26

Odp: Ciebie też zżera migrena?

Mnie zżera co najmniej raz w miesiącu, ale herbatki nie pomagają.

27

Odp: Ciebie też zżera migrena?

Żeby nie brać całej masy prochów proponuje szukać jak najbardziej naturalnych środków. Dobra jest akupresura, czyli masaż odpowiednich punktów na stopie. Poszukajcie w necie. Za głowę odpowiada duży palec w jednej i drugiej stopie, trzeba tylko znaleźć miejsce, które boli.

28

Odp: Ciebie też zżera migrena?

Ja często cierpię na bóle głowy. Byłam z tym nawet u neurologa ale ten stwierdził,że taki typ jak ja po prostu tak ma tak więc pozostaje mi się jedynie z tym poradzić. Często nie ma to po prostu żadnej przyczyny ale nie wolno tego bagatelizować bo w niektórych przypadkach może być to zwiastun czegoś poważniejszego. U mnie akurat tak nie było ale to dopiero udało się ocenić po badaniach neurologicznych.
Na stronie znajduje się dobry artykuł:

Macie tam obecnie wyszczególnione praktycznie wszystkie przyczyny bólu głowy.

29

Odp: Ciebie też zżera migrena?

migrena niestety często jest dziedziczna, moja babcia miewała je notorycznie, tak samo jak jej córki, czyli moje ciocie. migreny miewa moja siostra,miewam i ja, szczególnie wiosną i latem, w upalne dni. jak się jeszcze bardzo nie rozkręci, pomaga masaż skroni, sen lub seks, joint, a jeśli nie mogę sobie pozwolić na te rzeczy lub one nie pomagają, to solpadeina w formie musującej. ogólnie przerąbane, najgorzej, jak przegapi się ten moment, kiedy ból dopiero wchodzi.

30

Odp: Ciebie też zżera migrena?

Przez 2 lata myślałam, że cierpię na migrenę, a okazało się, że moim problemem są zatoki przynosowe. Przez 2 lata leczyłam się nie na to, na co powinnam. Dopiero koleżanka po 2 latach podpowiedziała mi, że mogą to być zatoki i podesłała stronę na ten temat.Zaczęłam stosować się do zaleceń na niej zawartej i w końcu przestały boleć mnie zatoki.

Ostatnio edytowany przez mezzanine (2015-09-28 08:46:47)

31

Odp: Ciebie też zżera migrena?

polecamy artykuł o wypływie kannabinoidów na migreny:

32

Odp: Ciebie też zżera migrena?

mnie pomagają zimne okłady, uśmierzają bół

33

Odp: Ciebie też zżera migrena?

Zespół uczonych z University of California w San Francisco, na łamach czasopisma The Journal of Neuroscience opublikował badania w których skoncentrował się na systemie endokannabinoidowym i jego roli w zapobieganiu migreny. Zgodnie z wynikami badań, aktywacja receptorów kannabinoidowych w mózgu może pomagać w modulowaniu sygnałów bólowych. Wiedząc, że kannabinoidy są związane z percepcją bólu neuropatycznego, naukowcy chcieli sprawdzić czy podobny efekt mogą odnieść w leczeniu migreny, która przede wszystkim charakteryzuje się pulsującym i nie ustającym bólem głowy.

Aktywacja receptorów kannabinoidowych może pomóc w leczeniu migreny
Grupa naukowców badała istotę szarą okołowodociągową, (jest to część mózgu, która jest odpowiedzialna za tłumienie bólu). W głównej mierze zmierzono aktywność receptorów bólowych oraz włókien nerwowych związanych z ciągłymi bólami głowy.

Włókna A-delta to nerwy, które reagują na zimno, ciśnienie oraz ostry ból. Według streszczenia publikacji naukowej, aktywacja receptora CB1 zmniejsza ilość włókien delta o ponad 19%.

Kolejnym dowodem na to, że receptor CB1 może wywołać ulgę w migrenie było odkrycie naukowców które stwierdza, że hamowanie receptora kannabinoidowego zapobiegało spadkowi ciśnienia włókien delta. Naukowcy podkreślają jednak, ze mechanizm, który leży u podstaw migreny jest dość skomplikowany.

Tryptany są grupą leków stosowaną tymczasowo, aby złagodzić bóle związane z migreną i prawdopodobnie wpływają na receptory serotoninowe. Jednak grupa naukowców potwierdziła, że podstawowy mechanizm przynoszący ulgę w migrenach może obejmować oddziaływanie między receptorami kannabinoidowymi a serotoninowymi w niektórych obszarach mózgu. W związku z tym, autorzy podkreślają, że ustąpienie bólu związanego z tryptanami może być związane z układem endokannabinoidowym.

