URODA I ZDROWIE

Jak dobierać kolczyki do kształtu twarzy?

16 grudnia 2019, dodał: Redakcja

Nic tak nie zdobi kobiety i nie podkreśla jej urody jak oryginalna, elegancka biżuteria. Odpowiednio dobrana, potrafi zdziałać cuda. Mimo, że współczesna biżuteria to cała paleta propozycji, większość kobiet wiernie trwa przy kolczykach. To właśnie one przepięknie rozświetlają twarz i nierzadko optycznie poprawiają jej proporcje.

Właściwy kształt kolczyków może wysmuklić zbyt okrągłą buzię lub nadać miękkości zbyt ostrym rysom. Perełki lub cyrkonie na sztyfcie, małe lub duże koła, wiszące łańcuszki – wbrew pozorom każda z tych propozycji została stworzona dla innej kobiety. Decydując się na zakup nowej pary kolczyków warto kierować się kilkoma ogólnie przyjętymi zasadami. Jedna z nich mówi o zwróceniu uwagi na kształt twarzy. Dzięki temu masz szansę wydobyć ze swojej urody to, co najlepsze. Bo musisz wiedzieć, że nie to, co akurat jest w trendach, ale to, co pasuje do twojej twarzy zapewni ci spektakularne efekty na co dzień i większe wyjścia.

Owalny kształt twarzy

Harmonijne proporcje, lekko wysunięty do przodu podbródek i wysokie czoło to charakterystyczne cechy kobiet z owalnym kształtem twarzy. Jeśli masz taką buzię – wygrałaś los na loterii. Praktycznie każdy model kolczyków będzie ci pasował, więc możesz szaleć do woli. Na większe wyjścia wybieraj stylowe nausznice lub wiszące kolczyki. Pamiętaj tylko, aby nie były one przesadnie długie, ponieważ twarz może stać się karykaturalnie pociągła. Na co dzień noś małe lub duże koła. Fajną propozycją dla ciebie będą też ozdoby w kształcie kwadratów, rombów lub trójkątów, które dodadzą twarzy wyrazistości. Poza tym geometryczny kształt kolczyków nada twoim stylizacjom lekko futurystycznego charakteru i tym sposobem nikt nie przejdzie obok ciebie obojętnie.

Twarz okrągła

W przeciwieństwie do twarzy owalnej – twarz okrągła charakteryzuje się dość niskim czołem. Jej szerokość jest największa w policzkach i zwęża się zarówno w kierunku czoła, jak i zaokrąglonego podbródka. Mając okrągłą twarz warto skupić się na kolczykach, które optycznie ją wysmuklą i nieco wydłużą. Tak więc wszelkiego rodzaju koła, niezależnie od wielkości, zdecydowanie odpadają. Idealnym wyborem będą natomiast ozdoby wiszące o bardziej rozbudowanych wzorach. Równie dobrze sprawdzą się długie pionowe kolczyki sięgające ramion, które będą strzałem w dziesiątkę przy okazji bardziej eleganckich wyjść. Okrągła twarz uwielbia też kanciaste, geometryczne kolczyki, które są interesującą propozycją na co dzień.

Twarz w kształcie trójkąta

Wąski podbródek, szeroko rozstawione kości policzkowe i szerokie czoło – to właśnie twarz trójkątna, nazywana przez niektórych serduszkiem. Ten kształt twarzy wymaga biżuterii, która optycznie poszerzy ją na wysokości kości policzkowych i nada jej harmonii. Unikaj ozdób, które są szersze w górnej części i zwężają się ku dołowi. Korzystny efekt uzyskasz wybierając kolczyki „żyrandole” rozszerzające się ku dołowi lub tzw. „miotełki”, które na dole są dość rozłożyste i tym samym ładnie dopełniają kształt twarzy. Dobrze sprawdzą się też krótkie kolczyki w formie łezki, owalu oraz o łagodnym esowatym lub zaokrąglonym kształcie. Subtelne sztyfty to również świetne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli szukasz czegoś odpowiedniego do pracy lub na uczelnię.

Twarz kwadratowa

Wystające kości policzkowe, szerokie czoło oraz żuchwa to twarz kwadratowa. Tutaj najlepiej sprawdzą się kolczyki, które złagodzą nieco surowe rysy i uczynią je bardziej opływowymi, a tym samym nadadzą twarzy łagodniejszego wyrazu. Wybieraj ozdoby o kulistym kształcie, owalne lub łezki. Prawdziwą perełką będą na pewno kolczyki koła, które skutecznie złagodzą ostrą linię szczęki i policzków. Surowe rysy pięknie złagodzą też opływowe kolczyki z dodatkiem pereł – w sam raz na większe wyjścia!

Twarz podłużna – prostokątna

Ten kształt twarzy cechuje niemal taka sama odległość pomiędzy czołem, a kością policzkową i między kością policzkową a podbródkiem. Dobierając biżuterię do takiej twarzy warto skupić się na ozdobach, które optycznie zaokrąglą żuchwę. Strzałem w dziesiątkę będą na pewno kolczyki koła – duże i małe, a także te w kształcie półksiężyca. Unikać należy smukłych kolczyków wiszących.

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Spawanie
Mam znajomego, który robi to profesjonalnie i dlatego nie ma problemu jak mam...
Studia w Warszawie
Jeśli studia w stolicy, to tylko zaoczne, bo przy tych cenach mało którego...
Antyperspirant
A próbowałyście olejków eterycznych? Można wymieszać z ulubionym kremem i zastosować pod pachami:)
teatr
Czasem chodzę do teatru, ale raczej na klasykę, bo nowoczesne sztuki to...