1

Temat: Znajomości zawierane przez internet

Jak to jest z tymi znajomościami przez internet...?

Piszecie ze sobą jakiś czas, potem umawiacie się na spotkanie na żywo, fajnie się rozmawia, a po spotkaniu wszystko powoli się urywa, czy raczej trwa...? Jakie macie doświadczenia?

2

Odp: Znajomości zawierane przez internet

Niestety ale mało znajomości utrzymuje się poza netem, ludzie dziś są wybredni, jak ktoś nie spełnia na żywo choćby części oczekiwań jakie sobie wyrobili podczas pisania z nim to urywają kontakt i tyle.

3

Odp: Znajomości zawierane przez internet

Można trafić fajną znajomość, nie wszyscy są tacy zafiksowani na skakanie z kwiatka na kwiatek. Najważniejsze to przypaść sobie do gustu.

4

Odp: Znajomości zawierane przez internet

W internecie moim zdaniem 90% znajomości jest nietrwałych, trzeba liczyć że się trafi na jakiś wyjątek...

5

Odp: Znajomości zawierane przez internet

Jeśli znajomość nie przeniesie się po jakimś czasie z wirtualnego świata do realnego, to małe, bardzo małe szanse na to, że będzie trwała. Są wyjątki, owszem, sama przyjaźniłam się z kimś przez Internet przez dziesięć lat, ale finalnie drogi rozeszły się w wyniku pewnego konfliktu, zupełnie jak w realnym świecie, bo zaczęło się od faceta.

Zauważcie, że znacząca część naszego życia toczy się w obszarze Internetu - robimy w nim zakupy, załatwiamy sprawy urzędowe, pracujemy, uczymy się, a młodsze pokolenia utrzymują relacje z kolegami i koleżankami za pośrednictwem mediów społecznościowych, nawet mając ich na przysłowiowe wyciągnięcie ręki. Nie jest więc niczym niezwykłym utrzymywanie znajomości przez net i to może się udać.
Inna sprawa, że taka znajomość będzie miała jednak trochę inny wymiar, bo zabraknie istotnych cech, takich jak możliwość kontaktu fizycznego, robienia czegoś razem, odkrywania razem świata poprzez wspólne uczestnictwo w wydarzeniach, współpracy, drobnych gestów budujących więź.
Z drugiej strony, przez Internet czasami łatwiej odkryć duszę - te jej zakamarki, które wstydzimy się lub boimy obnażać w bezpośredniej relacji. Przez Internet łatwiej napisać o tym, o czym tak trudno powiedzieć twarzą w twarz, a potrzebujemy o tym opowiedzieć.

6

Odp: Znajomości zawierane przez internet

Coraz więcej osób woli flirtować online i odsuwa w czasie spotkanie realne...