Jak bieganie wpływa na sylwetkę, zdrowie, urodę i… całe życie?
Bieganie to jeden z najprzyjemniejszych zabiegów urodowych, jakie możesz sobie zafundować! Za rozpoczęcie przygody z tym sportem będzie Ci wdzięczne całe ciało, a efekty zobaczysz w lustrze szybciej, niż przypuszczałaś. Dlaczego warto wskoczyć w buty do biegania oraz czemu tak wiele osób… wciąż tego nie robi? Przeczytaj i odmień swoje życie już teraz!
Wpływ biegania na sylwetkę – biegnij po ciało swoich marzeń!
Kto z nas nie marzy o szczupłym, mocnym ciele i wyraźnie zarysowanych mięśniach? Bieganie może Ci to dać szybciej, niż się spodziewasz! Jeżeli mozolne ćwiczenia na siłowni nigdy nie były dla Ciebie przyjemne, a muskulatura kulturysty nie wpisuje się w Twój gust, bieganie będzie doskonałym wyborem dyscypliny sportowej.
Może Ci się wydawać, że bieganie angażuje wyłącznie nogi – polega przecież na ciągłym przebieraniu nimi… Prawda jest zupełnie inna! Podczas biegowego kroku pracuje całe ciało. Dzięki treningom podniesiesz i zaokrąglisz pośladki, wzmocnisz mięśnie odpowiadające za kształt talii, doczekasz się lekko umięśnionych, jędrnych ramion.
Jędrne, szczupłe ciało, płaski brzuch, delikatny zarys mięśni – bieganie pomoże Ci to osiągnąć!
Nawet idealnie skomponowana dieta nie da Ci takiej sylwetki, jaką uzyskasz dzięki biegowym treningom. To doskonała sportowa alternatywa dla wszystkich osób, które nie chcą masywnego ciała, dużych bicepsów oraz rozbudowanych mięśni ud. Wiemy, że nie każdemu podoba się współczesny fit-kanon urody.
Jesteś ciekawa konkretnych efektów, jakie bieganie przyniesie Twojej sylwetce? W takim razie, sprawdź artykuły portalu SBiegacza – bloga poświęconego temu pięknemu sportowi. Dowiesz się z nich wszystkiego na temat mięśni biegacza, dbania o nie i wypracowywania efektów: https://sbiegacza.pl/. Będziesz zaskoczona i… zmotywowana!
Czy bieganie pomaga schudnąć? Nie tylko!
Nadmiar tkanki tłuszczowej to problem doskonale znany większości z nas. Na pewno wiesz, że za główne efekty odchudzania odpowiada dieta. Aktywność fizyczna przybliży Cię jednak do wymarzonych kształtów jak nic innego.
Nie tylko spalisz oporny tłuszczyk, ale też wyrobisz mięśnie i zachowasz jędrność skóry – to, czego tak bardzo brakuje nam po skończonej kuracji odchudzającej. Twoje ciało będzie wyglądać młodziej, a cellulit zniknie. Bieganie to najskuteczniejszy zabieg odmładzający!
Ile kalorii spala bieganie? To zależy od wielu czynników, takich jak tempo biegu, rodzaj terenu oraz Twoja aktualna waga. Ogólnie przyjęta norma to 60-80 kcal na kilometr i ponad 500 kcal na godzinę.
W przeliczeniu na ukochane przez wszystkich słodycze – godzina biegania spala tabliczkę czekolady, a kilometr biegu całą kuleczkę Rafaello!
Chcesz schudnąć skutecznie i bez głodu? Bieganie to Twój sprzymierzeniec!
Dzięki bieganiu możesz schudnąć dużo łatwiej, efektywniej oraz przyjemniej, niż opierając się tylko na jadłospisie. Ruch zwiększy Twoje zapotrzebowanie kaloryczne. Dzięki temu będziesz mogła jeść dużo i smacznie. Nadprogramowa przekąska nieprędko powędruje w boczki – spalisz ją na nieco dłuższym treningu!
