URODA I ZDROWIE

Gdzie i kiedy udać się na płatną terapię odwykową?

19 marca 2020, dodał: Redakcja

W Polsce panuje dość duże przyzwolenie na picie wysokoprocentowych trunków. Większy szok budzi odmowa spożycia alkoholu niż fakt, że ktoś pije go regularnie. Choroba alkoholowa nie zawsze jest oczywista – zwłaszcza dla osoby uzależnionej.

bu1

Dotyczy często tych, którzy zupełnie nie zdają sobie sprawy, że wpadli w sidła silnego uzależnienia od etanolu i potrzebne im leczenie. Bo przecież chodzą do pracy, nie piją w tygodniu, „mają kontrolę”. Gdy już dostrzegają problem – nie wiedzą, jak mogą sobie pomóc. Czasem terapia alkoholowa jest jedynym rozwiązaniem, aby uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Gdzie więc i kiedy należy udać się na płatną terapię odwykową?

Pierwsze objawy alkoholizmu

Myśląc o alkoholiku, wyobrażasz sobie kogoś pijącego na umór. Człowieka zaniedbanego, który nie trzeźwieje tygodniami. Prawda jest taka, że całe uzależnienie ma zazwyczaj zupełnie inny wymiar. Niezwykle ciężko jest określić moment, w którym można jednoznacznie stwierdzić, że konkretna osoba została alkoholikiem, a kiedy jeszcze nim nie jest. To wyjątkowo cienka granica. Istnieją pewne symptomy, które powinny budzić niepokój i wywołać refleksję, czy picie alkoholu nie zamienia się w uzależnienie. Objawy są różne i niekoniecznie zawsze muszą wystąpić u każdego.

  1. Niepokojące jest stałe zwiększanie dawek wypijanego alkoholu. Kieliszek wina do obiadu zamienia się w pół butelki, z czasem całą i więcej. Pojawia się brak kontroli i stałe szukanie okazji, żeby sięgnąć po trunek.
  2. Kolejnym symptomem może być spożywanie alkoholu w bardzo dużych ilościach – aż do utraty świadomości.
  3. Punktem krytycznym jest powracające występowanie myśli „muszę się napić” – będące objawem głodu alkoholowego, który zmusza do sięgania po coraz większe i częstsze dawki.

gg

Przyczyny popadania w alkoholizm

Trudno również o jednoznaczne wskazanie uniwersalnych przyczyn popadania w nałóg. Powody? Stres, traumatyczne wydarzenie, bycie dzieckiem alkoholika, czy też zbyt częste okazjonalne picie. Wiele osób spożywa przecież różne trunki na spotkaniach ze znajomymi, co z czasem również może przemienić się w uzależnienie. Prawdziwa przyczyna picia często zostaje odkryta dopiero w trakcie psychoterapii.

Jak skutecznie wyrwać się z sideł uzależnienia od alkoholu?

Gdy dostrzeże się swój problem, trzeba bezzwłocznie udać się do specjalisty. Terapia uzależnień bywa koniecznością i jedynym sposobem zażegnania nałogu. Za najskuteczniejszą uznaje się pobyt w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień, takim jak np. Prywatna Klinika OAZA Medica. Pozwala to na przejście pełnego odwyku w kontrolowanych warunkach – od odtruwania organizmu, po pierwsze trzeźwe tygodnie.

Czym powinni wyróżniać się specjaliści od terapii uzależnień?

Przede wszystkim empatią, profesjonalizmem i zaangażowaniem w pomocy swoim podopiecznym – to wszystko wpływa na skuteczność medyczną. Dlatego warto wybierać miejsca, w których otrzymuje się całodobową pomoc. Płatna terapia odwykowa niesie też wiele innych możliwości, których często nie ma w innych ośrodkach. Trzeba tu wspomnieć o organizowaniu darmowej sesji rodzinnej w każdym miesiącu terapii (z zapewnieniem noclegu dla najbliższych) czy też rocznego, darmowego wsparcia psychologicznego dla pacjenta – po opuszczeniu ośrodka.

qqq

Ile kosztuje odwyk alkoholowy?

Tę kwestię warto ustalić poprzez indywidualny kontakt z ośrodkiem. Prywatna Klinika OAZA Medica dodatkowo dba o dyskrecję swoich Pacjentów. Usytuowana jest w cichej, przepięknej, malowniczej i ustronnej okolicy na Kujawach – w miejscowości Choceń w okolicy Włocławka, co sprzyja procesowi rekonwalescencji.  

Choroba alkoholowa wymaga profesjonalnego leczenia

Niektórzy boją się, że poproszenie o pomoc może być powodem do wstydu i przyznania się do swojej słabości. Jednak zdecydowanie zawsze jest to akt odwagi – oznacza chęć wprowadzenia zmian w swoim życiu i rzucenia nałogu. Jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z odpowiednim ośrodkiem. W trakcie rozmowy umówisz się na prywatną terapię. Pozostanie w trzeźwości to wyzwanie, dlatego nikt nie powinien być pozostawiony sam sobie!

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

wypadające włosy
Trzeba działać. Na pewno nie będzie tak, że włosy z niczego zaczną wyglądać normalnie. Tutaj...
Sposób na to, jak schudnąć w 1,5 mi…
Uważam, że musisz wyeliminować węglowodany z diety i codziennie odwiedzać siłownię. Możesz także spróbować...
ogrodzenie
Ja mam ogrodzenie betonowe i bardzo ładnie wygląda. My mamy dom w kształcie kostki...
Medycyna estetyczna Wrocław
Ja bym sobie chciała zrobić usta, ale mąż pilnuje :D Grozi rozwodem...