Jak dbać o psa zimą?

13 grudnia 2012, dodał: SuperZooMarket.pl

JAK ZADBAĆ O PSA ZIMĄ?

Zima dla psa jest trudnym okresem – zwłaszcza jeżeli jest taka mroźna jak to obserwujemy od kilku lat. Możemy jednak  pomóc naszemu psu przetrwać ten okres i spędzić z nim wiele fajnych chwil na równie długich spacerach jak latem.

Ochrona na łapy

Jednym z większych problemów  związanych z zimową aurą jest ochrona łap psów przed dużym mrozem oraz środkami chemicznymi i solą sypanymi na chodniki. Skóra poduszek psich łapek jest narażona na podrażnienie i pękanie co może prowadzić do bardzo dotkliwych schorzeń. Dlatego też dobrze jest zaopatrzyć się w specjalną maść na łapy. Preparaty te występują w postaci maści na łapy lub kremów na łapy. Każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie i swojego psa.

Jeżeli mamy szczególnie mroźną zimę lub ulice są szczególnie hojnie obsypane środkami antyślizgowymi można zabezpieczyć łapy specjalnymi butami dla psów. Są one stosowane także do ochrony opatrunków na łapie ale z powodzeniem można je także wykorzystać wtedy gdy obawiamy się o stan łap naszego psa zimą.

Ubranka dla psów – fanaberia czy potrzeba

O tym że ubranka dla psów to jest wręcz konieczność nie trzeba już przekonywać wielu właścicieli psów. Chyba że ktoś jest właścicielem psa rasy Syberian hysky – to tak – jego pies w czasie naszych zim czuje się jak na spacerku w przyjemny wiosenny poranek. Jednak jeżeli mamy pieska o krótkiej sierści to ubranko w czasie dużych mrozów jest naprawdę bardzo potrzebne. Mamy ogromy wybór ubranek na rynku – ubranka dla psów z kapturem, ubranka dla psów bez kaptura, z nogawkami bez nogawek. Są także tzw. Golfy dla psów, które są świetnym rozwiązaniem dla psów o nietypowej budowie ciała – np. wydłużonym tułowiu.

Pielęgnacja sierści u psów zimą

Wielu właścicieli psów ras długowłosych tj. np. Yorkshire Terrier , Shih Tzu, Lhasa Apso, Maltańczyk decyduje się na nieobcinanie sierści psa na zimę – wychodząc, ze słusznego zresztą założenia, że długa sierść będzie odpowiednią ochroną ich pieska przed zimowymi mrozami. Należy jednak pamiętać w takim przypadku o bardzo ważnej rzeczy – owszem dłuższa sierść lepiej chroni psa przed zimnem ale tylko pod jednym warunkiem – że jest to sierść bardzo dokładnie rozczesana. Sierść psa aby spełniała swoją rolę ochrony przed zimą nie może być zbita, skołtuniona czy sfilcowana.

Zimą możemy „wykąpać ” psa w suchych szamponach lub przy zastosowaniu specjalnych sprayów . Preparaty te przeznaczone są do pielęgnacji sierści na sucho i pozwalają nam dbać o naszego pupilka zima.

Wypadanie sierści zimą

Wielu właścicieli ze zdziwieniem obserwuje fakt iż zupełnie niezgodnie z naturą ich psy gubią sierść wraz z nastaniem zimy! Odpowiedzialne są za to nasze kaloryfery które powodują że psie organizmy zupełnie wariują i ciepło domowe odbierają za sygnał że trzeba „zrzucać sierść”. Ponieważ propozycja wyłączenia kaloryferów mało komu się podoba dobrze byłoby zima podawać psom  preparaty wzmacniające  sierść. Preparaty wzmacniające sierść powinny być zarówno z biotyną jak i kwasami omega. Można te preparaty stosować naprzemiennie.Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Trójwarstwowe dno z aluminiowym dyskiem, miarka, lejek i system odcedzania - wyższa jakość gotowania!
Cena:
649 zł
Pełen wdzięku komplet wykonany ze zmysłowego, szyfonowego materiału
Cena:
96 zł
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Oryginalna forma i intrygujący efekt świetlny - teraz w promocyjnej cenie!
Cena:
699 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Diety diety i jeszcze raz diety
Mnie udało się schudnąć dzięki diecie. Plan dietetyczno treningowy dopasowany pod nasze cele...
krem na rozstępy - skuteczny i natu…
> luella napisał/a:> ogólnie z rozstępami sprawa jest taka, że kremy są spoko,...
Modelowanie ciała
ja ćwiczę na siłowni + chodzę na endermlogię :)
Jakie rodzaje masażu mogą działać w…
zabiegi, które polegają na masażu, endermologia np ;)