URODA I ZDROWIE

Idealny preparat do wybielania zębów – Dr. Martin Schwarz Home Comfort+

19 października 2017, dodał: pinkmause

 

 

W dzisiejszych czasach śnieżnobiałe zęby to atrybut nie tylko panny młodej i znanych aktorów, lecz niemal każdego. Stanowi naszą wizytówkę podczas spotkań, rozmów o pracę i innych, codziennych wydarzeń. Odwiedzając witryny Internetowe, apteki i gabinety stomatologiczne natykamy się na różnorodne rozwiązania, które mają pomóc nam w uzyskaniu pięknych, białych zębów. Sprawdź, która metoda jest najbezpieczniejsza i najskuteczniejsza, by cieszyć się uśmiechem rodem z Hollywood.

Przez ostatnich kilka lat gabinety stomatologiczne odnotowały niebywały wzrost klientów. Wynika to z większego poczucia estetyki, popularyzacji profilaktyki i higieny jamy ustnej, a także coraz nowszych technologii, które czasem potrafią czynić cuda z uzębieniem. Jednym z najchętniej wykonywanych zabiegów stomatologicznych stało się poprawianie kolorytu uzębienia. Nie wszystkie metody są jednak bezbolesne i przynoszą pożądane rezultaty. Domowe sposoby także mogą być skuteczne, ale jedynie jako działanie profilaktyczne. Stosowano je już wiele lat temu, np. szczotkowanie sodą oczyszczoną, węglem czy smarowanie sokiem z cytryny. Trudno jednak w ten sposób uzyskać zachwycające rezultaty.

Na pomoc ruszyły koncerny farmaceutyczne, które opracowały nowe rozwiązania. Popularne są pasty wybielające i paski rozjaśniające kolor uzębienia. To jednak metody, które wymagają nieustannego stosowania, by uzyskać choć minimalny efekt. Są to sposoby niewątpliwie tanie, jednak ich skuteczność nie jest najwyższa. Kolejną metodą jest wybielanie za pomocą lampy. Odchodzi się jednak od tej metody, ponieważ jest bardzo inwazyjna. Polega bowiem na aplikacji preparatu wybielającego o wysokim stężeniu substancji czynnych, a następnie aktywacji tego żelu za pomocą światła. Stosowanie środków o wysokich stężeniach substancji aktywnej (np. z tlenkiem tytanu), może prowadzić do osłabienia szkliwa, podrażnienia dziąseł, czy nadwrażliwości zębów. Ponadto aktywatory zawarte w żelu, po naświetleniu powodują podwyższenie temperatury w zębie, a następnie szybkie uwolnienie nadtlenku wodoru, który odpowiada właśnie za wybielanie zębów. Podwyższenie temperatury ma negatywny wpływ na nerw zęba, który może zostać uszkodzony, co w efekcie skutkuje obumarciem zęba. Jest to szybka metoda, jednak zbyt niebezpieczna, by można było ją z powodzeniem stosować.

 

Ostatnią, a zarazem najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą metodą jest nakładkowe wybielanie zębów. Polega na tym, że protetyk wykonuje specjalnie dla nas odlew, a następnie szynę, która posłuży nam do nałożenia preparatu wybielającego tak, by był dopasowany do naszego uzębienia. Większość dostępnych na rynku preparatów może jednak prowadzić do efektu suchych zębów, czyli dość nieprzyjemnej i bolesnej dolegliwości. Jest jednak preparat, który stosuje i poleca większość profesjonalnych ortodontów oraz stomatologów. Home Comfort+ i Expert 20% to jedne z nielicznych środków, po których nie występuje nadwrażliwość zębów. Mają one bowiem taki skład, który sprawia, że zęby nie bolą, a efekt jest lepszy niż w przypadku pozostałych środków wybielających. Spowodowane jest to odpowiednią proporcją wody i gliceryny. Dzięki temu zęby nie ulegną odwodnieniu, a ich podrażnienie jest zwykle nieodczuwalne. Ostatnią, lecz niebywale istotną kwestią jest to, że żaden z producentów nie podaje numeru rejestracji kosmetyku. To oznacza, że do wiadomości publicznej nie jest podane zgłoszenie, które potwierdza badania nad preparatem. Każdy bowiem środek musi być dostosowany do zmian w stężeniu nadtlenku wodoru z roku 2014. Firma Dr Martin Schwarz, w akcie lojalności wobec klienta, prezentuje dane dotyczące składu i pochodzenia. Można je znaleźć na oficjalnej stronie producenta pod adresem: www.DrMartinSchwarz.com.

