URODA I ZDROWIE

Irygator do zębów Oral-B AQUACARE 4 – opinia

22 czerwca 2020, dodał: pinkmause

Codzienna pielęgnacja jamy ustnej posiada ogromną moc. Przez odpowiednią profilaktykę jesteśmy nie tylko w stanie utrzymać zdrowe i zadbane zęby, ale również ochronić się przed niebezpiecznymi chorobami. Warto zatem zastanowić się nad tym, co tak naprawdę kryje się pod hasłem „prawidłowa higiena jamy ustnej”.

Najbardziej oczywistą odpowiedzią na to pytanie jest prawidłowe i regularne szczotkowanie zębów i stosowanie płukanek. Ważne, by usuwać resztki pokarmowe, osady i płytkę nazębną z powierzchni całych zębów. Tak naprawdę kluczowe jest tutaj perfekcyjne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych, do których trudno jest dotrzeć. Czyszczenie między zębami jest ważne dla zdrowia jamy ustnej i zdrowia całego organizmu.

Ani szczoteczka ani pasta do zębów nie jest w stanie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, a to właśnie w przestrzeniach międzyzębowych gromadzi się najwięcej bakterii i płytki nazębnej. Samo szczotkowanie pozwala usunąć jedynie 60% płytki nazębnej. Dokładne usuwanie płytki nazębnej oraz resztek pokarmowych z trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej może w znaczący sposób poprawić stan zdrowia dziąseł. Z tego powodu czyszczenie przestrzeni międzyzębowych powinno stanowić nieodzowny element codziennej higieny jamy ustnej, który powinno się wykonywać codziennie. Najbardziej popularnymi produktami do czyszczenia trudno dostępnych miejsc są nici dentystyczne, szczoteczki międzyzębowe czy wykałaczki dentystyczne, jednak najbardziej skutecznym i najwygodniejszym sposobem czyszczenia przestrzeni międzyzębowych jest używanie irygatora dentystycznego.

Irygator do zębów to urządzenie, które podobnie jak nić czy szczoteczki międzyzębowe wspomaga codzienną higienę jamy ustnej. Wykorzystuje strumień wody pod ciśnieniem do oczyszczania trudno dostępnych miejsc z resztek pokarmowych i bakterii. Co ważne, irygator oczyszcza nie tylko przestrzenie międzyzębowe, ale również obszary nad linią dziąseł i kieszonki dziąsłowe. Dodatkowo strumień wody wykonuje delikatny masaż tkanek miekkich wspomagając ich ukrwienie i regenerację. Dlatego to urządzenie o wiele bardziej wszechstronne i zalecane rownież osobom z zapaleniem dziąseł lub chorobami przyzębia. Irygator wypuszcza skoncentrowany strumień wody pod zoptymalizowanymciśnieniem bezpiecznym dla dziąseł.

Irygator docenią zarówno osoby o ciasnych przestrzeniach międzyzębowych oraz osoby o wrażliwych dziąsłach, noszące aparat ortodontyczny lub posiadające implanty lub inne stałe usupełnienia protetyczne. Ponadto liczne badania naukowe dowodzą, że regularne stosowanie irygatora pomaga znacząco zmniejszyć stan zapalny dziąseł i liczbę patogennych bakterii odpowiedzialnych za choroby przyzębia. Oczywiście zalet irygatora jest dużo więcej. Warto tu wymienić takie korzyści jak: lepsza ochrona przed próchnicą, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach, poprawa stanu dziąseł czy świeży oddech.

Oral-B AQUACARE 4 jest bezprzewodowym irygatorem do zębów, dzięki czemu jest niezwykle poręczny, łatwy w użyciu i praktyczny. Jest lekki i bardzo wygodny, a dodatkowo niezwykle elegancki. Zapewnia efektywną i łatwą irygację całej jamy ustnej, dokładnie usuwa resztki pokarmów z miejsc trudno dostępnych oraz zapewnia subtelny masaż dziąseł. Jego używanie jest niezwykle przyjemne, a efekty dostrzegalne już po pierwszym użyciu. Uważam, że komfort jego stosowania jest niezaprzeczalnie wyjątkowy.

