1

Temat: zmywarka

Witam:)
Stoję przed kupnem zmywarki jednak słyszałam że ten sprzęt niszczy naczynia, prawda czy mit? Jaki sprzęt najlepiej wybrać? no i jakie kapsułki do mycia bo od nich tez zależy wiele...

2

Odp: zmywarka

kapsułki- moim zdaniem najlepsze, zmywarek jest wiele, i każda króra ma mocne ciśnienie potłucze cieńkie szkło, dlatego  warto jest myc je ręcznie. Pozdrawiam

3

Odp: zmywarka

A co myślicie o zmywarkach Boscha?? Mam oko na taka właśnie, ale wolałabym poznać jeszcze kilka opinii.

4

Odp: zmywarka

ja mam już od 3,5roku whirlpol'a i jestem cały czas zadowolona, tabletki mam od poczatku Somat bądź Ludwik i myją się cały czas super smile zero problemów z eksloatacją jak i z naczyniami wink

5

Odp: zmywarka

Ja lubię zmywać i nie kupię zmywarki:)

6

Odp: zmywarka

mi tam też zmywanie nie przeszkadza, ale dostałam zmywarkę od męża jak byłam w ciąży tongue od wielkiego dzwonu jest w użyciu,czasem 1-2 w tyg wink

7

Odp: zmywarka

Ja też chcę kupić zmywarkę i ponoć BOSH jest dobry.

8

Odp: zmywarka

Moja mama ma zmywarkę firmy Electrolux i jest z niej bardzo zadowolona, namawia mnie taki sam zakup smile

9

Odp: zmywarka

Electrolux jest ogólnie sprawdzoną firmą i polecaną i się nie dziwię że Ci ją poleca

10

Odp: zmywarka

też mam zmywarkę electroluxa, ma już swoje lata, ale nadal sprawdza się świetnie, jeśli będziemy ją wymieniać, to pewnie znów na tę markę, tylko większy model, bo rodzina powiększyła się już dwukrotnie, a zmywarka wciąż ta sama wink

11

Odp: zmywarka

Tak ja u siebie w domu znaczy u moich rodziców też mam Electroluxa i jest naprawdę bardzo dobra. Wszystko po tym jest super czyste i nie ma żadnego brudy i jeszcze w połączeniu jakiś kapsułek, które wkładam do zmywarki jest po prostu najlepiej jak może być. Electrolux to nie tylko dobre zmywarki ale również nawet pralki ; )

12

Odp: zmywarka

A jaki model byście polecili z Electroluxa? Chciałabym aby ten zakup był na lata, żeby zmywarka była oszczędna a także nowoczesna. Czy warto zakupić taki sprzęt przez Internet czy lepiej w tradycyjnym sklepie?

13

Odp: zmywarka

Nie wyobrażam sobie swojego domu bez zmywarki. Czasy jak stałam przy robiedzie, a potem niemalże tyle samo czasu, zeby wszystko pozmywać u mnie się dawno skończyły. Teraz zmywarki są rewelacyjne i nie slyszałam o tym, żeby niszczyły naczynia. Jakbym teraz kupowała to bym sobie wzieła taką wielką na 15 kompletów , mam trochę starszy model.

14

Odp: zmywarka

Rodzina powiększyła się nam już dwukrotnie i niedługo powiększy nam się też kuchnia wink więc planujemy kupić taką, pod zabudowę ,większą

15

Odp: zmywarka

Nie wiem czy zauważyłas, że dokładnie tą samą podałam. A co do samej zmywarki to jednak moim zdaniem to ogromna pomoc w kuchni i ja z mojej nie umiałabym zrezygnować. Bez znaczenia czy byłabym w domu sama z mężem czy  z dzieciakami. Jednak moja wygoda tez ma znaczenie smile

16

Odp: zmywarka

Od kilku lat mam zmywarkę z funkcją automatycznego ustawiania (sama dobiera czas i temperaturę) i był to jeden z najmądrzejszych zakupów! Skończyła się codzienna niewolnicza zmora zmywania sterty naczyń! Jak ktoś lubi się umartwiać to proszę bardzo, może myć ręcznie.

