1

Temat: ach, te kociaki...

jestem dopiero początkującą 'kociarą' i jeszcze wszystkiego nie wiem dlatego mam parę pytań...między innymi jak nauczyć kota ostrzenia pazurów na drapaku? jaki płyn przeciw pchłom polecacie? i przede wszystkim- jak zabezpieczyć kable przed pupilem?

2

Odp: ach, te kociaki...

Nie znam tych problemów. Ostrzy pazury na drzewie przed domem w domu ma zwykłą deskę drewnianą i kartonowe pudełka, które kocha. Niestety kable, wiszące zasłony - to dla nich zabawka - trzeba go zająć inną, np. mój uwielbia kulki z pazłotka. A na pchły kupuję preparat u weterynarza i aplikuję mu co 3 mies., podobnie jak tabletki na odrobaczanie. A szczepienia raz do roku.

3

Odp: ach, te kociaki...

pazurki ostzryc to musisz sama go  nauczyc smile lub psiknac kocią mietka smile

moja nie ma pchel wiec nie wiem tongue

jak zabezpieczyc? zrobic tak by byly niedostepne dla niego tongue

4

Odp: ach, te kociaki...

A jak wasze kotki chodzą na spacer? Same, czy na smyczy?

5

Odp: ach, te kociaki...

Na tyle na ile pozwolisz kotu - np bedziesz go samego wypuszczac to na tyle on później sobie bedzie pozwalał.

Proponuje nie nauczyc tego kota. Zwłaszcza jak toocur - bo zaczna sie ucieczki na baby, bójki o teren z innymi kocurami.

Najlepiej na smyczy i blisko domu, tak jakby nie daj Boże się wyrwał i uciekł nie poleciał za daleko. (żadkokiedy koty same idę - te domowe - tam gdzie nie było im to pokazane)

6

Odp: ach, te kociaki...

Mój ma wolność - drzwi otwarte przez cały dzień. Pokazuje się kilkanaście razy, przyjdzie zjeść i znowu biega. Często wyleguje się na schodach lub pod drzewem. Na noc zawsze wraca - do łóżeczka. Przyjdzie też jak się go woła.

7

Odp: ach, te kociaki...

TO mozesz mieć cieżko jak kotki bedą miały wiosną rujkę. Wtedy nawet nanoc nie wroci tongue będzie latał i wlaczyl z kotami innymi o Panny tongue.
Mój kiedys miał takiego kotka - a ile razy tamten cały podrapany wracał do domu? fiu fiu
Potem zdechl bo kleszcze go zabiły neutral. Raz wrócił maił ich dużo pozbyli się ich ale miał sie wykurować - lecz On musiał wychodzic, wył masakrycznie i raz nie wrócił a później znaleźli jego ciało gdzies przy lesie z wielką liczbą kleszczy.

8

Odp: ach, te kociaki...

Mój jest wysterylizowany. Panny mu nie w głowie. smile No i nie mam problemu zaznaczania wszystkiego w domu, bo to byłoby nie do zniesienia.

9

Odp: ach, te kociaki...

to masz problem z głowy. Dlatego ja tylko dziewczynki mam big_smile

10

Odp: ach, te kociaki...

mój kot boi się wyjść na dwór:P wystarczy mu balkon i jak popatrzy sobie przez okno:P
a powiedzcie mi-jak swojemu kotkowi daje zastrzyki podczas rui to i tak będzie zaznaczał swój teren?

11

Odp: ach, te kociaki...

Moje szczęście teraz leży na wyrku i chrapie tongue

12

Odp: ach, te kociaki...

moja rozrabiaka poluje na muchę wywracając po drodze wszystko co się da tongue

13

Odp: ach, te kociaki...

u mnie chwała, że wszystkie muchy wytępiła tongue

14

Odp: ach, te kociaki...

teraz mój kot leży zwinięty w kłębek i śpi:D

15

Odp: ach, te kociaki...

tylko moja zajmuje moje łóżko tongue

16

Odp: ach, te kociaki...

mój Lucjan też zawsze zajmuje pół łóżka:P i zawsze wykłóca się o kołdrę:P

17

Odp: ach, te kociaki...

Też to znam. Albo wchodzi pod kołdrę pomiędzy mnie a męża. I to się rozpycha!

18

Odp: ach, te kociaki...

[url]http://www.youtube.com/watch?v=w0ffwDYo00Q&feature=player_embedded[/url]

19

Odp: ach, te kociaki...

a Wasz kot też ma takie odchyły, że nie daje Wam spać np. od 4:00 rano;P?

20

Odp: ach, te kociaki...

ha ha ha - dobrze że nie mam kija. wink Tylko jeżeli ma pustą miskę. Teraz ma zawsze nasypane do pełna.

21

Odp: ach, te kociaki...

mój nawet jak ma pełną miskę to i tak mnie budzi:P

a filmik świetny!

22

Odp: ach, te kociaki...

Ja otworzyłabym drzwi i poszła spać. Ale mój Demon wstaje razem ze mną. smile

23

Odp: ach, te kociaki...

drzwi też są cały czas otwarte:P mój kot wstaje, drapie po czym tylko się da, wskakuje na szafę zrzucając po drodze półki z ściany:P hałasuje niemiłosiernie i tym nie daje mi spać;/

24

Odp: ach, te kociaki...

[url]http://www.youtube.com/watch?v=q1dpQKntj_w&feature=related[/url]


do pośmiania się:D

25

Odp: ach, te kociaki...

Miałam na myśli drzwi na podwórko. Mój "rozrabia" jak chce się bawić.