URODA I ZDROWIE

Interpretacja wyników badań online z Med24

1 kwietnia 2021, dodał: Redakcja

Dzięki prężnemu rozwojowi telemedycyny obecnie możliwe jest nie tylko uzyskanie wyników badań krwi online, ale też ich skonsultowanie ze specjalistą bez wychodzenia z domu. Interpretacja wyników badań online jest szybka, wygodna i bezpieczna.

Interpretacja wyników badań – kto powinien ją wykonać?

Najlepiej jeśli odczytu wyników krwi dokona lekarz. Dlatego od razu po ich otrzymaniu powinniśmy skonsultować się ze specjalistą, który nas na nie skierował. Jeśli badania wykonaliśmy prywatnie, bez skierowania, to najlepiej zgłosić się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Internista rozpatrzy je w kontekście historii naszego leczenia, a gdy zauważy jakieś nieprawidłowości, wskaże specjalistę, do którego powinniśmy się udać.

Nawet jeśli nasze wyniki badań laboratoryjnych mieszczą się w granicach normy, nie wyklucza to możliwości choroby. Ogólne normy zazwyczaj nie uwzględniają takich czynników, jak wiek, płeć czy stan fizjologiczny. Bez specjalistycznej wiedzy trudno jest je prawidłowo zinterpretować.

Jak czytać wyniki badań krwi?

Wyniki badań krwi należy porównywać zawsze z normami, które podaje laboratorium wykonująca badanie, a nie z informacjami znalezionymi w internetowych artykułach. Wstępnej, ogólnej interpretacji wyników badań możemy oczywiście dokonać samodzielnie w domu, zaraz po ich otrzymaniu, ale nie powinniśmy polegać jedynie na własnej analizie norm. Zamiast szukać w Internecie odpowiedzi na pytanie „jak odczytać wyniki badań krwi”, natychmiast umów się na teleporadę lub wizytę stacjonarną u lekarza rodzinnego bądź odpowiedniego specjalisty (w zależności od tego, czego dotyczyły badania).

Interpretacja wyników badań powinna być połączona z dokładnym wywiadem lekarskim. Specjalista musi najpierw poznać ogólny stan zdrowia pacjenta, wiek, płeć, masę ciała, tryb życia, historię chorób czy listę przyjmowanych leków. Pamiętaj, że odczyt wyników krwi to kwestia indywidualna, której powinien dokonać wyłącznie specjalista. Samodzielna diagnoza nie jest dokładna, a nawet może zagrażać Twojemu zdrowiu, np. gdy w porę nie wdrożysz właściwego leczenia.

Interpretacja wyników badań krwi z aplikacją Med24

Aplikacja Med24 to wygodne narzędzie, umożliwiające zapisanie się na konsultację lekarską online, podczas której można liczyć na profesjonalną interpretację wyników badań laboratoryjnych. Aplikacja ta pozwala na załączenie wyników w formie zdjęć tak, aby lekarz mógł się z nimi zapoznać w trakcie telekonsultacji. Może to być nie tylko diagnostyka krwi, ale każde inne badania, które ułatwią specjaliście postawienie diagnozy, np. USG, zdjęcie rentgenowskie, EKG czy tomografia.

Podczas teleporady, która odbywa się za pośrednictwem telefonu, wideokonferencji lub czatu, specjalista zapoznaje się z naszymi wynikami, a także zadaje pytania niezbędne do zdiagnozowania problemu. Po konsultacji online otrzymujemy zalecenia lekarskie. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, lekarz wystawia również e-receptę, e-zwolnienie lub skierowanie na kolejne badania.

Dzięki interpretacji wyników badań krwi online oszczędzamy czas i dbamy o swoje bezpieczeństwo. Teleporada zajmuje dużo mniej czasu niż tradycyjna wizyta w przychodni, a jest równie wartościowa. Konsultant telemedyczny udziela profesjonalnej pomocy, odpowiada na wszystkie pytania, a w razie potrzeby przepisuje odpowiednie leki. Wybierając formę porady lekarskiej online, nie narażasz się na kontakt z chorymi pacjentami w przychodni – chronisz siebie i swoich bliskich m.in. przed zakażeniem wirusem COVID-19.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Koronawirus - porady, obalanie mitó…
Lekarze powinni baczniej analizować osoby z cięższymi chorobami, może czasem lepszym wyborem...
Palenie a trądzik
Nie każdy palacz ma trądzik:) To jest raczej skłonność danej osoby, oczywiście papierosy...
Suplementy na oczyszczanie?
W wodzie to wiesz co jest... Hormony, zanieczyszczenia.... Ja piję czystek każdej...
Walka ze zbędnymi kilogramami po św…
Same ćwiczenia to mit, żeby zniwelować tłuszcz trzeba użyć spalacza - ja mam aktualnie...