GMO jest niebezpieczne?

26 listopada 2012, dodał: Redakcja

W niedzielę (24 bm) przed Pałacem Prezydenckim przeciwnicy organizmów genetycznie modyfikowanych (GMO) protestowali przeciwko uchwalonej niedawno przez Sejm ustawie o nasiennictwie. Do akcji włączyło się też kilka znanych twarzy, m.in. piosenkarka Doda. Przeciwko ustawie o GMO protestowali również Edyta Herbuś i tancerz Michał Piróg.

Demonstranci domagają się, by prezydent Bronisław Komorowski zawetował ustawę. Doda już od kilka dni zapowiadała, że pojawi się pod Pałacem. Bardzo aktywnie włączyła się w protest. „To pozwoli na to, by taką żywność uprawiać i wkrótce nie będzie innej żywności w Polsce, jak ta genetycznie zmodyfikowana. Nie chce, aby wmuszano mi, co mam jeść. Chcę mieć opcję wyboru” – emocjonowała się piosenkarka. Zaznaczyła jednocześnie, że nie może być tak, że rząd bez naszej wiedzy, za naszymi plecami podpisuje takie ustawy, które ‚będą w konsekwencji powodować kompletną dewastację naszego organizmu, w tym nowotwory i inne mutacje. Faszerowanie nas chemią jest jawnym ludobójstwem.  Jeżeli chcecie wyglądać jak „piękny i cudowny” kraj USA, gdzie wszyscy są spuchnięci, grubi, mają galaretę zamiast mózgu, bardzo proszę jedzcie sobie GMO‚ – mówiła Doda na Krakowskim Przedmieściu, gdzie pojawiła się w charakteryzacji oszpecającej pół twarzy. Tłumaczyła, że jedna połówka to GMO, a druga – ekologiczne jedzenie.

Z piosenkarką zgodził się Michał Piróg, który zauważył, że w państwie demokratycznym nie powinno się „za plecami” obywateli decydować o niczym, co jest dla nich ważne, zwłaszcza, jeżeli ‚jest to kwestia tak bardzo istotna dla ludzi, jak to, co jemy czy pijemy. Uważam, że trzeba powiedzieć „nie” GMO‚ – mówił tancerz. Jak dodał, najpierw powinno się wyedukować ludzi w kwestii, czym jest GMO i z czym się to wiąże i za pomocą referendum pozwolić nam wybrać, czy chcemy takiej żywności, czy nie.

Uchwalenie ustawy przez Sejm wzburzyło także Edytę Herbuś. ‚To dla mnie absurdalna sytuacja, że my w ogóle bierzmy pod uwagę, że chcemy jeść truciznę, a na dzień dzisiejszy wygląda na to, że jest duże prawdopodobieństwo, że ta ustawa zostanie zatwierdzona, więc ja jestem cała w strachu i panice‚ – przyznała.

Schemizowanej żywności w POLSCE przeciwstawia się 70% POLAKÓW, bo To wyrok dla nas i kolejnych pokoleń. Moi rodzice dbali o mnie od dziecka, wpoili zdrowe nawyki, które chce przekazywać dalej! – pisała Doda na swoim profilu na Facebooku.
Na większości transparentów widniał napis: „GMO sieje zło. Ten podpis będzie nieodwracalny. Jeden podpis zmieni jadłospis wszystkich Polaków„. Skandowano: „GMO sieje zło”.

Zakazy dla GMO wprowadzono we Francji, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Włoszech, Luksemburgu, na Węgrzech, w Bułgarii i Grecji.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Nowoczesne urządzenie wibroakustyczne - leczy bóle, wspomaga regenerację organizmu
Cena:
1 790,00 zł – 2 120,00 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

wózek riko naturo ecco opinie
A mnie zauroczył model Molla , bo szukałam wózka który który nie posiada wersji...
Delikatna skóra
My całą rodziną do kąpieli używamy, jest to bardzo dobry emolient do kąpieli, można...
Jak powiększyć i podnieść piersi…
Perfect bust plus miałam jeszcze krem z tej samej serii Wiesz, co sama...
Problemy z wypróżnianiem
No czytam i trochę to nie dowiary. Szukam kogoś, kto to jeszcze ma, żeby...