Zabawki konstrukcyjne Alexander – wymarzone prezenty na Dzień Dziecka!

27 maja 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Do 1 czerwca pozostało już niewiele czasu, więc to ostatni moment na zakup upominków dla naszych pociech. Ich radość na widok prezentów jest bezcenna – zwłaszcza gdy zabawki także rozwijają umiejętności manualne oraz dziecięcą wyobraźnię. Aby ułatwić Wam wybór najlepszych prezentów na tę okazję, prezentujemy kilkanaście propozycji, które na pewno sprawdzą się w tej roli. Pomysłowe zabawki marki Aleksander są znane od lat z zapewniania świetnej rozrywki dzieciom w różnym wieku. Wysoka jakość ich wykonania również gwarantuje, że zagoszczą w dziecięcym pokoju na dłużej!

Mały Konstruktor – 7 w 1 Melman

Mały Konstruktor to seria zabawek do samodzielnego montażu, rozwijająca zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Każdy model składa się z elementów metalowych o różnej wielkości i kształtach, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Dzięki dołączonemu zestawowi narzędzi, można zbudować wyjątkowy pojazd zgodnie ze wskazaniami instrukcji lub wedle własnej wyobraźni. Model po złożeniu jest trwały i może służyć do dalszej zabawy. To idealny wstęp do rozbudzenia w dziecku pasji inżyniera. Zabawka, która łączy pokolenia, zachęcając do wspólnego majsterkowania. Seria 7 w 1 gwarantuje jeszcze więcej zabawy. Sprawdź, jak z tych samych elementów zbudować całkowicie inne maszyny:

Mały Konstruktor – Dety

Mały Konstruktor Dety

Mały Konstruktor – Jay
Mały Konstruktor Jay

Mały Konstruktor – Raptor

Mały CONSTRUCTOR - Raptor

Mały Konstruktor Junior – zestaw 50 el.

Mały Konstruktor Junior

Zbuduj co tylko chcesz z Małym Konstruktorem!
Wyjątkowy zestaw kreatywny dostarczający narzędzi do swobodnej twórczej zabawy.
W zestawie znajdą się drewniane deseczki, kolorowe śrubki, gwinty oraz łączniki. Specjalnie narzędzia idealnie dopasowują się do dziecięcych rąk, a swoich sił w stworzeniu pięknej konstrukcji mogą spróbować już czterolatki.
W zestawie nie znajdziemy gotowych instrukcji. Dzieci mają szansę budować według własnych upodobań i nie ograniczać się do sugestii twórców. Zestaw idealnie wpływa na rozwój kreatywności i wyobraźni małych konstruktorów. Gratka dla wszystkich fanów serii Mały Konstruktor Junior, którzy zawsze chcieli zmodyfikować lub rozwinąć posiadany zestaw. Z nową kolekcją będzie to dziecinnie proste.

Mały Konstruktor Junior – zestaw 75 el.

Mały Konstruktor Junior - zestaw 75 el.

Dla młodszych dzieci polecamy zestawy z mniejszą ilością elementów:

Mały Konstruktor Junior – Samolot – 50 el.

Mały Konstruktor Junior – Samolot

Ponadczasowa zabawka do samodzielnego montażu skierowana do dzieci w wieku od 4 lat. Zestaw składa się z 50 el. – drewnianych deseczek z dziurkami oraz kolorowych śrubek i łączników z tworzywa. Duże rozmiary elementów oraz uproszczona konstrukcja sprawiają, że dzieci już od najmłodszych lat mogą próbować sił w składaniu pierwszych pojazdów. Zabawka jest trwała i po złożeniu pojazd może służyć do dalszej zabawy. Zestaw wyposażony jest w narzędzia idealnie dopasowane do małych rączek, dzięki którym malec może wielokrotnie skręcać i rozkręcać konstrukcję. Zabawka wspaniale wpływa na rozwój motoryki małej, rozwija cierpliwość oraz stymuluje wyobraźnię. Doskonale wspomaga naukę kolorów oraz liczenia. Wyjątkowa estetyka produktu i jakość wykonania umilają zabawę. Wszystkie komponenty wchodzące w skład produktu wytwarzane są w fabryce Alexandra.

 

Mały Konstruktor Junior – Wyścigówka – 55 el.

Mały Konstruktor Junior - Wyścigówka

A dla starszych maluchów idealne będą zestawy bardziej skomplikowane:

Mały Konstruktor Junior 3 w 1. Dźwig – 102 el.

gra6

Ponadczasowa zabawka producenta Alexander do samodzielnego montażu skierowana do dzieci w wieku od 4 lat. Zestaw składa się ze 102 el.  – drewnianych deseczek z dziurkami oraz kolorowych śrubek i łączników z tworzywa. Duże rozmiary elementów oraz uproszczona konstrukcja sprawiają, że dzieci już od najmłodszych lat mogą próbować sił w składaniu pierwszych pojazdów. Zabawka jest trwała i po złożeniu pojazd może służyć do dalszej zabawy. Zestaw wyposażony jest w narzędzia idealnie dopasowane do małych rączek, dzięki którym malec może wielokrotnie skręcać i rozkręcać konstrukcję.  Z zawartych w opakowaniu elementów można zbudować aż trzy zupełnie różne pojazdy. Po skręceniu zabawki malec może przez jakiś czas bawić się nią, a kiedy znudzi mu się, może rozmontować wszystkie komponenty i zbudować zupełnie nowy model. Zabawka wspaniale wpływa na rozwój motoryki małej, rozwija cierpliwość oraz stymuluje wyobraźnię. Doskonale wspomaga naukę kolorów oraz liczenia. Wyjątkowa estetyka produktu i jakość wykonania umilają zabawę. Wszystkie komponenty wchodzące w skład produktu wytwarzane są w fabryce Alexandra. 