Irygator posiada 2 poziomy intensywności: delikatny oraz standardowy, a tryb „na żądanie” pozwala na kontrolowane użycie – uwalnia strumień w razie potrzeby. Obsługa jest niezwykle prosta, można wszystko wykonywać swobodnie podczas mycia zębów. Irygator generuje też dwa rodzaje strumienia, które zapewniają precyzyjne oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych oraz delikatne oczyszczanie miejsc szczególnie wrażliwych. Szczególnie drugi tryb jest bardzo istotny dla osób z wrażliwymi dziąsłami lub bolesnością dziąseł. Dwa rodzaje strumienia czyszczącego zapewnia elegancka dysza irygatora. Strumień punktowy zapewnia precyzyjną irygację miejsc trudno dostępnych, oczyszcza przestrzenie międzyzębowe wypłukując resztki pokarmów i bakterii.. Jest idealny do codziennej, intensywnej irygacji. Natomiast strumień rotacyjny (obrotowy) jest wskazany do delikatnego oczyszczania miejsc wrażliwych oraz do masażu dziąseł. U mnie sprawdza się doskonale, a masaż daje uczucie prawdziwej świeżości i czystości, której nie można osiągnąć przy używaniu innych akcesoriów do higieny jamy ustnej. Dwa poziomy intensywności i możliwość zmiany strumienia pozwolą każdemu na dopasowanie mocy irygatora do indywidualnych potrzeb, może być także stosowany przez dzieci.

Pojemnik na wodę ułatwia nabieranie wody w zależności od potrzeb. Proces napełnienia zbiornika jest bardzo szybki i prosty – wystarczy otworzyć i wlać wodę. Cały proces irygacji przebiega bardzo szybko i sprawnie, pomimo konieczności dolewania wody. Irygator bardzo dobrze leży w dłoni i można nim wygodnie przeprowadzić czyszczenie całej jamy ustnej. Irygator może być używany przez kilka osób, jednak ze względów higienicznych należy wymieniać końcówki między użytkownikami, którzy korzystają z jednego urządzenia. Końcówki można bez problemu dokupić i używać zamiennie.

Technologia OXYJET zastosowana w irygatorze wzbogaca strumień wody o mikro pęcherzyki powietrza, które zdecydowanie zwiększają efektywność czyszczenia, ponadto woda z tlenem eliminuje więcej bakterii beztlenowych, które mogą być przyczyną chorób dziąseł. Mikro bąbelki powietrza sprawiają, że strumień wody jest niezwykle delikatny dlatego irygator może być spokojnie i komfortowo używany przez osoby, które mają delikatne dziąsła lub paradontozę, a także jest idealny do masażu dziąseł. Producent zapewnia, że irygator może być stosowany do pielęgnacji implantów, mostów oraz koron a także zapewnia odpowiednią higienę jamy ustnej osób noszących stały aparat ortodontyczny. Ciśnienie jest zoptymalizowane w celu spełniania standardów bezpieczeństwa higieny jamy ustnej.

W skład zestawu irygatora do zębów Oral-B AQUACARE 4 wchodzą: irygator do zębów Oral-B AquaCare 4, dysza czyszcząca, ładowarka indukcyjna oraz instrukcja obsługi, także w języku polskim. Montaż jest niezwykle łatwy i prosty, wykonuje się go niemal intuicyjnie. A przyjemność używania wzrasta z każdym dniem.

Dobra elektryczna szczoteczka do zębów i irygator to najlepsi pomocnicy na drodze do pięknego i zdrowego uśmiechu. Produkt oceniam niezwykle wysoko pod każdym względem. Jest bardzo praktyczny i łatwy w użyciu, daje komfort oczyszczenia nawet przy bolesności dziąseł, a dodatkowo stanowi niezwykłą ozdobę łazienki, na co jako kobieta też zwracam dużą uwagę. Jestem zachwycona tym odkryciem i bardzo się cieszę, że poznałam fantastyczny sposób na codzienną, łatwą i idealną higienę jamy ustnej. Nie zamienię na nic innego. I polecam wszystkim, którzy są wymagający i potrzebują utrzymania higieny jamy ustnej na bardzo wysokim poziomie.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tabletki antykoncepcyjne - bez prze…
Ja biorę juz długo belarę i szczerze jak zaczęłam stosować to nie robię przerwy,...
Kosmetyki naturalne do włosów
Mnie ostatnio podpasowała cała seria kosmetyków do twarzy od Solverx. Mam tonik,...
Czy ładny i trwały zapach musi być …
> edziawrobel12 napisał/a:> tak ładny zapach musi być drogi! Prawidzwe perfumy kosztują, a wszystkie...
jakie pojemności kupujecie?
Ja zwykle kupuję większe bo bardziej opłacają się cenowo.