1

Temat: Ceny leków na receptę

Na Zachodzie odpłatność za takie leki jest niewielka, a u nas ciągle to minimum kilkadziesiąt zł xa lek. Dobrze, ze przynajmniej teraz ceny leków na receptę są takie same w każdej aptece, bo kiedyś to były spore różnice i trzeba było dzwonić po aptekach jeśli chciało się zaoszczędzić...

2

Odp: Ceny leków na receptę

O, to nie słyszałam że są stałe, ja 2 lata temu znalazłam maść na receptę 8 zł taniej w innej aptece niż w tej najbliższej

3

Odp: Ceny leków na receptę

Serio tak jest? to fajnie, wreszcie ktoś to uporządkował:)

4

Odp: Ceny leków na receptę

Ceny mogłyby być niższe, w Niemczech odpłatność za leki na receptę jest naprawdę niska, a tutaj nie dość że płaci się wysokie składki na NFZ to jeszcze w aptece trzeba wydać krocie.

5

Odp: Ceny leków na receptę

Dokładnie. Narzeczona mojego przyjaciela ma chore serce i mimo udanej operacji musi brać leki. Stan zdrowia nie pozwala jej na żadną męczącą pracę, a leki kosztują. Wyjechali do Holandii. Zostali. Te same leki tam są tam dla niej refundowane.
Może nie ma co porównywać bogatego kraju do naszego kraju, ale warto też zauważać i być może naśladować rozwiązania tych, którzy sobie radzą i zacząć je stosować u nas.

6

Odp: Ceny leków na receptę

No właśnie, wiele rodziców chorych dzieci też wyjeżdża np. do Niemiec żeby nie zbierać tutaj na drogie operacje w USA...