URODA I ZDROWIE

Jak dobrać bukiety i wiązanki ślubne?

22 grudnia 2014, dodał: Redakcja

Ślub, to niezwykła uroczystość, której odpowiednia oprawa jest niewiarygodnie ważna. Podniosła atmosfera, uroczyste słowa, muzyka, odpowiednie dekoracje. To wszystko sprawia, że ceremonia zaślubin staje się niepowtarzalnym dniem dla Pary Młodej i gości.

 

141903287743781000

 

Dobór dekoracji ślubnych nie jest prosty. Umiejętne tworzenie kompozycji zdobiących kościół i samochód do ślubu jest sztuką, dlatego warto zlecić to artystom, pasjonatom, którzy z przyjemnością stworzą dekorację na miarę potrzeb Pary Młodej. Bardzo ważna jest spójność zamawianych dekoracji, dlatego też bukiety ślubne a także wiązanki wykorzystywane do dekoracji, powinny być ze sobą powiązane. Kwiaty w kościele również powinny być dopasowane do bukietu ślubnego Panny Młodej.

Bukiety ślubne warto wybierać z dużym wyprzedzeniem. Mnogość dostępnych gatunków kwiatów, egzotycznych propozycji może przytłoczyć. Dlatego też każda Panna Młoda powinna przemyśleć jego wybór. Najważniejsze w wyborze są nie tyle gatunki, co zachowanie odpowiednich proporcji. Nie tylko prezentacja bukietu, ale przede wszystkim dobór wiązanki do sylwetki Panny Młodej, kształtu i typu sukni. Drobne kobiety powinny sięgać po delikatne, finezyjne kompozycje. Niewysokie panny rewelacyjnie wyglądają z kompozycjami tradycyjnymi. To dla nich dedykowane są wiązanki ślubne w kształcie kuli, mikrofonu lub kropli. Z kolei osoby wysokie powinny sięgać po aranżacje podłużne, z dodatkiem spływających elementów. Podsumowując, bukiety ślubne warto dobierać do postury. Panie wysokie i drobne powinny wybierać wiązankę delikatną, kobiety o pełniejszych kształtach – masywniejsze. Kobiety o pełniejszych biodrach powinny wybierać większe, rozłożyste aranżacje. Z kolei Panie o chłopięcej figurze powinny skłaniać się w kierunku wiązanki w kształcie odwróconej kropli lub stożka.

Sama wiązanka, to nie wszystko. Równie ważne jest tworzenie kompleksowych dekoracji. Dekorowanie kościołów jest sztuką, dlatego powinno być wykonywane przez artystów. Dobór dekoracji jest uzależniony od wielkości i stylu kościoła. W przypadku kościołów bogato zdobionych, zabytkowych, odpowiednie będą bukiety ślubne tradycyjne. Kościoły nowoczesne, z kolei, rewelacyjnie udekorują odważne, oryginalne wiązanki ślubne. Do wybranych dekoracji zawsze można dodać kokardy, świeczniki, lampiony, wstążki, w zależności od upodobań.
Dekoracja kościołów obejmuje najczęściej dekorowanie nawy głównej, wejścia, ołtarzu, ławek i miejsca, gdzie zasiada Para Młoda. W zależności od charakteru i upodobań, mogą to być skromne dekoracje lub kaskady kwiatów.

Bardzo istotna jest również kolorystyka dekoracji. Powinna być dopasowana do temperamentu i charakteru Panny Młodej. Na nic nie zdadzą się panujące trendy, jeżeli okaże się, że Panna Młoda nie czuje się w tej stylistyce dobrze, nie oddaje ona jej charakteru i temperamentu. Jako przykład możemy podać kobietę spokojną, nieśmiałą, o romantycznej naturze, która nie będzie czuła się dobrze z oryginalnym, przykuwającym wzrok bukietem. Z kolei odważna, dynamiczna, nowoczesna Panna Młoda nie wybierze tradycyjnej wiązanki.

Powyższe przykłady pokazują, że dobór kwiatów i dekoracji jest sztuką. Powiązanie ozdobników, kolorystyki, stylów nie jest proste. Dlatego też warto podjąć współpracę z firmą, którą wyróżnia pasja tworzenia artystycznych dekoracji, która na co dzień zajmuje się dekorowaniem kościołów i samochodów do ślubu. Tworzenie kompleksowych kompozycji, dbałość o spójność dekoracji, to najważniejsze atuty artysty. Spraw, by ten dzień na zawsze utkwił wszystkim w pamięci, by budził cudowne wspomnienia, by muzyka, dekoracje, Twoja suknia tworzyły przepiękną całość, były dziełem sztuki.

 

Autor artykułu: Pracownia florystyczna Mayya w Lublinie – Bukiety i Wiązanki Ślubne

 


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Jak dobrać bukiety i wiązanki ślubne?

  1. avatar Margo pisze:

    Zgdadzam się z autorem art. że samodzielne skomponowanie wszystkiego to nie lada wyzwania. Ja osobiście wybrałam pomoc profesjonalistów. Skorzystałam z jednej z takich firm o nazwie Amarant. Nie żałuję. Florystka przyjechała do kościoła, w którym braliśmy ślub – opowiedziała mi o swojej wizji, to samo z salą. Dekoracja była spójna, dopasowana do tematu przewodniego uroczystości i do wynajmowanych wnętrz. Myślę że zatrudnienie, kogoś kto się zna na takiej robocie (a tak jak panna młoda ma milion innych tematów do ogarnięcia) jest dobrym pomysłem.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Pyszne torty w bajkowych wzorach
Sama nie potrafię upiec tortu, a w większości cukierni torty mają sztuczny smak....
Łamiące się końcówki
Trzeba je obciąć, bo nic ich nie uratuje, po serum czy odżywce to najwyżej...
Balsam brązujący - który polecacie?…
U mnie sprawdziła się mgiełka samoopalająca, bo łatwiej ją dokładnie rozprowadzić niż...
Drogerie Natura
Jest tam obecnie promocja na perfumy aż do -70%