanie smartfonem to zawsze bezpośrednio nagrywanie telefonem. Okazuje się, że można wzbogacić swój arsenał twórcy tak jak w przypadku użycia dji pocket 2 creator combo.

nagrywanie smarfonem

Jak poprawnie nagrywać smartfonem?

Aby materiały nagrywane okiem smartfona dobrze należy zadbać o to by kadr był dobrze oświetlony. Im lepsze światło tym obiektyw lepiej sobie poradzi z zadaniem. W ten sposób można uniknąć prześwietleń obrazu, skoków, drgań i tańczących pixeli. Należy nagrywać tak by źródło światłą nie świeciło bezpośrednio w obiektyw. Kolejną ważna rzeczą jest stabilizacja urządzenia. Do tego posłużyć może zwykły trójnóg lub gimbal. Najlepszy będzie tutaj gimbal trzyosiowy, który zapewni płynny ruch w trakcie realizacji ujęć w trakcie poruszania się. Nie mniej ważny jest tu również dźwięk. Często nawet zwykły mikrofon ze słuchawek może okazać się lepszy niż ten wbudowany bezpośrednio w smartfona.

Nagrywanie smartfonem – jakie to niesie za sobą niedogodności

Wiele osób decyduje się na to by relacjonować wydarzenia za pośrednictwem własnych materiałów udostępnianych w mediach społecznościowych. Często będą to po prostu relacje z koncertów, odwiedzanych miejsc w czasie wakacji czy innych wydarzeń, których są świadkami. Do takiego celu najłatwiejszym rozwiązaniem jest kamera w smartfonie. Towarzyszy dziś ona każdemu ponieważ niemal każdy posiada ze sobą urządzenie mobilne. Jest ono lekkie a do zrobienia filmu lub zdjęcia wystarczy tylko jeden przycisk. Jednak urządzenia tego typu nigdy nie dorównają aparatom czy kamerom, które posiadają fizyczny zum oraz stabilizację obrazu w oparciu o gimbal. Oczywiście braki jakościowe można kompensować elektroniką w aparacie jednak nie będzie to w pełni satysfakcjonujące rozwiązanie.

Jak rozbudować swój smartfon tak by stał się w pełni profesjonalnym sprzętem do nagrywania?

Jest to bardzo proste. Wystarczy użyć  dji pocket 2 creator combo, który eliminuje wcześniej wspomniane mankamenty kamer w smartfonach. Wspomniane urządzenie jest zewnętrzną kamerą, która łączy się ze smartfonem. Mimo, że posiada niewielki wyświetlacz, którego celem jest kontrola urządzenia to można również wyświetlać opcje na smartfonie. Posiada ono złącze dla urządzeń z androidem oraz te wykorzystujące wejście lightning. Po za mnóstwem trybów takich jak live stream czy story, któe sprawdzą się w social mediach można również nagrywać w rozdzielczości 4k przy wykorzystaniu 60 klatek na sekundę. Dodatkową płynność obrazu zapewni tu trzyosiowy gimbal, który w połączeniu z ośmiokrotnym zoomem kamery stanowi zgrany zespół. Urządzenie ponadto posiada odbiornik i nadajnik mikrofonowy, który mimo własnego sensora dźwięku umożliwia zdalną transmisję głosu do kamery przy użyciu innego mikrofony zewnętrznego. Dzięki temu  kamerka znajdując się daleko od twórcy nagrywa dźwięk z mikrofonu, który ten ma przy sobie. Umożliwia to prowadzenie komentarza podczas gdy kamera rejestruje jazdę autem czy w tedy gdy występująca osoba pokazuje za sobą górski krajobraz na szczycie wzniesienia podczas gdy operator znajduje się u jego podstawy. Umożliwia to jeszcze kreatywniejszą możliwość zastosowania Djj pocket 2.

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wirus RSV
Dzieci mają słabą odporność, nam też w tym wieku przyplątywały się choroby...
Samotne mamy - czy to fajne partner…
Niech brat patrzy na charakter, bo są różne kobiety, ale jeśli nie jest materialistką...
Znane pary - wzór do naśladowania?…
Akurat dziś portale plotkarskie donoszą o rozwodzie takiej idealnej do niedawna pary aktorskiej......
Łączenie różnych marek farb do włos…
To trochę ryzykowne, bo to chemiczne mieszanki... Ja bym wolała osobno je rozrobić...