76

Odp: kocia dieta

i nie chyba tylko na pewno, a szczególnie trzeba szczepić!

77

Odp: kocia dieta

Co do czekolady w kociej diecie - czytałam, że w większych ilościach może być bardzo szkodliwa dla kota i spowodować nawet śmierć. Lepiej więc nie częstować naszych pupilków tym, co same uwielbiamy, bo może im to nie wyjść na zdrowie!
Moje kotki lubią dość nietypowe produkty: kiszoną kapustę, surowe ogórki, czasem obgryzą nawet młodego ziemniaka lub szczypiorek. Jedzą też oczywiście mięso i mleko, ale czasem lubią odmianę...

78

Odp: kocia dieta

moja uwielbia wszelkie słodycze, ale czekolady jej odmawiam, natomiast lody czy bita śmietana - czasem jej dam polizać - oblizuje się  potem pól godziny ;0

79

Odp: kocia dieta

mój kot ostatnio przepada za chrupkami, chipsy, a wczoraj oblizywał resztki kremu od placka

80

Odp: kocia dieta

młodego ziemniaka takiego surowego lubi sama się zdziwiłam że kot lubi, poza tym zielony groszek

81

Odp: kocia dieta

dziwne z tym ziemniakiem!?

82

Odp: kocia dieta

a po takim surowym ziemniaku to nic mu się nie dzieje?

83

Odp: kocia dieta

Podobno sok z surowych ziemniakow jest dobry na wrzody zołądka...
Zaszkodzic mu na pewno nie zaszkodzi a i zwierzęta od czasu do czasu muszą przegryźć jakaś roslinke wink Moje koty lubią np. młoda trawe.

84

Odp: kocia dieta

zwierzęta jedzą trawę z dwóch powodów:
1. jak się zatrują, jedzą trawę w celu podrażnienia i wywołania wymiotów
2. żeby uzupełnić dietę w chlorofil

mądre są jak dzieci nie ma co smile
ja będąc dzieckiem jadłam tynk, bo brakowało mi wapnia big_smile

85

Odp: kocia dieta

[quote=tychowska]Podobno sok z surowych ziemniakow jest dobry na wrzody zołądka...
Zaszkodzic mu na pewno nie zaszkodzi a i zwierzęta od czasu do czasu muszą przegryźć jakaś roslinke wink Moje koty lubią np. młoda trawe.[/quote]

O jejciu, to chyba jakaś bajka. Przecież ludzki organizm nie trawi surowych ziemniaków, to jak mam przy wrzodach dodać mu kłopotów z trawieniem? Chyba że zatruć solaniną, ale to chyba nie najlepszy pomysł. Dla zwierząt raczej też nie, już lepiej zakupć kocimiętkę.

86

Odp: kocia dieta

tak jak psy też jedzą trawę!

87

Odp: kocia dieta

[quote=pinkmause][quote=tychowska]Podobno sok z surowych ziemniakow jest dobry na wrzody zołądka...
Zaszkodzic mu na pewno nie zaszkodzi a i zwierzęta od czasu do czasu muszą przegryźć jakaś roslinke wink Moje koty lubią np. młoda trawe.[/quote]

O jejciu, to chyba jakaś bajka. Przecież ludzki organizm nie trawi surowych ziemniaków, to jak mam przy wrzodach dodać mu kłopotów z trawieniem? Chyba że zatruć solaniną, ale to chyba nie najlepszy pomysł. Dla zwierząt raczej też nie, już lepiej zakupć kocimiętkę.[/quote]

A wpisz w wyszukiwarke frazę "sok z surowych ziemniaków" to sama zobaczysz.... smile Co do solaniny to jest ona w zielonych częściach ziemniaka więc jesli bulwy nie maja kiełków i nie sa pozieleniałe to nie sa trujace.

88

Odp: kocia dieta

[quote=justyna]zwierzęta jedzą trawę z dwóch powodów:
1. jak się zatrują, jedzą trawę w celu podrażnienia i wywołania wymiotów
2. żeby uzupełnić dietę w chlorofil

mądre są jak dzieci nie ma co smile
ja będąc dzieckiem jadłam tynk, bo brakowało mi wapnia big_smile[/quote]

Mi szczeniak obgryzł kawał tynku w kuchni .....

