J. Bednarek, J. Kaczanowska: Ogród Zuzanny, tom 3 – recenzja przedpremierowa

3 kwietnia 2019, dodał: pinkmause

Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska:

Ogród Zuzanny: Warto walczyć o tę miłość (tom 3)

recenzja przedpremierowa

 

Ogród Zuzanny: Warto walczyć o tę miłość, to kontynuacja losów Zuzanny, Kazi i Wioli, trzech kobiet, które łączy miłość do babci Czaplicz i gorąca przyjaźń. To pełna ciepła, bardzo pozytywna i dobrze napisana historia o życiu wokół nas, ujęta w ramy miałomiasteczkowych śmiesznostek i urokliwych oryginałów. Książka, jak jej poprzedniczki, to opowieść pełna optymizmu i wiary w człowieka, okraszona wspaniałym humorem i napełniona nadzieją. Lekka i sympatyczna, a zarazem realna i żywa, nasycona artyzmem słowa i zapachem oraz symboliką kwiatów z ogrodów Zuzanny.

Kilka słów wprowadzenia, ale nie za dużo, aby każda czytelniczka miała szansę na ucztę czytelniczą z niespodziankami. Kazia po 20 latach małżeństwa postanawia zawalczyć o swój związek i zmianę w swoim życiu. Niestety potrzebne jest do tego nowe alter ego czyli na scenę wkracza Milena z Gdańska. Zuzanna dręczona i przygnębiona żałobą swój smutek przelewa w nowy projekt ogrodu (bez bazylii), a Wiola w nowym związku i domu z „duchami” dręczona demonami porażek szuka sposobu otwarcia się na szczęście.

Fantastyczny styl, ciepła, serdeczna narracja, wiele życiowych emocji, studium dojrzewania i pokonywania trudności, a tym samym prawdziwego życia. Stara Leśna to kwiatowy balsam dla serc, przywracający nadzieję i wiarę w lepsze jutro. Do tego papuga używająca hiszpańskich przekleństw, hałasujące kuny, czy agresywny kogut, czyli mnóstwo humoru, w odpowiedniej dawce i znakomitych proporcjach. I może z przymrużeniem oka, ale jestem w stanie zagwarantować, że książka Justyny Bednarek i Jagny Kaczanowskiej to idealna recepta na to, że nasz dzień stanie się lepszy.

Książce nie brakuje niczego, mamy fenomenalnych bohaterów, dynamiczne dialogi, lekką i intrygującą atmosferę, plastyczne opisy, mistrzowski język, subtelne wątki i przyjemność. Opowieść autorek otula, nasyca pozytywną energią i koi uśmiechem. Oddaje uroczy wdzięk prawdziwych ludzkich historii. Takie książki się kocha bezwarunkowo, za to że są. I na tym polega ich magia. I chociaż to tom 3 serii – autorkom nadal należą się tylko pochwały.

Lekka optymistyczna i zabawna. Urocza i słodka, ale prawdziwa. Ma magiczną moc zaglądania w ludzkie dusze i udowadnia, że miłość jest najlepszym remedium, nadaje smak życiu i szczęściu, dlatego warto o nią walczyć… Wspaniała lektura dla każdej kobiety. Polecam z przekonaniem.

 

Wydawnictwo W.A.B., Grupa Wydawnicza Foksal

***

Jagna Kaczanowska psycholog i dziennikarka miesięcznika „Twój Styl”. „Posiadaczka” trzech psów, trzech kotów i konia. W wolnym czasie czyta i zajmuje się ogrodem, w szczególności hodowlą róż oraz peonii. Justyna Bednarek – z wykształcenia romanistka, a z wieloletniej praktyki dziennikarka i redaktorka. Autorka wielu książek dla dzieci. Mieszka na warszawskich Bielanach z dziećmi, psami oraz myszoskoczkami.

 

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Jaki kierunek studiów wybrać?
Mam znajomą, która w wieku 59 lat zmieniła branżę:) I świetnie sobie radzi:)
Oglądanie filmów w sieci
Ostatnio w ogóle nie mam na to czasu...:/ A iść do kina to...
Problemy z leczeniem w publicznej s…
Chyba też muszę sprawdzić, na co się leczyłam, żeby później nie było zaskoczenia ;)
Jak często się badać?
Oszczędność ma to do siebie że potem i tak trzeba zapłacić i to...