Mały Konstruktor Junior 3 w 1 Wózek Widłowy – 88 el.

Mały Konstruktor Junior 3 w 1 Wózek Widłowy

Więcej wspaniałych zestawów Mały Konstruktor Junior znajdziecie TUTAJ

 

Montino– kolorowe rurki 3D – 230 el.

gra8

Zestaw od producenta Alexander do tworzenia fantazyjnych konstrukcji. W opakowaniu znajdziemy kolorowe rurki w trzech długościach (20 cm, 14 cm i 9 cm) oraz złączki, pozwalające na tworzenie wspaniałych modeli. Do zestawu dołączony został katalog z inspiracjami, dzięki któremu dziecko może rozpocząć przygodę z konstruowaniem. Zabawka pozytywnie wpływa na rozwój dzieci poprzez ćwiczenie zdolności planowania, koncentracji, motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej. Zaspokaja potrzebę tworzenia, samodzielnego myślenia, działania, wspiera dziecięcą kreatywność.

Drewniaki Składaki

Wspaniała, drewniana zabawka konstrukcyjna. Wycięte z drewna elementy pozwalają na zbudowanie trwałego pojazdu bez użycia kleju. W zestawie znajdziemy także komplet plastikowych kół wraz z osiami. Dzięki temu model po złożeniu jest mobilny i może służyć do zabawy. Komplet wyposażony został w zestaw kredek oraz naklejek, które pozwalają malcowi na samodzielne przyozdobienie pojazdu wedle własnej fantazji.

Rider Cabrio

Składaki Drewniaki Rider Cabrio

Rider

Składaki Drewniaki Rider

Straż Pożarna

Składaki Drewniaki Straż Pożarna

 

Gry kieszonkowe dla najmłodszych:

Łowcy – gra kieszonkowa

Łowcy - gra kieszonkowa

Wylosuj 6 kart. Na umówiony sygnał wszyscy rozbiegają się po okolicy, aby znaleźć 4 rzeczy widniejące na obrazkach. Karty jednak nie są takie oczywiste. Może to być coś błyszczącego, urządzenie na baterie lub cokolwiek, co kończy się literą R. Wraz z solidną dawką ruchu i emocji, gra uczy dzieci kojarzenia i rozwija myślenie abstrakcyjne. Świetna zabawa w domu i w plenerze.

MOCNO ZABIEGANA GRA RODZINNA – zawiera 2 zestawy kart: do domu i do ogrodu.

 

Coś Takiego! Długość i Dystans

Coś Takiego! Długość i Dystans

Co jest dłuższe? Boisko do piłki nożnej czy rekordowy rzut młotem Anity Włodarczyk? Wielki Mur Chiński, a może Wielka Rafa Koralowa? Oceń, porównaj, zgadnij albo błyśnij wiedzą. Poznaj sporą garść ciekawostek o Polsce i o świecie z dobrą dawką edukacji podanej na duuuuuużym luzie :)

ULTRALEKKA GRA QUIZOWA, której autorem jest światowej sławy designer, dr Reiner Knizia. Kieszonkowa porcja edukacji na wesoło.

 

Coś Takiego! Wysokość

Coś Takiego! Wysokość

Co jest wyższe? Żyrafa czy aktualny rekord świata w skoku o tyczce? Krzywa wieża w Pizie, a może najwyższe drzewo w Polsce? Oceń, porównaj, zgadnij albo błyśnij wiedzą. Poznaj sporą garść ciekawostek o Polsce i o świecie z dobrą dawką edukacji podanej na wysoooookim luzie :)

Ultralekka gra quizowa autorstwa światowej sławy autora gier planszowych – dr Reinera Knizię. Kieszonkowa porcja edukacji na wesoło.

 

Ale Pary – W Lesie

Ale Pary - W LesieAle Pary – W Lesie to szybka, prosta gra karciana w której wygrywa ten kto wykaże się największą spostrzegawczością. W opakowaniu znajdziemy zestaw 31 kart z 6 obrazkami przedstawiającymi roślinki i zwierzątka, które możemy spotkać w lesie. Dwie dowolne karty zawsze mają po jednym wspólnym obrazku, ale żeby nie było zbyt łatwo, obrazki te często mają różną wielkość. Gra polega na jak najszybszym znalezieniu wspólnego obrazka. W zależności od wariantu wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej kart, bądź jak najszybciej pozbędzie się wszystkich.

Ale Pary – Figury i Bryły

Ale Pary gra

Ale Pary – Figury i Bryły to szybka, prosta gra karciana w której wygrywa ten kto wykaże się największą spostrzegawczością. W opakowaniu znajdziemy zestaw 31 kart z 6 obrazkami przedstawiającymi figury i bryły geometryczne w przyjemnym dziecięcym wydaniu. Dwie dowolne karty zawsze mają po jednym wspólnym obrazku, ale żeby nie było zbyt łatwo, obrazki te często mają różną wielkość. Gra polega na jak najszybszym znalezieniu wspólnego obrazka. W zależności od wariantu wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej kart, bądź jak najszybciej pozbędzie się wszystkich. Gra na aspekt edukacyjny, może być wspaniałym wstępem do nauki geometrii.

Całą gamę wyjątkowych pomysłów na prezenty znajdziecie na stronie www.sklep.alexander.com.pl

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

1% podatku
ja oddaję na fundację opiekującą się zwierzętami
Moodo
Ostatnio fajną ramoneskę tam kupiłam w promocji - 40%!
Torebka duża czy mała?
Mam kilka małych i jedną dużą
Co zrobić ?
Ludzie są roztargnieni, wiecznie w biegu i chwila nieuwagi może spowodować nieszczęście. mnie prawie...