89

Odp: kocia dieta

[quote=tychowska][quote=pinkmause][quote=tychowska]Podobno sok z surowych ziemniakow jest dobry na wrzody zołądka...
Zaszkodzic mu na pewno nie zaszkodzi a i zwierzęta od czasu do czasu muszą przegryźć jakaś roslinke wink Moje koty lubią np. młoda trawe.[/quote]

O jejciu, to chyba jakaś bajka. Przecież ludzki organizm nie trawi surowych ziemniaków, to jak mam przy wrzodach dodać mu kłopotów z trawieniem? Chyba że zatruć solaniną, ale to chyba nie najlepszy pomysł. Dla zwierząt raczej też nie, już lepiej zakupć kocimiętkę.[/quote]

A wpisz w wyszukiwarke frazę "sok z surowych ziemniaków" to sama zobaczysz.... smile Co do solaniny to jest ona w zielonych częściach ziemniaka więc jesli bulwy nie maja kiełków i nie sa pozieleniałe to nie sa trujace.[/quote]

Spoko, ja jestem niedowiarek i sama się nie odważę, nie ma mowy tongue tongue  Jest też w skórce, chyba...

90

Odp: kocia dieta

Niektórym lekarz to zaleca przy wrzodach, ale wątpie czy to smaczne. Sok sie robi z obranych.

91

Odp: kocia dieta

Wiedząc jaki wpływ ma surowy ziemniak na człowieka to nie będę jednak próbować z kotem wink

92

Odp: kocia dieta

ale dyskusja nam sie wywiązała z tymi ziemniakami!

93

Odp: kocia dieta

lepiej jednak nie dawać  ziemniaka bo jeszcze kot się czegoś nabawi!

94

Odp: kocia dieta

Koty trafiają się wybredne. Moja kocica chce jeść tylko gotowaną wątróbkę lub kurczaka. Oprócz tego sucha karma to tylko Nutra Nuggets z e-karma.pl. Innej nie tknie, nawet z tych dobrych, polecanych przez hodowców. Whiskasów i tym podobnych kocich fastfoodów nie daję jej w ogóle, na początku to jadła jeszcze, ale czasem miewała biegunkę (zwłaszcza po tych "mięsnych gulaszach" whiskasa czy kitekat) i sierść była mniej błyszcząca. A tą karmę Nutra Nuggets mogę polecić każdemu, zwłaszcza, że zakup prawie 7 kg jest bardziej opłacalny.

95

Odp: kocia dieta

A mój jest chyba jeszcze za mały bo dusi się suchą karmą.

96

Odp: kocia dieta

A ile ma miesięcy? Mały kotów nie wolno karmić suchą karmą, bo mogą się zadławić. Na tej e-karma.pl , o której pisałem, mają takie mięsne puszeczki, bardzo dobrej jakości. Widać, że prawdziwe mięso czy ryba. Są też specjalne dla małych kotków, moja kocica to żarła jak była jeszcze puchatą kulką, a nie czarną diablicą smile.

97

Odp: kocia dieta

Czarne kotki są naj, naj, naj smile

98

Odp: kocia dieta

Mój ma dopiero trochę ponad miesiąc. Puszki nie chce jeść i kitekat też mu nie smakuje.

99

Odp: kocia dieta

Wczoraj przeżyłem chwilę grozy, wracam do domu późno, gadam z siostrą i współlokatorką i się okazuje, że nigdzie nie ma tej świrniętej kocicy. Balkon był otwarty, jej właśnie zaczynała się ruja (któraś z kolei, ma jakieś nieregularne albo ogólnie jest nimfomanką big_smile) no i kota w mieszkaniu nie ma. No to łażę pod blokiem i kicikuje ciągle z siostrą. Na szczęście siedziała gdzieś w żywopłocie i na dźwięk głosu siostry wylazła. Ale możliwe, że wróciła ciężarna, bo ruja jej się skończyła nagle. A wcześniej kocica siedziała cały dzień na balustradzie balkonu i tylko oglądała świat. A tu nagle zapragnęła wyskoczyć, mała bestia smile. Muszę teraz bardziej jej pilnować.

100

Odp: kocia dieta

Jak już może zostałeś "wujkiem", to nie bardzo masz czego pilnować...