1

Temat: Zapalenie wątroby

Zdiagnozowane zapalenie wątroby typu B. Hej, ostatnio lekarz zalecił mi [url=https://swisslab.pl/badania/hbs-przeciwciala-badanie]badania na antygen HBs[/url] i HCv w związku z moimi dolegliwościami żołądkowymi. Z badań niestety wyszło wyżej wspomniane zapalenie. Lekarz mówi że nie ma się czym przejmować, jednak dla mnie jest to traumatyczne przeżycie. Boje się o swoje zdrowie. Czy któraś z was miała podobne zapalenie i zmagała się z nim? Proszę o informacje jak może przebiegać leczenie i na co najbardziej uważać.

2

Odp: Zapalenie wątroby

W tej chorobie najważniejsze jest wzmacnianie odporności żeby łagodzić przebieg choroby, oczywiście trzeba też przyjmować leki i przestrzegać diety

3

Odp: Zapalenie wątroby

W większości przypadków choroba nie jest przeszkodą w realizacji planów osobistych i zawodowych. Nie wymaga też stosowania specjalnej diety. Wystarczy zdrowo się odżywiać. Trzeba jednak zadbać o to, aby nie pogłębiać uszkodzenia wątroby. W związku z tym należy się zaszczepić przeciwko WZW typu A i B, całkowicie zrezygnować z picia alkoholu. Powinno się też utrzymać wagę ciała w normie, ażeby nie dopuścić do niealkoholowej stłuszczeniowej choroby wątroby.

4

Odp: Zapalenie wątroby

Chora wątroba daje charakterystyczne objawy

5

Odp: Zapalenie wątroby

Na początek trzeba pójść do lekarza, a potem wykonać niezbędne badania, np. próby wątrobowe.

6

Odp: Zapalenie wątroby

Na wątrobę najlepszy ostropest do tego karczoch, korzeń mniszka, ścisła dieta wątrobowa, preparaty z asparaginianem ornityny tez są polecane, amigdalina.
Poza tym  należy jeść zdrowo, całkowicie unikać smażonego, paracetamol broń Boże. Wszystko lekkostrawne, lekko przyprawione świeżymi ziołami. I niech dbać o siebie jak osoby chore na raka, zakwasić żołądek, mało mięsa, dużo warzyw, zero cukru.

7

Odp: Zapalenie wątroby

Najlepiej profilaktycznie pić ostropest, bo wątroba regeneruje się gdy przestaniemy jej szkodzić...