Jak chronić włosy przed szkodliwym działaniem promieniowania UV i inwazyjnych zabiegów stylizacyjnych? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jak chronić włosy przed szkodliwym działaniem promieniowania UV i inwazyjnych zabiegów stylizacyjnych?

22 marca 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Promieniowanie UV niewątpliwie negatywnie wpływa na kondycję naszych włosów, które stają się przesuszone, mają skłonność do wypadania, ale i puszenia się. Na szczęście dzięki małym zmianom możecie im zapewnić termoochronę. Dziś podpowiemy Wam, jak to zrobić.

kosmetyki termoochronne

Stosuj kosmetyki termoochronne

Większość z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez starannie ułożonych włosów. Jednak używanie lokówki, czy prostownicy, a także suszarki osłabia je i uszkadza ich strukturę. Na szczęście nie trzeba rezygnować z prostowania czy kręcenia włosów. Trzeba natomiast zastosować właściwą teromochronę. Tutaj najlepiej sprawdzają się produkty dedykowane, które w swoim składzie mają ksylozę. Jest to specjalny rodzaj cukru, który pod wpływem ciepła i wysokiej temperatury roztapia się, a następnie otula włos, tworząc barierę ochronną. Termoochrona włosów obejmuje także stosowanie olejków. Tutaj najlepiej sprawdzą się arganowe oraz migdałowe. Pamiętajcie, że niezależnie od tego jaki macie typ włosów, zastosowanie odpowiednich kosmetyków jest niezbędne. Tylko wtedy macie pewność, że struktura włosów nie zostanie uszkodzona. Olejki najlepiej stosować na całą długość włosów, przy czym należy unikać nasady włosów, aby ich nie obciążać. Takie olejki tworzą powłokę ochronną, nawilżają, ale i zapobiegają nadmiernej utracie wody. Jednocześnie włosy nie będą się puszyć i elektryzować. Doskonale sprawdzają się kosmetyki na bazie owoców. Błyskawicznie się wchłaniają, a przy tym nie obciążają włosów. Owocowe ekstrakty, choćby z amli, wpływają na metabolizm glukozy i wspomagają kondycję włosów. Stają się mocniejsze, gładsze, a także bardziej błyszczące.

Ochrona włosów przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym

Intensywne promieniowanie słoneczne również wpływa na kondycję włosów, które stają się przesuszone i tracą swój blask. Jednocześnie najlepszą ochroną powinno być nakrycie głowy. Najlepiej stosować kapelusze czy czapki wykonane z bawełny, lniane czy też słomkowe. Naturalny materiał pozwala skórze głowy oddychać, a jednocześnie zarówno ona, jak i włosy są chronione przed promieniowaniem ultrafioletowym. Stosujcie też odżywki bez spłukiwania oraz mgiełki ochronne, które zawierają fotostabilne filtry UVA oraz UVB. Możecie też użyć klasycznych filtrów np. SPF 50 w formie sprayu do włosów.

Ochrona włosów przed działaniem wysokiej temperatury podczas stylizacji

Wiadomo, że trudno zrezygnować ze stylizacji włosów. Jednak można zmienić nieco sprzęty i używać takich z jonizacją. Dzięki temu włosy się nie elektryzują. Dodatkowo stają się też gładsze i łatwiejsze w układaniu. Jonizacja polega na tym, że podczas suszenia uwalniają się ładunki ujemne, które następnie osiadają na powierzchni włosów i zaczynają neutralizować ładunki dodatnie. Dzięki temu można zyskać tak dobry efekt. Pamiętajcie też, aby suszyć włosy zimnym nawiewem, gdyż wtedy łuski się zamykają, a włosy stają się bardziej wytrzymałe. Gdy już używa się wyższej temperatury podczas suszenia, należy trzymać suszarkę w odległości kilkudziesięciu centymetrów od skóry głowy i stosować nasadki. Jeżeli zamierzacie użyć prostownicę czy lokówkę, to pamiętajcie, że włosy muszą być zupełnie suche. W innym przypadku możecie uszkodzić ich strukturę. Także sposób nakładania kosmetyków jest ważny i tutaj musicie wiedzieć, aby produkty do termoochrony nakładać na mokrych pasmach, a następnie przeczesać włosy grzebieniem z szerokim rozstawem ząbków.

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Szkło w domu, jak to u Was wygląda?…
Tak, ja już widzę jak kryształki szkła rozsypują się u mnie na podłodze. Zwłaszcza...
Torba podróżna czy walizka na kółka…
Najczęściej korzystam z walizek, bo przy cięższym bagażu nie trzeba się wysilać nosząc...
Maskowanie koloru licówkami
Tylko że teraz mnóstwo osób je nosi i oswajamy się z tym widokiem,...
Kosmetyki do pielęgnacji miejsc int…
Polubiłam się z szarym mydłem gdy zaczęły mi dokuczać ciągłe wysypki. Takiego perfumowanego nie...