1

Temat: Czy zakup domu to konieczność?

Moja rodzina ciągle naciska, kiedy wezmę kredyt i kupię mieszkanie:) Dla mnie to akurat wcale nie konieczność tylko wybór, bo dzięki temu o remonty martwi sie właściciel a nie ja, poza tym mogę bez problemów się przeprowadzić jak będzie okazja do innego miasta... Na Zachodzie ludzie w 80% wynajmują przez całe życie , bo to dla nich mobilność i brak kredytu też dobrze działa na nastrój - mają pieniądze na normalne życie, a nie oddają bankowi przez 30 lat ok. 150% wartości mieszkania smile
A Wy jak myślicie?

2

Odp: Czy zakup domu to konieczność?

U nas ciągle to pokutuje, BO ponad połowa osób mieszka w prywatnych domach, niejednokrotnie o wiele za dużych jak na ich potrzeby... Ponoszą wielkie koszty utrzymania zamiast sprzedać i przenieść się do mniejszego mieszkania... A co do zakupu to sama mam kredyt od 5 lat i jak rata wzrasta to nieraz żałuję że go wzięłam, no ale teraz to już za późno. I tak się cieszę że to nie frankowy, bo bym zapłaciła przy wahaniach kursu z 300% wartości mieszkania ...

3

Odp: Czy zakup domu to konieczność?

Warto kupić dom do remontu jeśli ktoś umie zrobić sporo rzeczy samemu, wtedy nie zapłaci ekipie remontowej.

4

Odp: Czy zakup domu to konieczność?

Teraz nie są najszczęśliwsze czasy na budowę domu czy branie kredytu - w szczególności ze zmiennym oprocentowaniem. Zresztą budowa domu to jedno ale trzeba go jeszcze wyposażyć w różne sprzęty a to też kosztuje niemało.

5

Odp: Czy zakup domu to konieczność?

Można kupić używane meble, dużo taniej. Ludzie od razu chcą mieć wszystko na tip top, a potem się dziwią, że trzeba tyle płacić.

6

Odp: Czy zakup domu to konieczność?

Jak tak dalej pójdzie to mało kto będzie mógł kupić coś swojego.... Chyba że odziedziczy....