1

Temat: Czy lubicie spędzać czas w ciszy?

Ostatnio jak jestem w domu po pracy to nawet nie włączam radia... Lubie pobyć w ciszy, ze swoimi myślami, wtedy mi się najlepiej odpoczywa...

2

Odp: Czy lubicie spędzać czas w ciszy?

Ja lubię ciszę wieczorem, jak już idę spać...

3

Odp: Czy lubicie spędzać czas w ciszy?

Lubię ciszę jak jestem  wśród przyrody, ale w domu zawsze coś gra.

4

Odp: Czy lubicie spędzać czas w ciszy?

Uwielbiam ciszę! Tylko tak rzadko mogę jej zaznać... sad

Tak jak pisze koleżanka dwa posty wyżej, lubię ciszę, kiedy idę spać. Niestety w miejscu, w którym mieszkam, od kilku lat doświadczanie nocnej ciszy niemożliwe. Pobliska strefa przemysłowa stała się bardzo głośna i pracuje 24h na dobę, zazwyczaj przez 7 dni w tygodniu, choć zdarza się przerwa świąteczna. Las ochronny, który wysadzony był celowo, gdy powstawało miasto, aby oddzielić przemysł od strefy mieszkalnej, jest od lat wycinany pod zabudowę. Nie wyłapuje już pyłów, nie zatrzymuje fali dźwiękowej.

Kocham też "'ciszę" na łonie przyrody. Taką, o jakiej pisze Evitka. Ta "cisza" jest pełna nienachalnych dźwięków, takich naturalnych, w jakiś sposób współgrających z ludzkim rytmem serca i oddechu. Szum wiatru w gałęziach drzew, śpiew ptaków, morskie fale i chlupot wody w potoku... odgłosy pola, lasu, łąki, rzeki. Są tak nienachalne, relaksujące.

Lubię odgłos deszczu. On też jest wkomponowany w tę specyficzną ciszę, czyli stan niezakłócony nieprzyjemnymi hałasami.

5

Odp: Czy lubicie spędzać czas w ciszy?

Ja w domu zawsze włączam radio, nie lubię jak jest zupełnie cicho...