Ostatnio edytowany przez majuneczka (2015-06-29 12:24:32)

17

Odp: zmywarka

Zalety i wady zmywarek:

Zalety   
- oszczędność czasu i wody
- czyste i lśniące naczynia
- suszenie naczyń
- możliwość wyboru odpowiedniego programu dostosowanego do skali zabrudzeń
- nie niszczy rąk

Wady
- jednorazowy wysoki wydatek
- dodatkowe zużycie prądu
- generuje hałas
- podatna na usterki
- nie wszystkie naczynia mogą być czyszczone w zmywarce (ze złoconymi ozdobami, drewniane, malowane)
- niektóre zabrudzenia trzeba usunąć ręcznie
- zajmuje dodatkowe miejsce w kuchni

Ostatnio edytowany przez wirginia77 (2015-06-30 14:39:13)

18

Odp: zmywarka

Zmywarka to jeden z najważniejszych sprzętów w mojej kuchni. Polecam wszystkim taki zakup. Może i jest to jednorazowo spory wydatek ale pomyślcie ile to czasu spędza się przy zlewie zamiast spędzić ten czas na pożyteczniejszych rzeczach choćby to miało być błogie lenistwo. Albo inaczej - jest impreza a tu zamiast cieszyć się znajomymi stoimy w kuchni i gary myjemy - jak tylko możecie to kupujcie i cieszcie się smile

19

Odp: zmywarka

Oj nie wyobrażam sobie życia bez zmywarki. W ogóle kuchnie muszę mieć porządnie wyposażona. Teraz zmieniam sprzęty na energooszczędne.

20

Odp: zmywarka

Myślałam o zmywarce dużej ale jak przeczytałam wasze opinie to zaczęlam sie wahać co do rozmiaru.

21

Odp: zmywarka

Nie polecam kupna zmywarki, chyba, że masz rodzinę 8 osobową:-) żartuję, ale na standardową trójkę to zmywarka jest totalnie niepotrzebna...:-) tylko strata wody, strata prądu i strata kasy na tabletki do zmywarki, które są bardzo drogie i szybko sie kończą... to tylko marketing...:-)

22

Odp: zmywarka

Ida, nie zgodze się z Tobą. Nas jest 2-3 osoby w domu. I dla nas jest to jednak super rozwiązanie i oszczędność.
Owszem zmywarka nie chodzi codziennie, ale co kilka dni no i jak są goście.
Tabletki wcale tak drogo nie kosztuja, i nie kończą się szybko.
Ważne jednak by zadbac o to by zmywarka była energooszczędna

23

Odp: zmywarka

Ida 79 ja zawsze byłam antyzmywarkowa, alee jak muszę stać i pół dnia zmywać bo niby niewielki obiadek z deserkiem a góra zmywania to mnie szlag trafia. Zmywarka w dzisiejszych czasach to prawie niezbędnik kuchenny, przynajmniej dla mnie, i to duża. Electrolux ma póki co chyba największą na rynku. Ja mam małe dzieci, które zjedzą i praktycznie w locie schodzą z krzesełek po obiedzie i ciągną to do zabawy czy na dwór i nie wyobrażam stać przy zlewie ileś tam czasu a dziewczyny ciągną za nogi żeby z nimi coś robić przez cały ten czas, a mój garnek do gotowania na parze strasznie ciężko ręcznie domyć w tych dziurkach.

24

Odp: zmywarka

Nawet jakbym miała byc sama w domu to dla mnie zmywanie to strata kompletna czasu. Zmywarka oszczedza moje ręce i mój czas wiec wole nawet dopłacic kilka złotych  wiecej za wode. Ale tez oszczedza się na płynie do zmywania którego idzie wiecej niz przy zmywaniu w zmywarce no i jednak te energooszczedne są dobrym rozwiązaniem. Co do electroluxa to gdzieś rozmawialiśmy juz o tych najwiekszych zmywarkach na 15 kompletów. Zaskoczyło mnie jedynie ze oni wygospodarowali przestrzen w środku a nie powiekszyli urządzenie, więc dla mnie rewelacja smile

25

Odp: zmywarka

Ja mam zmywarkę Elektroluxa. Czy polecam ? Pod względem wygody to rzeczywiście tak. Co do niszczenia naczyń to warto uważać bo różnie z tym bywa. Ja już jeden komplet sztućców musiałam wyrzucić, ale to z mojej winy. Nie byłam pewna czy można je było myć w zmywarce no i nie można było. Pewnie, że to zależy od egzemplarza zmywarki od jego używalności itp. Moja po 5 latach użytkowania wymagała naprawy. Pękła sprężyna w mechanizmie otwierania/zamykania drzwi. Wówczas mimo braku zmywarki przez jeden dzień uświadomiłam sobie ile to naczyń trzeba myć po każdym posiłku. Także dobrze, że jest smile