Gładkie nogi na zawsze

15 grudnia 2010, dodał: Redakcja

Gładkie nogi na zawsze – jak to osiągnąć?

Gładkie nogi to dzisiaj nie tylko wyraz dbałości o własne ciało, ale wręcz wymóg społeczny i kulturowy. Dlatego też kobiety codziennie chwytają za maszynkę, bądź minimum raz na miesiąc zaciskają zęby z bólu podczas usuwania zbędnego owłosienia woskiem czy depilatorem. Jednak powiedzenie, że dla urody trzeba cierpieć, jest mitem, ponieważ możemy mieć gładkie nogi bez bólu i – co najważniejsze – na zawsze. Jak to osiągnąć?
Jednym ze sposobów, aby zredukować na stałe zbędne owłosienie jest depilacja laserowa. Zapewne wiele kobiet słyszało o tym, że depilacja tego typu jest skuteczna tylko w przypadku ciemnych włosów. Jest to jednak nieprawda, ponieważ lasery najnowszej generacji skutecznie usuwają owłosienie również u blondynek. Zanim zdecydujemy się na zabieg, warto sprawdzić jaki laser posiada dana klinika. Mamy do wyboru lasery rubinowe, aleksandrytowe, neodymowe (Nd-YAG) oraz diodowe. Różnią się one długością fali, energią stosowaną czyli ilością dżuli na cm2 skóry, czasem trwania impulsu, średnicą promienia laserowego na skórze, a to wszystko przekłada się na skuteczność lasera. Po serii zabiegów możemy liczyć na to, że nasze nogi będą gładkie w 80%, a te włoski, które pozostaną będą tak cienkie, że prawie niewidoczne.

Jak to działa

Lasery dermatologiczne działają powierzchownie i wybiórczo, a więc nie narażają tkanek, ponieważ wiązka promieni przenika skórę do 2mm w głąb, powodując uszkodzenie mieszka włosowego, a następnie jego zanik, co prowadzi do utraty włosa. Promieniowanie, które jest wydzielane przez laser zostaje pochłonięte przez melaninę mieszków włosowych i skóry. Ilość usuniętych włosów podczas jednego skierowania wiązki laserowej zależy od wielkości średnicy promienia. A zatem im większą średnicę promienia posiada laser, tym krócej będzie trwała depilacja. A co z bólem podczas zabiegu? – Nowoczesne lasery stworzone są tak, by jak najmniejszy dyskomfort występował podczas zabiegu. Dlatego też specjalnie zaprojektowana głowica posiada okienko szafirowe, które chłodzi skórę i minimalizuje ból. Pacjenci na ogół odczuwają delikatne ukłucia czy pieczenie. Jest to jednak uczucie w swojej skali zupełnie nieporównywalne do tego występującego podczas usuwania włosów woskiem bądź depilatorem – wyjaśnia dr Maria Rybak z wrocławskiej kliniki Ars Estetica.

Postępowanie przed zabiegiem

Jeżeli już zdecydowałaś, że masz dosyć codziennej depilacji i chcesz, by twoje nogi były gładkie na zawsze, musisz udać się do kliniki na konsultację z lekarzem, który szczegółowo poinformuje Cię o przygotowaniu do zabiegu. Należy pamiętać o tym, że nie można wykonać depilacji laserowej na świeżo opalonej skórze, więc od ostatniej kąpieli słonecznej bądź wizyty w solarium musi upłynąć minimum miesiąc. Ta sama zasada obowiązuje w związku z wyrywaniem włosów, a zatem na cztery tygodnie przed zabiegiem zabroniona jest depilacja woskiem czy depilatorem. Kremów depilujących nie wolno stosować co najmniej tydzień przed zaplanowanym zabiegiem. Ponadto nie można stosować leków światłouczulających i antybiotyków oraz tych wszystkich preparatów, które zawierają w sobie dziurawca i nagietka, ponieważ powodują one wrażliwość skóry. Na tydzień przed zabiegiem musimy powstrzymać się również od używania kremów, w składzie których jest retinol, isotretynoina, witamina C i kwasy owocowe oraz kosmetyków peelingujących. Takie przygotowanie skóry zapewni jej bezpieczeństwo w chwili wysyłania wiązek laserowych.


Opis zabiegu

– Ważne  jest, by zabieg był wykonywany pod nadzorem doświadczonego lekarza, który właściwie dobierze parametry lasera. Na ogoloną i oczyszczoną skórę przykładana jest głowica lasera, która wypuszcza wiązkę promieniowania oraz chłodzi skórę. Średnica plamki zazwyczaj nie jest większa niż 10mm. A zatem z jednego miejsca na nogach przesuwamy się na kolejne mniej więcej co taki odcinek. Depilacja laserowa całych nóg trwa około godziny, a występuje po niej delikatne zaczerwienie skóry oraz drobne obrzęki w okolicach mieszków, które znikają po 2-3 godzinach – tłumaczy dr Maria Rybak z kliniki Ars Estetica we Wrocławiu.

Postępowanie po depilacji laserowej

Bezpośrednio po zabiegu nie możemy stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu i musimy postępować tak, by nie podrażniać skóry. Wiąże się to również z zakazem korzystania z basenu, ponieważ chlorowana woda nie wpływa kojąco na skórę. Po depilacji należy przede wszystkim pamiętać o ochronie przed słońcem. Nie wolno opalać się przez co najmniej 4 tygodnie po zabiegu. Nadal nie można stosować leków światłouczulających oraz tego wszystkiego, co zawiera w sobie dziurawca i nagietka, czyli m.in. niektórych herbat. Do kosmetyków peelingujących możemy powrócić dopiero 2 tygodnie po depilacji.

Zalety depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest jedynym trwałym sposobem na trwałą redukcję niepożądanego owłosienia. Zalecana jest osobom, które mają skłonność do wrastania włosków i co za tym idzie – tworzenia się stanów zapalnych, ponieważ tylko ta metoda pozwala wyeliminować przyczynę, czyli nieprawidłowo rosnące włosy. Ponadto istnieje bardzo mało przeciwwskazań do tego zabiegu. Jeżeli nie jesteśmy w ciąży, nie zażywamy leków światłouczulających, nie mamy bielactwa lub łuszczycy, to możemy poddać się depilacji laserowej, oczywiście zgodnie z zaleceniami przedzabiegowymi.
Zazwyczaj wydaje nam się, że depilacja laserowa jest bardzo droga. Za zabieg na całych nogach zapłacimy we wrocławskiej Ars Estetica 750-800 zł, w szczecińskiej Laser-Medica 1000-1200 zł, a w olsztyńskiej Chimera-derm – 800-900 zł. Dla porównania zabieg depilacji całych nóg woskiem kosztuje ok. 100 zł, czyli rocznie płacimy min. 1200 zł. A zatem jeżeli wybierzemy sześć zabiegów laserowych i uwzględnimy 25% zniżkę na piąty i szósty zabieg (przy cenie wyjściowej 800 zł), to całkowity koszt depilacji zwróci nam się po trzech i pół roku. Dzięki temu osiągniemy nie tylko komfort gładkich nóg na zawsze, ale również zapomnimy o bólu towarzyszącym depilacji.

Zobacz również:

  1. Pasta cukrowa do depilacji
  2. Depilacja: prawdy i mity
  3. Prawdy i mity na temat paznokci
  4. Prawdy i mity o opalaniu


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Gładkie nogi na zawsze

  1. avatar Gośka pisze:

    Ja zdecydowałam sie na laser diodowy w NZOZ LASER w Jeleniej Górze i powiem szczerze, że jestem zachwycona swoimi gładkimi nogami :)

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
STOP