Gdzie na ferie zimowe z dziećmi? 4 nasze typy

12 stycznia 2018, dodał: EKSPERTKA

Ferie zimowe lada chwila! Dla niektórych zaczną się już w połowie stycznia, inne dzieci poczekają na nie do 12 lutego. Czasu na zaplanowanie zimowego wypoczynku nie zostało więc za wiele. Chcesz spędzić ten czas wartościowo i rodzinnie? Oto propozycje miejsc, które podczas tegorocznych ferii polecamy odwiedzić wszystkim rodzicom z dziećmi!

Wyjazdy na ferie zimowe – jak wybrać najlepszą miejscówkę?

Weźcie pod uwagę upodobania wszystkich członków waszej rodziny. To oznacza z jednej strony potrzebę wyciszenia na mało uczęszczanych szlakach turystycznych, z drugiej dziecięce zamiłowanie do głośnych i dynamicznych form rozrywki. Wybierzcie takie miejsce, w którym nikt z was nie będzie się nudził. Warto też zwrócić uwagę na jego walor edukacyjny. Może w okolicy znajduje się ciekawe muzeum albo dobra dla dzieci szkółka jazdy na nartach i snowboardzie? Jeśli zamierzacie dużo czasu spędzać na stokach, to sprawdźcie dostosowanie zimowej infrastruktury ośrodka do potrzeb najmłodszych oraz to, jaki poziom trudności reprezentują dostępne trasy zjazdowe.

Gdzie na ferie zimowe z dziećmi?

Ferie zimowe w Karpaczu

Jak ferie zimowe, to góry, śnieg i narty. W porządku, ale nie każdy musi lubić jazdę na dwóch deskach i przede wszystkim – nie każdy potrafi jeździć. Dlatego właśnie polecamy Karpacz – miejsce stworzone nie tylko dla narciarzy, ale dla każdego, kto pragnie wyszaleć się zimą na świeżym powietrzu. Na pewno znajdziecie tu niejedno lodowisko, rynnę snowboardową, ścieżkę saneczkową, a nawet alpejski tor bobslejowy! A kiedy zapragniecie zwyczajnie zrelaksować się na łonie natury, będziecie mogli wybrać się na spacer na jeden z licznych karkonoskich szlaków turystycznych. Dorosłych zaciekawi zabytkowa świątynia Wang, dzieci natomiast chętnie odwiedzą Western City, czyli centrum rozrywki inspirowane Dzikim Zachodem.

Ferie zimowe w Białowieży

Wiekowe lasy Puszczy Białowieskiej to najlepsze miejsce by się przekonać, jak wygląda prawdziwa zima. Puszcza jest królestwem żubra, którego sekretne życie szczególnie fascynuje najmłodszych. Podczas spacerów po okolicznych lasach możecie więc urządzić sobie zabawę w tropienie tych dostojnych zwierząt. Zadanie będzie o tyle prostsze, że o tej porze roku żubry zostawiają dobrze widoczne ślady na śniegu. Podglądanie dzikich zwierząt można tu nawet odbyć pod okiem przewodnika – pieszo albo na nartach biegowych. Jeśli chodzi o samą Białowieżę, to znajdują się tam Muzeum Przyrodniczo-Leśne Białowieskiego Parku Narodowego, rezerwat ścisły (Obręb Ochronny Rezerwat), Park Pałacowy, zabytkowa cerkiew oraz atrakcyjne ścieżki edukacyjne.

Ferie zimowe w Bałtowie

Bałtów to niepozorne miasteczko na Kielecczyźnie, w dolinie rzeki Kamiennej, na Pogórzu Bałtowskim. Główną atrakcją turystyczną Bałtowa jest Park Jurajski, który założono tu po odkryciu w mieście skamieniałych tropów dinozaurów. Zimą z parkiem wygrywa jednak stacja narciarska – Szwajcaria Bałtowska. Jest to miejsce wybitnie przyjazne dzieciom. Znajduje się w nim snowpark, szkoła narciarska i snowboardowa, Wioska Świętego Mikołaja, rollercoaster, organizuje się tu także liczne kuligi. W czasie wolnym od szaleństw na stoku będziecie mogli wybrać się na basen, do Żywego Muzeum Porcelany oraz pobawić się w bardzo ciekawą zabawę – snowtubing.

Ferie zimowe w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Od lat znana jako miejsce stworzone do rodzinnej rekreacji. Piękne krajobrazy usiane białymi ostańcami, liczne zabytki, bogata historia poprzeplatana legendami – to wszystko sprawia, że ferie w Jurze będą miały charakter aktywnego wypoczynku połączonego z edukacją. Tutejsze zabytki to pochodzące z XIV wieku warownie Kazimierza Wielkiego, które tworzą tzw. Szlak Orlich Gniazd. Jeśli chodzi o wspomniane ostańce skalne, to wiele z nich, np. Skały Kroczyckie i Podlesickie albo Skalne Miasto Podzamcza, stanowi dziś centra wspinaczkowe. Nie mniej popularną atrakcją są oczywiście jaskinie, zwłaszcza w okolicach Ojcowa i w Sokolich Górach. Na wyżynnych terenach jury doskonale zjeżdża się na sankach i jeździ na nartach śladowych. Polecamy też udział w tutejszych kuligach i ogniskach.

Wyjazd na ferie zimowe najbardziej kojarzy się z górami i jazdą na nartach. My też jesteśmy zdania, że zimą należy wyszaleć się na śniegu, ale powyższe zestawienie udowadnia, że w Polsce nie brakuje atrakcji nie tylko dla zapalonych narciarzy. Zresztą, wystarczy spojrzeć na oferty biur podróży – np. lidl-podroze.pl. Górskie miejscowości polecane są dziś ze względu na różnorodne atrakcje, nie tylko jazdę na nartach!

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Gorset mocno wyszczuplający talię, brzuch
Kkształtuje talię, górne i dolne partie brzucha
Cena:
31 zł
Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł
Naturalna witamina C
Wysoka przyswajalność, wzbogacona o bioflawonoidy
Cena:
119 zł
Corin biustonosz virginia
Sklep-Biustonosze.pl
Cena:
189 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Vibin mini jako pierwsze tabletki
Również je brałam, jako pierwsze pigułki. Bardzo dobrze się sprawdzały. Ja się bałam skutków...
Firma
Hej. szukam kancelarii odszkodowawczej niedawno Moja siostra miała wypadek drogowy, po którym trafił...
praca w h&m
Spróbować Ci nie zaszkodzi. Wiele zależy od salonu, w którym będziesz pracowała...
Makijaż do ciemnej pomadki
Do ciemnych pomadek stosuję bardzo jasny makijaż oczu, albo pozostawiam z samym korektorem....
facebook