Produkty marki Dr Martin Schwarz nie zawierają nadtlenku wodoru – zamiast niego zastosowano technologię usuwającą szkodliwe substancje wytwarzane przez mikroorganizmy i remineralizujące szkliwo. Zęby są chronione przez powłokę z naturalnych związków wapnia, które łączą się ze szkliwem zębów, jednocześnie je wzmacniając. Ponadto składnik aktywny zawarty w preparatach sprawia, że cząsteczki (SPC) nadwęglanu sodu w nieinwazyjny sposób zmniejszają intensywność przebarwień. Dodatkowo korony, licówki i plomby nie ulegają wybieleniu. Zabieg nie ma na nie wpływu, co jest niebywałą zaletą, wyróżniającą produkt na tle innych środków wybielających, stosowanych w metodzie nakładkowej.

 

Dr. Martin Schwarz Home Comfort+ to dwuskładnikowy preparat do wybielania zębów w warunkach domowych. Unikalna formuła obu składników (aktywatora oraz wybielacza), umożliwia skuteczne usunięcie organicznych przebarwień, które powstają w wyniku picia kawy, wina czy palenia papierosów w sposób całkowicie bezpieczny dla szkliwa zębów.

System Home Comfort+ jest kuracją oksydacyjną likwidującą barwne zanieczyszczenia organiczne i przywracającą zębom ich naturalny odcień bieli. Działanie systemu wybielającego Home Comfort+ zostało ukierunkowane wyłącznie na naturalne zęby, tak aby jego stosowanie nie powodowało zmiany barwy plomb, licówek i koron. Obecność odpowiedniej ilości wody w formule systemu wybielającego Home Comfort+ zapobiega wysuszeniu zębów poddawanych zabiegowi wybielania obecność glicerolu zapobiega występowaniu pozabiegowej nadwrażliwości zębów.

Preparaty wchodzące w skład zestawu Home Comfort+ nie zawierają związków fluoru co w przypadku np. równoczesnego, regularnego używania pasty do zębów zawierającej fluor lub spożywania fluorowanej wody pozwala uniknąć kontaktu ze zbyt dużą ilością tego mikroelementu. Naukowo dowiedziono bowiem, że nadmierna ilość przyswojonego przez organizm fluoru znacząco zwiększa ryzyko wystąpienia fluorozy.

W zestawie Home Comfort+ znajdują się:
-opakowanie z preparatem aktywującym i usuwającym płytkę nazębną
-opakowanie z preparatem wybielającym
-nakładka termoplastyczna
-instrukcja stosowania

Skład według INCI:
Aktywator: Glicerol, Sodium bicarbonate, Water, Carboxymethylcellulose, Polysorbate 80, Menthol
Wybielacz: Glicerol, Sodium percarbonate, Water, EDTA, Carboxymethylcellulose, Menthol

Rezultat kuracji wybielającej metodą Dr. Martin Schwarz Home Comfort+ widoczny jest już po pierwszym zastosowaniu. Home Comfort+ dostępny jest w aptekach, sklepie online oraz u stomatologów i ortodontów w całej Polsce. Cena sugerowana oscyluje w granicach od 183 do 220 złotych.

Dr. Martin Schwarz Expert 20% to natomiast preparat do wybielania zębów w specjalistycznych gabinetach stomatologicznych. Żel Dr. Martin Schwarz Expert 20% utlenia pigmenty organiczne powodując widoczne usunięcie przebarwień zębów bez konieczności stosowania kosztownych lamp. Rezultat kuracji widoczny jest już po pierwszej wizycie u stomatologa. Preparat jest bezpieczny i nie powoduje fluorozy. Expert 20% to skuteczny sposób na piękny i lśniący uśmiech. Preparat Expert 20% jest dostępny wyłącznie w gabinetach stomatologicznych i ortodontycznych. Cena sugerowana waha się od 150 do 200 złotych.

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

odpryskujący lakier
U mnie bez dobrego top coatu lakier potrafi szybko odprysnąć lub odpaść- wystarczy...
Rozdwajająca się płytka
Ja jestem ogromną fanką odżywek od Eveline... Są rewelacyjne w działaniu, dość...
Manicure i pedicure w domu
Ostatnio bardzo intensywnie dbam o paznokcie, nawet sama opanowałam tajną technikę manicure'u...
Ubezpieczenie OC
W razie problemów z wygasającym ubezpieczeniem OC zachęcam do skorzystania z porównywarki -porównasz ubezpieczenia...