Dieta odchudzająca nikomu nie kojarzy się dobrze… Pożegnanie z ulubionym jedzeniem, monotonny jadłospis, spadek energii, ciągły głód i poddanie się po tygodniu? Nie tym razem – rozwiązaniem problemów jest przejście na… dietę biegacza!
Dieta biegacza – na czym tak naprawdę polega?
Bieganie pozwala zaszaleć w kuchni nawet podczas diety odchudzającej. Gdy zapraszasz sport do swojego życia, dla najlepszych efektów powinnaś zaprosić go też… na obiad! Bez obaw – dieta biegacza to nic strasznego.
Na czym tak naprawdę polega dieta biegacza? Na wybieraniu zdrowych produktów, urozmaicaniu jadłospisu i balansie. Tak – dieta sportowca to nie tylko brokuły z ryżem i kurczakiem. Zapomnij o starych mitach, jeszcze do niedawna powielanych przez sportowe magazyny!
Żywienie biegacza to kwintesencja tego, czym powinny być wszystkie diety. Jej zadaniem jest dostarczenie energii oraz odżywienie całego ciała w najlepszy możliwy sposób. Służy zdrowiu, sylwetce i doskonałemu nastrojowi.
Talerze sportowców są obfite i kolorowe, a na widok ich ulubionych potraw aż cieknie ślinka. Jest miejsce na chleb z dżemem, makarony, czekoladę, miód czy masło orzechowe.
Mini-pankejki z jagodami, miodem, czekoladą i owocami to dużo bardziej „biegowy” posiłek niż dietetyczna sałatka!
Dieta biegacza nie polega na drastycznej zmianie sposobu odżywiania – idziemy o zakład, że nie będziesz musiała na stałe zrezygnować z ani jednego ulubionego produktu! To zdrowe podejście do… zdrowego odżywiania.
Gdy już złapiesz biegowego bakcyla (a stanie się to błyskawicznie), dietę będziesz trzymać odruchowo. Dzięki niej nie tylko odczujesz wzrost energii, ale także przekonasz się, że zdrowe żywienie to żywienie smaczne, bez uczucia głodu i wyrzeczeń.
Jesteś zmęczona ciągłymi pomysłami dietetycznymi, które nie tylko nie działają, ale wręcz… odbierają Ci smak życia? Dieta biegacza przypadnie Ci do gustu, bo nie przypomina żadnej innej, jaką znasz. Przejrzyj artykuły na blogu SBiegacza poświęcone odżywianiu biegaczy, a będziesz zdziwiona tym, jak pysznie jadają sportowcy: https://sbiegacza.pl/dieta.
Jak bieganie wpływa na organizm? Wybiegaj sobie zdrowie!
Jaki jest „typowy biegacz”? Zdrowy i pełny energii! Dokładnie tak – rozpoczęcie biegania zmniejszy Twoją częstotliwość wizyt u lekarza, niezależnie od wieku. Biegacze tryskają energią, świetnie śpią, ich ciała pozostają sprawne i omijają ich… mijające lata.
Jakie korzyści daje bieganie? Usprawnia pracę serca – naukowcy zgadzają się co do tego, że treningi biegowe pomagają walczyć z problemami z ciśnieniem oraz zapobiegają poważnym chorobom układu krążenia. W funkcjonowaniu serca pomaga fakt, że bieganie daje szczupłą sylwetkę, a to przecież jeden z fundamentów ogólnego zdrowia.
Oć.
Na dokładkę – badacze potwierdzili, że bieganie… przedłuża życie. Perspektywa sędziwego wieku, spędzonego w doskonałym zdrowiu, z jasnym umysłem i energią? Trzy razy TAK!
W biegowych butach wejdziesz w nowe, dłuższe i przyjemniejsze życie. Jeśli zaczniesz już teraz, bardzo możliwe, że będziesz ścigała się w maratonie ze swoimi dziećmi – są takie przypadki!
Jak bieganie wpływa na zdrowie? Szybko się przekonasz i podziękujesz sobie w przyszłości!
