26

Odp: Objawy raka

Tyle się słyszy, tyle się mówi o nowotworach.. Tyle osób na to umiera, jednak nawet to nie przekonuję ludzi do robienie badań co jakiś czas. Smutne to. Jest tyle różnych badań, nawet ostatnio badałam się pod katem predyspozycji zachorowania na raka piersi, jajnika, jelita i tak dalej. Badania zrobiłam przez zdrowegeny.pl . Smutne jest też to, że wiele osób nie wie, że są takie metody badań.

27

Odp: Objawy raka

Ja myślę, że nie można mówić o jakimś konkretnym objawie czy objawach, bo każdy nowotwór może dawać inne znaki, dlatego najlepiej jest się po prostu regularnie badać, żeby do wyraźnych objawów nie zdązyło dojść.

28

Odp: Objawy raka

Wiele przypadków jest bezobjawowych, kobiety też nie wiedzą np. jak badać piersi żeby wyczuć zmiany...

29

Odp: Objawy raka

Dlatego trzeba robić usg albo mammografię! I to nie tak,że jak nic nie czujesz to nic nie masz, bo czasem takie zmiany nie są wyczuwalne. Uważam,że każda kobieta raz na rok na 1,5 powinna wykonać takie badania. Tyle się to ostatnio nagłaśnia a i tak wiele z kobiet nie korzysta nawet z darmowych badań. Dodatkową sprawą jest dobrze wykonane badanie. Trafić na lekarza, który wie jak je wykonać i jak odczytać wynik czasem graniczy może nie z cudem ale ciężko dziś o takich. Ja tak błądziłam od kliniki do kliniki aż trafiłam na [url]http://cmp.krakow.pl[/url], miejsce które polecam. Można tam wykonać i usg i mammografię.

30

Odp: Objawy raka

Dla mnie objawy są widoczne, jak ktoś np. szybko chudnie, ma taki zmęczony wygląd... O innych to wie tylko sam chory...

31

Odp: Objawy raka

Czasem trudno to powiązać z nowotworem dlatego warto się regularnie badać.

32

Odp: Objawy raka

Zmęczenie i chudniecie to objawy raka.

33

Odp: Objawy raka

Przede wszystkim słabnięcie, mniejsza wydolność, szybsze męczenie się...