34

Odp: Ciebie też zżera migrena?

Słyszeliście o osteopatii? Jeśli nie, to koniecznie musicie zapoznać się z tym artykułem. Powiem szczerze, że byłam do tego sposobu leczenia sceptycznie nastawiona, ale szybko przekonałam się, że jest to naprawdę świetne rozwiązanie.

35

Odp: Ciebie też zżera migrena?

Wydaje mi się, że najlepszym sposobem jest jednak zmiana trybu życia. Może jakiś relaks i odpoczynek, może jakiś wyjazd- wiele migrenowych bólów głowy pojawia się ze względu na duże napięcie i stres. Polecam taki wyjazd-. Odpoczynek na pewno nie zaszkodzi.

36

Odp: Ciebie też zżera migrena?

U mnie jest to coraz częstsza przypadłość.
Ale wiem, że to jest wina moich skoków ciśnienia, ogólnie to jestem niskociśnieniowcem i takie sytuacje wywołują migreny.

Ja się ratuję zimnymi okładami, nie lubię brać leków, jeżeli mogę tego uniknąć.

37

Odp: Ciebie też zżera migrena?

Miewam bardzo dokuczliwe migreny i również robię sobie okłady, ale do tego stosuję lek na migrenę migea. Dziewczyny, ja bym Wam poradziła to przeczytać Z migreną nie ma żartów. Ja to bym chciała każdy napad po prostu przespać...

38

Odp: Ciebie też zżera migrena?

O tak, kolejna moja zdrowotna zmora, z którą trudno mi sobie poradzić momentami. Ja już i tak biorę dużo silnych leków przeciwbólowych, ale staram się po nie nie sięgać, jak mam migrenę. Odkryłam za to, że Amol albo inny preparat rozgrzewający dobrze sobie z nią radzi, tylko warto się wtedy położyć, zamknąć oczy i nic nie robić przez dłuższą chwilę, jeżeli nie aplikujemy go przed pójściem do łóżka.

39

Odp: Ciebie też zżera migrena?

Mnie lekarz kazał pić codziennie filiżankę kawy, żeby zapobiegać migrenom. Kofeina rozszerza naczynia krwionośne. Miałam też miesięczną kurację lekami, ale i tak migrena raz na jakiś czas daje się we znaki. Leki kupione w aptece na szczęście jeszcze działają, nie mam migren tak często, żeby organizm zdążył się uodpornić. Jeśli nie idę danego dnia do pracy to wtedy zaszywam się w pokoju i zasypiam - nie biorę wtedy leków. No ale czasem nie ma tak dobrze, pracować trzeba.

40

Odp: Ciebie też zżera migrena?

Oj z tą migreną to różnie bywa, mi z kolei nie wolno kawy bo może migrenę wywołać, nie mogę używać mocniejszych perfum bo też mogą wywołać pulsujący ból głowy, wtedy już tylko migea ratuje sytuację.  Tu możesz poczytać na ten temat  , im więcej wiesz na temat tej choroby tym łatwiej się z nią zmagać.

41

Odp: Ciebie też zżera migrena?

Mi ze względu na pracę przy komputerze bóle głowy nasilają się po pracy. Zazwyczaj pobyt w zaciemnionym pomieszczeniu i masaż skroni pomaga. Jak ból jest już bardzo uciążliwy biorę silny lek przeciwbólowy, dostępny bez recepty.

42

Odp: Ciebie też zżera migrena?

Skonsultuj się z lekarzem- może on pomoże albo podpowie co robić. Teraz możesz zrobić to w bardzo prosty i szybki
sposób i z domu! Wystarczy zarejestrować się na wideo konsultację a później już w domowym zaciszu czekać na "wizytę".

43

Odp: Ciebie też zżera migrena?

A słyszałyście może o tlenoterapii? To są sesje w komorze hiperbarycznej, gdzie si wdycha tlen. Znalazłam gdzieś w necie że to pomaga na migreny i zastanawiam się, że może warto wspomnieć o tym lekarzowi jak będę na wizycie? Któraś z was może miała coś takiego? Ciekawa jestem czy to rzeczywiście daje efekty.

44

Odp: Ciebie też zżera migrena?

Warto zastanowić się nad powodem migren, czasem są nietypowe, np. problem z zębami, nadwrażliwość na jakieś produkty spożywcze...

45

Odp: Ciebie też zżera migrena?

Neurolog + badania i mamy jasny obraz bólów głowy. Forum to nie miejsce na diagnostykę. A jak potrzebujesz leków na receptę, to najszybciej i bez wychodzenia z domu dostaniesz receptę