151

Odp: Ulubione książki i filmy

Podczas choroby przeczytałam fascynującą książkę. Śmiem twierdzić, że to jedna z najlepszych powieści na świecie. Z tych co przeczytałam na pewno jedna z najlepszych -"Cień wiatru" autorstwa Carlosa Ruiza Zafona.
[img]//www.tenpieknyswiat.pl/fotki/albums/20060507_Gliwice_i_okolice/cien-wiatru-carlos-ruiz-zafon.jpg[/img]
Opowieść o życiu Daniele Sempere, który jako dziesięciolatek zetknął się z twórczością niejakiego Juliana Caraxa. Oczarowany literaturą podąża tropem pisarza, by odkryć jego tragiczne losy i sam zetknąć się z tragedią nieszczęśliwej miłości, zemsty po latach itd. Książka zaskakuje. Nie jest romansidłem i otrzymała wiele nagród. Warto ją przeczytać. Pokusiłabym się o stwierdzenie, że dla osób o silniejszych nerwach. Czytając tą książkę bałam się, śmiałam i płakałam autentycznie. Warto po nią sięgnąć. Podobno inne tego autora są równie godne polecenia - ja czekam na poniedziałek, żeby wziąć do ręki kolejną.

152

Odp: Ulubione książki i filmy

Ostatnio czytam 'Tylko przeżyć" - historie polskich żołnierzy wyjeżdżających na misje. Cała prawda o życiu ich rodzin,. o nich samych, ich kłopotach po powrocie, lęku i zarazem potrzebie, by pojechać tam ponownie...

153

Odp: Ulubione książki i filmy

Lubię biografie, ostatnio czytała książkę tego piłkarza Tomasza Hajty - mocna, szczera, po męsku napisana. Polecam:)

154

Odp: Ulubione książki i filmy

Z biografii fajna jest książka Maye Musk - matki Elona Muska, byłej modelki - bardzo życiowa, szczera opowieść...

155

Odp: Ulubione książki i filmy

Polecam "Ojczyznę jabłek" Roberta Nowakowskiego. Opowieść o zamieszkujących Karpaty nacjach i przedstawicielach tamtejszych grup etnicznych - Bojkowie, Łemkowie, Rusnaki, Ukraińcy, Żydzi, Polacy - i historii ich konfliktów, przesiedleń, wydzierania z ziemi, z którą się utożsamiali. W wyniku konfliktów drugiej wojny światowej, okupacji niemieckiej, nadejścia wojsk radzieckich, ataków ukraińskich band powstańczych rozerwane zostają relacje między bohaterami. Bardzo trudna jest droga przez życie, kiedy nie ma się dokąd iść, nie chcą człowieka tam, gdzie jest i nie ma dokąd wrócić.

156

Odp: Ulubione książki i filmy

Chętnie ostatnio oglądam filmy i seriale na podstawie książek. Na player nawet postała taka kategoria i można sobie zobaczyć co mają na podstawie książek.

157

Odp: Ulubione książki i filmy

Fajna kategoria smile
W takim czasie jak teraz mam chęć zaczytywać się w zimowych opowieściach, nawet takich z czasów dzieciństwa. Przeglądałam ostatnio te cudowne książki we wspaniałych świątecznych okładkach z zimowymi opowiadaniami dla dzieciaków, współczesnymi i starymi, jak np. Andersena. Zapragnęłam być na chwilę znowu dzieckiem i dostać takie pod choinkę.