URODA I ZDROWIE

„Księżniczka” – nowa powieść Lucyny Olejniczak!

3 kwietnia 2019, dodał: Redakcja

Nowa książka Lucyny Olejniczak, autorki znanej sagi rodzinnej „Kobiety z ulicy Grodzkiej”!

„Księżniczka” – znakomicie opisana historia „zacnej” rodziny, w której za zamkniętymi drzwiami rozgrywa się prawdziwa tragedia. Molestowanie, alkoholizm, obojętna matka i okrutny, poniżający wszystkich ojciec. To również opowieść o tym, jak trudno będąc dorosłym, poradzić sobie z traumami z dzieciństwa, wybaczeniem i poczuciem obowiązku wobec starzejących się, chorujących rodziców.

Od Autorki:

Od lat „chodziła” za mną książka z Nową Hutą w tle. Chciałam w niej opisać swoje dzieciństwo na placach budowy kolejnych bloków mieszkalnych, zabawy na podwórku, sąsiadów i wydarzenia, ważne dla każdego nowohucianina. Walka o krzyż, zamach na pomnik Lenina, wizyty sławnych ludzi. Cały ten świat, który już przeminął.

Podczas jednego ze spotkań klasowych po latach zagadnęłam koleżankę, z którą wtedy się przyjaźniłam, o jej rodziców. Przyznałam się, że zawsze zazdrościłam jej ojca, eleganckiego inżyniera, szanowanego budowniczego Nowej Huty, obiekt westchnień wszystkich sąsiadek. I wtedy ona opowiedziała mi, jak naprawdę wyglądało jej dzieciństwo, jaki jej ojciec był w domu i dlaczego nigdy nikogo, nawet mnie, swojej przyjaciółki, do tego domu nie zaprosiła.

„Księżniczka” to opowieść o jej i moim dzieciństwie. Dużo tam moich własnych wspomnień i ciekawostek, ale historia ojca jest jej. Zgodziła się, żebym to kiedyś opisała.

Temat molestowania był, jest i zawsze będzie aktualny.

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tej książki, rodzice baczniej przyjrzą się swoim córkom (synom również) i ich relacjom z mężczyznami z najbliższego otoczenia. Nie zawsze (na szczęście) jest to ojciec – czasami wujek, kuzyn, sąsiad, nauczyciel czy ksiądz katecheta. Że nie będą bagatelizować opowieści swoich dzieci i zarzucać im „zmyślania”. Dzieci nie kłamią. Jeśli nawet nie mówią tego wprost, dają do zrozumienia. Trzeba tylko nauczyć się odczytywać ich sygnały.

dla portalu zupelnieinnaopowiesc.com

***

Lucyna Olejniczak urodziła się i mieszka w Krakowie. Z zawodu laborantka medyczna, były pracownik Katedry Farmakologii UJ, jako pisarka zadebiutowała już na emeryturze.

Dużo podróżuje, lubi poznawać nowych ludzi, łatwo się zaprzyjaźnia. Wielbicielka kotów. Autorka bestsellerowej serii „Kobiety z ulicy Grodzkiej”.

Polecamy! Książka jest dostępna TUTAJ

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

pozycjonowanie
Co do marketingu internetowego to warto rozpocząć współpracę z naprawdę godną uznania agencją reklamową...
Umiecie udzielić pierwszej pomocy w…
Kiedyś umiałam, ale pozapominało mi się szczegółów, muszę tą wiedzę odświeżyć...
Auto na minuty
Ja częściej wypożyczam na kilka godzin, więc na minuty byłoby chyba drożej?
Kosmetyki do makijażu twarzy
Stonowany, jednak w pracy trzeba wyglądać profesjonalnie, a nie krzykliwie:) Żadnego smoky eyes ani...