Irlandia – co warto zwiedzić? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Irlandia – co warto zwiedzić?

29 września 2016, dodał: mimooo
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

 

 

Irlandia, jak na małą wyspę ma do zaoferowania mnóstwo ciekawych atrakcji, które stanowią ważne punkty na mapie regionu. Oczywiście Zielona Wyspa wszystkim kojarzy się z hucznie obchodzonym Dniem Świętego Patryka, w którym wszystko jest zielone! Drzewa, ulice, domy a nawet ludzie w zielonych przebraniach. Święto patrona Irlandczyków jest dla nich bardzo ważne a sposób jego celebrowania powinien być wzorem dla innych narodów. Jak już wspomnieliśmy na początku, Irlandia kryje w sobie mnóstwo innych atrakcji, dzięki którym jest ciekawym miejscem na turystycznej mapie Europy przez okrągły rok i właśnie o nich powiemy dzisiaj kilka słów.

 

  • Park Narodowy Killarney

 

Jest miejscem, które można nazwać mocno zróżnicowaną krainą gór, lasów, jezior i mokradeł. Znajduje się w nim pasmo górskie z wierzchołkami osiągającymi nawet 1000 metrów! Zbocza są mocno zalesione a u ich podnóży znajdują się cudowne i widowiskowe jeziora.

 

  • Grobla Olbrzymia

 

Niezwykła formacja zachodzących na siebie bazaltowych kolumn wulkanicznych. Obiekt zajmuje swoje miejsce na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości. Blisko czterdzieści tysięcy skał broniących się przed atakami morskich fal na prawdę robią wrażenie.

 

  • Glendalough

 

Dolina Dwóch Jezior, w której znajdują się ślady bardzo wczesnego chrześcijaństwa. Nieopodal znajduje się urokliwy wodospad oraz ogrody w Powerscourt, które wyglądają najlepiej wiosną, czyli w okresie kwitnienia azalii.

file1475142981

Jeśli wystarczy czasu to warto odwiedzić Dublin, zamek Blarney, półwysep Dingle, wyspy Aran i wiele, wiele innych. Jak widać, mapa turystyczna Irlandii jest niezwykle rozwinięta. Można tu poznać zupełnie nową i nieznaną sobie dotychczas kulturę, tradycje i obyczaje, skosztować regionalnej kuchni i poznać mieszkańców, którzy są bardzo dumni ze swojej narodowości i kraju, w którym żyją. Irlandia to miejsce bardzo tajemnicze, ale jednocześnie otwarte, dlatego właśnie turyści tak chętnie tu wracają.

A jeśli będziesz chciała wysłać komuś pamiątki z Irlandii, a problemem będzie zapakowanie ich do tory podróżnej, to skorzystaj z usług AngliaPolska -> najszybsze i najlepsze [url=www.angliapolska.pl/]paczki do Polski[/url] ;)

Wszystkie powyższe informacje są sprawdzone!

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Facet nie wie czego chce czy się mn…
Emocje są pewnie na każdej wizycie, bo przecież ludzie idą na terapię...
Facet nie wie czego chce czy się mn…
> geneviev napisał/a: > Jestem ciekawa jak w ogóle wygląda taka terapia? Jakie pytania zadaje...
Facet nie wie czego chce czy się mn…
Jestem ciekawa jak w ogóle wygląda taka terapia? Jakie pytania zadaje terapeuta?...
On nie ma ochoty...
To mogą być problemy hormonalne, za mało testosteronu....