J. Bednarek, J. Kaczanowska: Ogród Zuzanny, tom 3 – recenzja przedpremierowa

3 kwietnia 2019, dodał: pinkmause

Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska:

Ogród Zuzanny: Warto walczyć o tę miłość (tom 3)

recenzja przedpremierowa

 

Ogród Zuzanny: Warto walczyć o tę miłość, to kontynuacja losów Zuzanny, Kazi i Wioli, trzech kobiet, które łączy miłość do babci Czaplicz i gorąca przyjaźń. To pełna ciepła, bardzo pozytywna i dobrze napisana historia o życiu wokół nas, ujęta w ramy miałomiasteczkowych śmiesznostek i urokliwych oryginałów. Książka, jak jej poprzedniczki, to opowieść pełna optymizmu i wiary w człowieka, okraszona wspaniałym humorem i napełniona nadzieją. Lekka i sympatyczna, a zarazem realna i żywa, nasycona artyzmem słowa i zapachem oraz symboliką kwiatów z ogrodów Zuzanny.

Kilka słów wprowadzenia, ale nie za dużo, aby każda czytelniczka miała szansę na ucztę czytelniczą z niespodziankami. Kazia po 20 latach małżeństwa postanawia zawalczyć o swój związek i zmianę w swoim życiu. Niestety potrzebne jest do tego nowe alter ego czyli na scenę wkracza Milena z Gdańska. Zuzanna dręczona i przygnębiona żałobą swój smutek przelewa w nowy projekt ogrodu (bez bazylii), a Wiola w nowym związku i domu z „duchami” dręczona demonami porażek szuka sposobu otwarcia się na szczęście.

Fantastyczny styl, ciepła, serdeczna narracja, wiele życiowych emocji, studium dojrzewania i pokonywania trudności, a tym samym prawdziwego życia. Stara Leśna to kwiatowy balsam dla serc, przywracający nadzieję i wiarę w lepsze jutro. Do tego papuga używająca hiszpańskich przekleństw, hałasujące kuny, czy agresywny kogut, czyli mnóstwo humoru, w odpowiedniej dawce i znakomitych proporcjach. I może z przymrużeniem oka, ale jestem w stanie zagwarantować, że książka Justyny Bednarek i Jagny Kaczanowskiej to idealna recepta na to, że nasz dzień stanie się lepszy.

Książce nie brakuje niczego, mamy fenomenalnych bohaterów, dynamiczne dialogi, lekką i intrygującą atmosferę, plastyczne opisy, mistrzowski język, subtelne wątki i przyjemność. Opowieść autorek otula, nasyca pozytywną energią i koi uśmiechem. Oddaje uroczy wdzięk prawdziwych ludzkich historii. Takie książki się kocha bezwarunkowo, za to że są. I na tym polega ich magia. I chociaż to tom 3 serii – autorkom nadal należą się tylko pochwały.

Lekka optymistyczna i zabawna. Urocza i słodka, ale prawdziwa. Ma magiczną moc zaglądania w ludzkie dusze i udowadnia, że miłość jest najlepszym remedium, nadaje smak życiu i szczęściu, dlatego warto o nią walczyć… Wspaniała lektura dla każdej kobiety. Polecam z przekonaniem.

 

Wydawnictwo W.A.B., Grupa Wydawnicza Foksal

***

Jagna Kaczanowska psycholog i dziennikarka miesięcznika „Twój Styl”. „Posiadaczka” trzech psów, trzech kotów i konia. W wolnym czasie czyta i zajmuje się ogrodem, w szczególności hodowlą róż oraz peonii. Justyna Bednarek – z wykształcenia romanistka, a z wieloletniej praktyki dziennikarka i redaktorka. Autorka wielu książek dla dzieci. Mieszka na warszawskich Bielanach z dziećmi, psami oraz myszoskoczkami.

 


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Oryginalna elegancja - różowe złoto i kwiatowe motywy na tarczy!
Cena:
390 zł
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Diety diety i jeszcze raz diety
Przy każdej diecie trzeba unikać cukru oraz przetworzonej żywności
Jaki zabieg na zmarszczki w Krakowi…
Jeśli chodzi o usuwanie/wypełnianie zmarszczek, jednym ze skuteczniejszych zabiegów jest użycie kwasu hialuronowego,...
Czego nauczyły Was związki?
Moje związki nauczyły mnie aby nie ufać mężczyznom. To smutne...ale to prawda.
Gdzie wyobrażacie sobie idealne zar…
Najlepsze zaręczyny...to plaża i polskie morze.