Bieganie połączone z dietą to najlepszy sposób, by zadbać o swoje ciało. Dobrze zaopiekowane, będzie Ci wiernie służyć przez dziesięciolecia – przekonali się o tym wszyscy sportowcy. Ich doświadczenia, przełożone na praktyczne poradniki, znajdziesz na SBiegacza!
Bieganie czyni szczęśliwszym!
Korzyści z biegania nie kończą się na wspieraniu Cię od strony fizycznej. Bieganie to bowiem jeden z najskuteczniejszych sposobów na walkę ze stresem oraz poprawę nastroju. Potwierdzają to naukowcy i osobiste doświadczenia sportowców. Jeżeli kiedykolwiek widziałaś opinię, że „bieganie uskrzydla” wiedz, że nie ma w tym ani odrobiny przesady.
Podczas treningu biegowego ciało generuje hormony szczęścia. Odpowiadają one za wzrost poziomu energii i polepszenie humoru. Zastanawiałaś się kiedyś, jakim cudem po ciężkim dniu biegacze mają jeszcze siłę, by iść na trening i nie paść po nim z wycieńczenia? To właśnie zasługa hormonów.
Paradoks biegania – trening zużywa energię, dodając energii… Gdy kalorie odchodzą w niepamięć, a cały dzień pracy teoretycznie powinien zwalić Cię z nóg, podczas biegu czujesz się jak nowo narodzona.
Skąd ta energia? Z biegania!
Te zalety biegania – poprawianie humoru i zmniejszenie stresu – nie pozostają bez wpływu na Twoją urodę. Jesteś szczęśliwsza, a więc promieniejesz. Widzisz to nie tylko Ty – także Twoi znajomi i rodzina zwrócą uwagę, że ostatnio odżyłaś. Ostatnio, czyli od pierwszego biegowego treningu.
Dlaczego tyle osób NIE biega?
Skoro bieganie ma tyle zalet, czemu wciąż jest tak mało popularne? Powód jest prosty i bardzo łatwy do zlikwidowania!
Bieganie to jeden z tych sportów, do którego trzeba wiedzieć jak się zabrać. To właśnie brak wiedzy sprawia, że mimo iż rozpoczęcie biegania należy do najczęstszych noworocznych postanowień, wciąż rzadko mijamy na ulicy tych sportowców.
Przyznaj – sama kiedyś miałaś biegową przygodę, która po kilkuset metrach zakończyła się kolką, szybkim łapaniem oddechu i palącym bólem w klatce piersiowej. Od tamtej pory jesteś przekonana, że bieganie nie może być przyjemne. Jest dokładnie odwrotnie!
Poprawne bieganie umożliwia spokojną rozmowę!
Umiejętność oddychania, prawidłowa postawa i dobrze dobrane buty to klucze do przyjemnego trenowania. Kolejna rzecz to… mierzenie sił na zamiary. Bieganie wcale nie polega na zrywaniu się do błyskawicznego ruchu oraz wypruwaniu sobie płuc szybkim łapaniem powietrza.
Dlatego właśnie, przed pierwszym prawdziwym biegowym treningiem, powinnaś złapać nieco wiedzy. Swoją przygodę ze sportem rozpocznij zaś od spacerów, a nie zawodowego sprintu.
Przez wszystkie początkowe (i bardziej zaawansowane etapy) biegowej przygody przeprowadzi Cię portal SBiegacza. Dostaniesz tutaj ogromną dawkę przystępnie podanych informacji, odpowiedzi na pytania i rozwiązania problemów dotykających sportowców.
Bieganie odmienia ciało i ducha! Dzięki regularnym treningom poprawisz sylwetkę, zdrowie fizyczne i psychiczne, a dieta biegacza raz na zawsze rozwiąże problemy, jakie miałaś ze swoim odżywianiem. Dla skutecznego rozpoczęcia sportowej przygody potrzebujesz nieco motywacji i wiedzy – jedno i drugie znajdziesz na blogu SBiegacza, poświęconym wszystkim osobom zainteresowanym tym sportem.
Twoja przemiana zaczyna się teraz – biegnij z nami po nowe, piękniejsze życie!