1,001

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Kaszaneczka, ziemniaczki i suróweczka z kiszonej kapustki wink

1,002

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Ja mam pieczone ziemniaczki, kurczaka i surówkę z pora. Prosto, smacznie i zdrowo.

1,003

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

U mnie dzisiaj na obiad kotlet schabowy z ziemniakami i jakaś sałatka ze słoika albo ogóras. Chętnie zrobiłabym do tego tarte buraczki czerwone ale nie chce mi się iść do sklepu ;/

1,004

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

U mnie dziś roladki z indyka, do tego kasza gryczana z grzybami i gotowane ziemniaki z koperkiem smile

1,005

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

U mnie pewnie znowu makaron z jakimś sosem smile uwielbiam spaghetti smile więc dzisiaj pewnie carbonara

1,006

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Ja dziś mam schab nadziewany, do tego ziemniaki i zasmażane buraczki od babci (pychotka!) big_smile

1,007

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Jest ledwo po 8 a ja już nabrałam ochoty na obiad. Oj dziewczyny! Za dużo pyszności macie wink U mnie dzisiaj młoda kapustka zasmażana i ziemniaczki smile

1,008

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

O, świetnie wink Myślę, że z całą pewnością przydadzą mi się te porady smile Dzięki wielkie wink

1,009

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Ja dzisiaj chyba zrobię naleśniki z farszem w stylu chili con carne smile

1,010

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Ja też dziś miałam naleśniki ale z dżemem wink
Jutro za to będą ziemniaczki zapiekane z serkiem kozim, wg tego przepisu  i do tego jakąś rybkę jutro kupię..

1,011

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Ja dzisiaj robię gołąbki bez zawijania. big_smile Fajny przepis znalazłam na ale najczęściej korzystam ze sprawdzonych przepisów mojej mamy. smile

1,012

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

U nas również nie ma czasu na długie gotowanie, bo do 17 jestem w pracy i koło 18 dopiero w domu. Dlatego jak wracam z pracy to kupuję jakieś półgotowe dania na przykład kebab i do tego frytki i robię surówkę z marchewki. To jak dla mnie najlepsza opcja, bo gdybym chciała codziennie gotować obiady to pewnie siedziałabym w kuchni do nocy.

1,013

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

W dzisiejszych czasach to mało kto chyba ma czas na gotowanie, jak wracam w pracy to chcę zjeść coś na szybko, dla mnie super rozwiązaniem są różne makarony, bardzo fajnie jako całe danie można zrobić tortellini, często kupuję grzybowe z arrighi, gotuję dodaję troche masła i obiad gotowy, a czasami lądują one w zupie ze szpinakiem i taką zupę traktuję jako cąły obiad

1,014

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Ja mam dzisiaj straszną ochotę na klasycznego schaba z ziemnaczkami i surowka big_smile

1,015

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Jeszcze nie wiem, waham sie miedzy lasagne, pizzą a grillowanymi kiełbaskami.

1,016

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Nie zamierzam dziś gotować, ponieważ wybieram się z mężem na soczystą pierś kaczki z sosem z czerwonej porzeczki i imbiru do warszawskiej restauracji Bubbles Bar smile Chcemy spróbować ich smakowitej kuchni, wychwalanej przez znajomych i delektować się szampanem. Lokal ma bardzo bogatą ofertę tego trunku, a teraz jeszcze wprowadził specjalną promocję happy hours- dowolna ilość bąbli za jedyne 29 zł.

1,017

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

u mnie makaron spaghetti arrighi do tego mięso mielone i pomidorki przez blender. Na górę troszkę żółtego sera.

1,018

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Ja dziś na obiad rozpakowałam ptasie mleczko... Lenistwo level hard big_smile

1,019

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

U mnie pyrkają klopsiki w sosie, będą z ziemniaczkami i burakami na ciepło, a na deser budyń polany sosem czekoladowym tymbarka  big_smile

Ostatnio edytowany przez stila (2019-04-09 13:04:02)

1,020

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Pójdę dzisiaj na łatwiznę... gotowe paluszki rybne, gotowana marchew i jeśli przegonię lenia to obiorę i ugotuję ziemniaki. Jak nie przegonię, to wrzucę worek kaszy do garnka.

1,021

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Proszę i błagam, nie gotuj kaszy czy ryżu w tej folii..Przecież ona uwalnia do jedzenia szkodliwe substancje  w gorącej wodzie... Producenci powinni mieć zakaz pakowania w takie folie czegokolwiek co jest potem gotowane!

1,022

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

No i poczułam się zobowiązana, do wysypywania zawartości folii do garnka smile Twoja przestroga została przyjęta i dziękuję za życzliwe upomnienie smile

Nigdy nie kupuję zbóż w tych workach, bo denerwuje mnie zbędny plastik i przepłacanie (zawsze są droższe od nieporcjowanych), ale wygrałam pudło z gotowymi mieszankami i przez myśl mi nie przeszło, że przecież nie muszę w tym gotować... że mogę rozciąć, przesypać, ugotować jak zawsze. Taka prosta rzecz, a z lenistwa nie dostrzegłam, tylko siup, wrzucałam do garnka, bo skoro już zapakowane i skoro mam, to co tam...

Oj chciałabym, żeby producenci mieli zakaz pakowania kaszy w woreczki. Na Fb kiedyś brałam udział w dyskusji na ten temat, do której przyłączył się producent takich kasz. Zapewniał, że produkt jest bezpieczny i że jest zapotrzebowanie, a dopóki ludzie chcą kupować, to oni jako producent dbający o potrzeby klienta będą się dostosowywać do tego zapotrzebowania.

Zawsze bardziej miałam na uwadze zbędny plastik, ale teraz dałaś mi do myślenia, bo właściwie słowa producenta, że to jest bezpieczne, to tylko słowa. A plastik, to plastik...

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2019-04-20 19:33:30)

1,023

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Wiadomo że nikt nie umrze, jak raz na tydzień w tym ugotuje, ale faktem jest, że to sztuczny twór i lepiej z daleka od tego... Poza tym lepiej sprawdzić, czy w środku coś się nie wylęgło, bo ja już raz widziałam mole fruwające przy regale z kaszami...:/

1,024

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Niestety te fruwajki zalęgły mi się w domu od mąki Melvit hmm Kiedyś na grupie na fejsie rozgorzała dyskusja na ten temat, bo jakaś pani wrzuciła zdjęcie ich produktu z larwami. To była jakaś kasza. Posypały się komentarze. Takich przypadków jak się okazało, było więcej. Lubię ich produkty, ale ewidentnie mieli z molami spożywczymi problem u siebie. Próbowali się tłumaczyć, że nie mają wpływu na to, w jakich warunkach sklepy przechowują towar, ale uczestniczki dyskusji kupowały w różnych sklepach. Dwukrotnie miałam problem z molami przyniesionymi w dwóch różnych ich produktach, kupionych w dwóch różnych sklepach. Do samej marki mnie to bardzo nie zraziło, bo wiem, że nie tylko oni mieli robale, a liczę na to, że aby nie stracić klientów, podjęli odpowiednie kroki w celu wyeliminowania problemu. Mam ich płatki, kasze, nie trafiłam na nic podejrzanego, a obserwuję uważnie, ale nie jestem pewna, czy kupię jeszcze kiedyś mąkę od nich. Stan mąki trudniej ocenić.

1,025

Odp: Co ugotować dziś na obiad?

Nie zawsze to wina producenta, czasem dany sklep ma po prostu syf w magazynie i tyle. Robaki zalęgną się wtedy we wszystkim jadalnym.